صفحه اصلی » اقتصادی » بازیگر اصلی حماسه سازی در عرصه اقتصادی بخش خصوصی است

بازیگر اصلی حماسه سازی در عرصه اقتصادی بخش خصوصی است

رییس اتاق صنعت، معدن، بازرگانی و کشاورزی استان زنجان، گفت: بازیگر اصلی حماسه سازی در عرصه اقتصادی بخش خصوصی است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از ایرنا: غلامحسین جمیلی روز یکشنبه، افزود: پیام رهبر معظم انقلاب شامل دو بخش سیاسی و اقتصادی بوده و به حتم تقدم سیاسی بر اقتصاد در این پیام، حاوی نکاتی است.

وی یادآوری کرد: انتخابات پیش رو که حساسیت خاصی به عرصه سیاسی کشور بخشیده است، مهمترین دلیل تقدم حماسه سیاسی بر اقتصاد می تواند باشد.

جمیلی اظهارکرد: حضور و مشارکت گسترده مردم در انتخابات پیش رو باید موفقتر از دوره های گذشته باشد.

رییس اتاق صنعت، ‌معدن، بازرگانی و کشاورزی استان زنجان، گفت: در پنج سال گذشته رهبر معظم انقلاب همواره با نامگذاری سالها با عناوین اقتصادی تمرکز خاصی بر روی این حوزه داشته و دارند که باید پس از برگزاری باشکوه انتخابات مورد توجه بیش از پیش مسوولان کشور قرار گیرد.

وی افزود: اینکه رهبر معظم انقلاب تلاش در این دو عرصه را با تاکید بر روی حماسه عنوان می کنند، نشان از این دارد که هرگاه ملت ایران با روحیه حماسی وارد حوزه ای شده به موفقیت های شگرف و چشم گیری دست یافته است.

جمیلی گفت: با ابلاغ سیاست های تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی در ماه های پایانی سال گذشته، رویکردی جدید برای حرکت در مسیر اقتصادی کشور پیش روی مسوولان دولتی و بخش خصوصی قرار گرفت.

رییس اتاق صنعت، معدن، بازرگانی و کشاورزی استان زنجان، گفت: این سیاست ابلاغی نشان داد که پیام های هر ساله رهبری فقط محدود به همان سال نیست و باید رویکردهای تبیین شده را تا تحقق اهداف ادامه داد و با وسعت دید به عرصه اقتصادی نگریست.

وی یادآوری کرد: حقیقت آن است که هیچ اقتصادی نمی تواند بدون اتکای به ظرفیت های بخش خصوصی به رشد و تعالی دست یابد.

جمیلی ادامه داد: بخش خصوصی همواره به علت حضور در فضای رقابتی و کسب منافع بیشتر در تلاش برای دستیابی به بهترین فناوری ها و مسیرهای رشد و تکامل است، از این رو رشد و توسعه اقتصادی هر کشور و حکومتی وابستگی شدیدی به فعالیت و حضور در صحنه بخش خصوصی دارد.

رییس اتاق صنعت، معدن، بازرگانی و کشاورزی استان زنجان، با بیان اینکه دولت و مجلس باید با برنامه ریزی مناسب نقش اقتصاد را در حوزه مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی دخیل کنند، رشد صرف حوزه اقتصادی بدون توجه به پیشرفت سایر ابعاد جامعه را منجر به ایجاد مشکلاتی جدید عنوان کرد.

وی تاکید کرد: تمام بخش های یک حکومت باید به صورت همسو و متعادل رشد کنند، لذا باید در کنار تلاش برای رشد اقتصادی کشور، باید رویکرد توسعه و پیشرفت سایر ابعاد نیز مورد توجه قرار گیرد.

جمیلی بر لزوم مشارکت دولت و مجلس برای تدوین سیاست های راهبردی که منجر به سرعت گرفتن و تثبیت فعالیت اقتصادی صنایع و واحدهای تولیدی می شود، تاکید کرد و تدوین و تبیین سیاست ها و برنامه ریزی ها را نهایت حد دخالت دولت و مجلس در این حوزه خواند.

رییس اتاق صنعت، معدن، بازرگانی و کشاورزی استان زنجان، با بیان اینکه هم اکنون صنایع و واحدهای تولیدی با وجود شدید ترین تحریم ها در شرایط ایده آلی حرکت می کنند، گفت: در صورتی که تحریم لغو می شد به حتم سرعت حرکت پر شتاب این واحدها به مراتب بیش از وضعیت کنونی می شد.

وی اظهار کرد: تمام شهروندان در اقصی نقاط کشور برای تحقق فرامین رهبری باید در حد توان در بیانات و رهنمودهای معظم له تفکر و تدبر کرده و از تک تک ابعاد آن بهره مند گردند تا به این طریق هر شخصی در هر جایگاهی بتواند نقش و سهم خود را در این مسیر ایفا کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

20 − یازده =