صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » پیکر شهیدی که در سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ سالم ماند

بازخوانی یک حادثه،

پیکر شهیدی که در سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ سالم ماند

شهید سروان محسن دری کفرانی در سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ سپاهان‌ایر در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۳ به شهادت رسید و امروز در مراسمی یاد و خاطره این شهید والا مقام گرامی داشته شد.

تاریخ انتشار: ۰۸:۰۸ - جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۲۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از اصفهان شرق، شهید سروان محسن دری کفرانی در سقوط هواپیمای ایران ۱۴۰ سپاهان‌ایر در تاریخ ۱۹ مرداد ۹۳ به شهادت رسید و پیکر پاکش در روستای کفران به خاک سپرده شد.

در حالی که همه مسافران هواپیما دچار سوختگی بالایی شده و جهت تشخیص هویت نیاز به آزمایش DNA داشتند، پیکر پاک شهید محسن دری سالم ماند تا تجلی روح معنوی این مرد عاشق اهل بیت باشد.
انگار مهر شهادت سروان محسن دری قبل از پرواز به تایید سالار شهیدان رسیده بود و همه ی زندگی محسن را رنگ خدایی می کرد.

پیکر شهیدی که در آتش سقوط هواپیما سالم ماند

اولین روز فروردین سال ۵۸ اوایل پیروزی انقلاب اسلامی نوزادی در روستای کفران بن رود متولد شد و آنروز کسی نمی دانست نوزادی که نامش را محسن گذاشتند امروز تیتر یک زندگی شهدای اخبار شهریور ماه می شود.
محسن فرزند پنجم خانواده مذهبی دری بود و دوران تحصیلش را تا مقطع راهنمایی در روستای کفران و دبیرستان را در روستای فارفان گذراند.
دوران کودکی محسن در زمان حماسه ی دفاع مقدس رقم خورد، زمانی که ۸ شهید از خانواده فدای رهبر و نظام شدند و برایش جا افتاد که می بایست راه را مشخص کند تا اسمانی شود.
او فرزند روستا بود و به مانند اکثر دوستان در کنار درس در شغل کشاورزی کمک حال پدر بود.

تحصیل شهید:

همزمان با دانشکده افسری در رشته ی مدیریت دولتی پیام نور کوهپایه قبول شد ولی با ۲ ترم دانشگاه را رها کرده و کامل وقت خود را در دانشکده افسری گذاشت.
محسن در سال ۹۰ در کنکور سراسری در رشته ی الهیات خوانسار قبول شد ولی به علت مسافت درس به نایین رفت و در دانشگاه پیام نور رشته ی علوم سیاسی تحصیل کرد. او ترم چهارم دانشگاه بود که به آسمان رفت و سیاست درس را به درستی در کران آسمان درک کرد.

دوران مسئولیت:

دانشکده که تمام شد به عضویت یگان حفاظت فرودگاه شهید بهشتی درآمد و در مسئولیت هایی همچون مجموعه نمایندگی ولی فقیه سپاه فرودگاه، حفاظت فرودگاه و امنیت پرواز خدمت کرد.
دوست شهید می گفت: مسئولیت های مهمی به محسن پیشنهاد می شد ولی شخصا می گفت که اهل مقام نیست زیرا او از ابتدا بسیجی وار تربیت شده بود.

محسن در درگیری پژاک به صورت داوطلبانه به کردستان رفت و خانواده از حضور او در کردستان خبر نداشتند زیرا او کارهای خیر را فقط برای خدا انجام می داد.

سفر مشهد:

آخرین سفر محسن به مشهد بود، یک روز قبل از شهادتش از مشهد بازگشت و همانطور که از امام هشتم خواست به آرزوی دیرینش شهادت رسید.

مراسم سالروز شهادت این شهید والا مقام در روستای کفران و در آخرین پنج شنبه مرداد ماه 1394 برگزار شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد