صفحه اصلی » سیاسی » انعکاس بیانات رهبر در رسانه های بیگانه سفراوباما را در حاشیه قرار داد

انعکاس بیانات رهبر در رسانه های بیگانه سفراوباما را در حاشیه قرار داد

با انتشار بیانات نوروزی رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در رسانه های جهان سفر رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه در حاشیه ماند و این بیانات با نگرانی از سوی رسانه ها به خصوص رسانه های صهیونیستی روبرو شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایمنا، انتشار بیانات مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در رسانه های جهان اخبار مربوط به سفر رئیس جمهوری آمریکا به خاورمیانه را در حاشیه قرار داده است به طوری که رهبر معظم انقلاب درباره هر گونه اقدام نسنجیده دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی هشدار داده است که با نگرانی از سوی رسانه ها به خصوص رسانه های صهیونیستی بازتاب داده شده است.
روزنامه یدیعوت آحارونوت به نقل از رهبر معظم انقلاب نوشته است: رژیم صهیونیستی تهدید به حمله نظامی می کند اما آنها می دانند در این صورت جمهوری اسلامی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.
این روزنامه می افزادی: تل آویو به شدت نگران ادامه برنامه هسته ای ایران بوده و به هم پیمانان غربی خود برای متوقف کردن این برنامه فشار می آورد روزنامه یدیعوت آحارونوت در بخش دیگری از گزارش خود به سخنان رهبر انقلاب در مورد حق ایران در دستیابی به فناوری هسته ای و نیز دیدگاه ایشان در مورد مذاکره با آمریکا اشاره کرده است.
هاآرتص دیگر روزنامه صهیونیستی است که در این رابطه نوشته است: در حالی که اوباما برای دانشجویان اسرائیلی سخن می گفت رهبر ایران هزار مایل آن سوتر تل آویو و حیفا را تهدید کرد.
هاآرتص یادآور شده: سخنان قاطعانه رهبر مقتدر ایران یک روز پس از تضمین اوباما به نتانیاهو در مورد بی طرف نماندن آمریکا در صورت اقدام یک جانبه اسرائیل ایراد می شود.
به این ترتیب ایران موضوع اصلی گفتگوهای اوباما با مقامات رژیم صهیونیستی بود و در آن ترجیح آمریکا به حل دیپلماتیک اختلافات بر سر برنامه هسته ای نسبت به اقدام نظامی مطرح شده است.
روزنامه صهیونیستی جروزالم پست نیز به نقل از رهبر معظم انقلاب عنوان "ایران در صورتی که مورد حمله قرار گیرد، تل آویو را نابود می کند" را برای گزارش خود انتخاب کرده است.
این روزنامه با اشاره به سخنان قاطعانه رهبر انقلاب اسلامی این سخنان را در واکنش به تهدیدهای مکرر مقامات تل آویو مبنی بر اقدام نظامی علیه ایران دانسته است جروزالم پست همچنین به نقل از مقام معظم رهبری نوشته است: دشمن صهیونیستی در مقابل ملت ایران هیچ چیز نیست.
شبکه راشا تودی روسیه رسانه دیگری است که بیانات مهم رهبر انقلاب را بازتاب داده و از واکنش قاطعانه ایران در صورت اقدام اشتباه تل آویو علیه این کشور خبر داده است و بر این موضوع که ایران برای دفاع از خود در برابر اسرائیل نیازی به بمب اتمی ندارد تاکید کرده است.
راشاتودی بیانات رهبر معظم انقلاب را پاسخ ایران به اظهارات مشترک اوباما و نتانیاهو مبنی بر لزوم مقابله با برنامه هسته ای ایران دانسته و در مورد به خطر افتادن مذاکرات هسته ای ایران و گروه ۱+۵ با مطرح شدن تهدیدهای اسرائیل علیه ایران هشدار داده است.
شبکه یورونیوز نیز از هشدار رهبر معظم انقلاب به رژیم صهیونیستی در مورد هر گونه اقدام اشتباه خبر داده و یادآور شده است که هزاران نفر از مردم ایران که شنونده سخنان رهبر ایران در مشهد مقدس بودند پس از این بیانات شعار مرگ بر آمریکا سر داده اند که این اقدام پاسخی به جمله تمام گزینه ها برای مقابله با ایران روی میز است اوباما ارزیابی می شود.
یورونیوز در ادامه به قدرت نمایی نظامی ایران در برابر این گونه تهدیدها با برگزاری رزمایش های مختلف در منطقه اشاره کرده و از ادامه مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای عضو گروه ۱+۵ طی ماه آینده خبر داده است.
روزنامه اکسپرس تریبیون چاپ پاکستان نیز به پاسخ قاطع ایران به تهدیدهای نظامی رژیم صهیونیستی پرداخته و نوشته است: موشک های دوربرد ایران توان هدف قرار دادن اسرائیل را دارند و ایران متحدان قدرتمندی مانند حزب الله لبنان و گروههای مقاومت در غزه دارد.
این روزنامه می نویسد: موضع ایران در برابر غرب با وجود فشارهایی که بر سر برنامه هسته ای متحمل می شود تغییری نکرده است.
گزارش روزنامه واشنگتن پست نیز حاکی است: رهبر ایران آیت الله خامنه ای سخنرانی مبسوطی در یکی از مکان های مقدس ایران ایراد کرد و از آمادگی کشورش برای ادامه مذاکرات هسته ای خبر داد.
این روزنامه آمریکایی نوشته است: رهبر ایران یک روز پس از پیام نوروزی خود در مشهد به طیف گسترده ای از موضوعات مهم برای ایران در سال پیش رو پرداخت همچنین رهبر انقلاب اسلامی ضمن پاسخ دادن به تهدیدهای رژیم صهیونیستی تاکید کرد تمام تلاش دشمنان برای منزوی کردن ایران، به شکست انجامیده است.
واشنگتن پست در ادامه گزارش خود با اشاره به اظهارات رهبر معظم انقلاب در مورد بدبینی به مذاکره با آمریکا و عدم مخالفت ایشان با این امر در مورد از سرگیری روابط دیپلماتیک دو کشور گمانه زنی کرده است.
رسانه های عربی از جمله العربیه، الجزیره، اسکای نیوز به بیانات مهم رهبر معظم انقلاب به ویژه هشدار معظم له به صهیونیستها در خصوص پیامدهای خطرناک هرگونه ماجراجویی علیه ایران پرداخته و از قول ایشان اعلام کردند ایران در صورت حمله رژیم صهیونیستی تل آویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − هفت =