صفحه اصلی » بین الملل » شمار کشته شدگان ناآرامیهای تازه در میانمار به 32 نفر افزایش یافت

شمار کشته شدگان ناآرامیهای تازه در میانمار به 32 نفر افزایش یافت

شمار کشته شدگان نا آرامی های مرکز میانمار روز شنبه با کشف چندین جنازه دیگر از سوی ماموران نجات در خاکستر منازل به آتش کشیده شده به 32 نفر افزایش یافته است .

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا:  مقامات میانمار با اعلام این خبر افزودند : حدود نه هزار نفر نیز در ناآرامی های ناشی از درگیری بودائیان و مسلمانان این کشور در شهر میکتیلا آواره شده اند.

یک مقام دولتی به شرط عدم افشای هویت خود به خبرگزاری فرانسه گفت : نیروهای امنیتی بیست و یک جنازه دیگر را در میان خرابه های ساختمان های سوخته شده پس از حملات عمدی آتش سوزی در جریان درگیری های آغاز شده در روز چهارشنبه گذشته کشف کرده اند. آمار رسمی قبلی حکایت از کشته شدن یازده نفر داشت .

اعلام حالت فوق العاده به استقرار نیروهای ارتش در خیابان های این شهر مرکزی میانمار واقع در حدود 130 کیلومتری شمال نیپیدو پایتخت شده است .

حدود 50 کامیون نظامی روز شنبه پس از به آتش کشیده شدن خانه و مساجد توسط جمعیت های مسلح به چاقو و چماق طی سه روز ناآرامی در منطقه مستقر شده اند.

این درگیری ها ، تازه ترین نشانه از تشدید تنش ها بین مسلمانان و بوداییان محسوب می شود و رژیم شبه غیر نظامی این کشور را که پس از چندین دهه حکومت نظامیان با مشت آهنین سعی در انجام اصلاحات دارد سخت به چالش کشیده است .

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهار + هجده =