صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » (3G) در محدوده هایی از گلپایگان فعال شده است

رئیس اداره مخابرات گلپایگان:

(3G) در محدوده هایی از گلپایگان فعال شده است

برای اینترنت گوشی های همراه(۳G) سایت شهید سیفی شهر گلپایگان را راه اندازی کردیم که این سایت به شعاع ۲ کیکومتر از مرکزیت خود، که در فلکه هفده شهریور گلپایگان مستقر است و در حال ارائه خدمت به همشهریان میباشد. البته این تنها یکی از سایت های هشتگانه ما است که قول راه اندازی آن را به همشهریان داده ایم .هفت سایت دیگر که ما کارهای زیر ساخت آن را انجام داده ایم هم تاپایان سال و حتی زودتر در دسترس همشهریان قرار خواهد گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۹ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۶

به گزارش صاحب نیوز به نقل از گلپانا، مشکلات مخابراتی و اینترنتی شهرستان گلپایگان ما را بر آن داشت تا این مطالبات به حق مردم را از ریاست  اداره مخابرات شهرستان گلپایگان ، مهدی یوسفی طلب کنیم، وی به سوالات ما اینطور پاسخ دادند:

با توجه به قول هایی که در ارتباط با اینترنت گوشی همراه و (۳G) مبنا بر راه اندازی آن تا پایان شهریور ماه داده شده است آیا اقدامی شده است؟
ما و مجموعه همکاران در شرکت مخابرات همیشه تلاش مان بر این بوده است که خودمان را با تغییرات و پیشرفت های حوزه فناوری اطلاعات بروز رسانی کنیم، در بحث اینترنت گوشی های همراه(۳G) هم فعلا توانسته ایم سایت شهید سیفی شهر گلپایگان را راه اندازی کنیم که این سایت به شعاع ۲ کیکومتر از مرکزیت خود، که در فلکه هفده شهریور گلپایگان مستقر است، در حال ارائه خدمت به همشهریان محترم میباشد. البته این تنها یکی از سایت های هشتگانه ما است که قول راه اندازی آن را به همشهریان داده ایم .هفت سایت دیگر که ما کارهای زیر ساخت آن را انجام داده ایم هم تاپایان سال و حتی زودتر در دسترس همشهریان قرار خواهد گرفت.
دلیل اینکه هر هشت سایت تاکنون افتتاح نشده اند چیست؟
مشکلی که ما در سایت های دیگرمان با آن روبرو هستیم نداشتن تجهیزات واحد سیار است. ما تجهیزات و زیر ساخت هایی که باید برای راه اندازی این سایت ها فراهم می کردیم انجام گرفته است اما به علت نداشتن تجهیزات که شرکت سیار مسؤل تأمین و نصب آن است، متأسفانه هنوز این سایت ها فعال نشده است که البته این مشکل مختص شهرستان گلپایگان نیست، باتوجه به ساختار سایت گوشی های همراهی که در استان اصفهان قرار دارد عملا تجهیزات موجود شرکت سیار با آن همخوانی نداشته و نصب آن ها امکان پذیر نیست. ما منتظر فاز بعدی خرید شرکت سیار در زمینه تجهیزات هستیم تا بتوانیم با فراهم شدن این عوامل آن سایت ها را هم فعال کنیم و رضایت شهروندان راحاصل کنیم.

هشت سایتی که مد نظر شما است آیا شهر های دیگر مثل گوگد و گلشهر را نیز پوشش میدهد یا خیر؟
این هشت سایت فعلا فقط مربوط به خود شهر گلپایگان است و تا پایان سال برنامه ریزی برای راه اندازی این قابلیت در شهر های گوگد و گلشهر نداریم .

باتوجه به عدم ثبت نام شرکت مخابرات برای اینترنت ADSL در شهرهایی مثل گوگد و گلشهر و مراجعه مکرر مردم برای ثبت نام در شرکتهای خصوصی و باتوجه به این که این شرکت ها در مواجهه با این  دلیل عدم ارائه خدمات خود را همکاری نکردن اداره مخابرات با آنها عنوان میکنند ،اظهار نظر این شرکت ها چقدر واقعیت دارد؟؟
شرکت های خصوصی که در این زمینه فعالیت میکنند بستگی به در خواست خود در سایت های موجود ما تجهیزات خود را نصب میکنند که میتوان به سایت شهید سیفی و سایت شهید رجایی اشاره کرد که دو شرکتی که در سایت شهید سیفی تجهیزات خود را نصب کرده اند یکی شرکت پیشگامان است و دیگری شرکت فناوا ،شرکت هایی دیگری نیز تجهیزات نصب کردند که نتوانستند آنها را راه اندازی کنند و از این کار منصرف شدند. شرکت پیشگامان در گوگد تجهیزات خود را نصب کرده است و ما یک اتاق در اختیار آنها قرار داده ایم تا بتوانند تجهیزات خود را در آن قرار دهند که البته هنوز آن را راه اندازی نکرده است البته ما نمیگوییم که کار راه اندازی آن ساده است اما با پیگیری شرکت مورد نظر راه اندازی آن قابل دست یابی است و این بهانه ای که این شرکت برای عدم پاسخ گویی به مشتریان ارائه میدهد مربوط به پست شهید سیفی است که در خواست ۲۰۰ پرت از این واحد را داده اند و ارتباطی به پست گوگد ندارد .
آیا برای حل مشکل در شهر های دیگر و پست شهید رجایی برنامه ریزی کرده اید؟
ما برای حل مشکل این مراکز پیگیر خرید پرت های مورد نیاز هستیم، اما با وجود تحریم هایی که عملا کشور تا به امروز با آن دست و پنجه نرم میکرده است یکسری شرکت های خارجی که در شرایط تحریم اداره مخابرات با آن ها وارد مناقصه می شده محدود بوده است اما بعد از توافق هسته ای یک چراغ سبز برای دیگر شرکت های فعالیت کننده در این حوزه به وجود آمده که آنها هم میتوانند در این حوزه ورود کنند و این به ما کمک میکند که هر اندازه مخابرات تجهیزات میخواهد خریداری کند و عملا تجهیزات به روز و باقیمت مناسب باشد، ما پیگیر این خرید هستیم و در حال حاظر هم هیچ تجهیزاتی برای نصب در این مراکز موجود نداریم، به محض تأمین تجهیزات مورد نیاز مشکل این سایت ها را نیز حل خواهیم کرد.

با توجه به اعلام نیاز برخی ادارات مبنی بر داشتن یک کابل فیبر اختصاصی آیا تأمین این نیاز به عهده شما است یاخیر؟
فیبر اختصاصی یکی از عواملی است که اداره مخابرات شدیدا تمایل دارد تا آن را اجرا کند و  رویکرد آینده تمام شرکت ها و مؤسسات به سمت داشتن فیبر اختصاصی متمایل میشود. ما نیز این نیاز سنجی و آینده نگری را انجام داده ایم و در مکان ها و محل هایی که مجبور به انتقال فیبر نوری هستیم به شرکت ها و دیگر ارگان ها نیز اطلاع میدهیم که اگر تمایل دارند که فیبر اختصاصی داشته باشند ما میتوانیم این کار را نیز برای آنها انجام دهیم و دلیل این کارمان نیز سرشکن شدن هزینه های این انتقال برای این شرکت ها است کما این که در همین چندمدت پیش ما چون مجبور بودیم کابل فیبر نوری را برای مراکز ۳Gخود منتقل کنیم به دلیل اینکه ادارات فرمانداری و دارایی در مسیر این انتقال قرار داشتند این امکان فراهم شد که برای آنها نیز این مزیت رافراهم کنیم وحتی فعلا هزینه اندکی که برای آنها ایجاد شد را دریافت نکرده ایم. رویه ای که وجود دارد برای انتقال فیبر اختصاصی به این صورت است که هرمؤسسه و ارگانی که به فیبر نوری احتیاج دارد به دو صورت عمل میکند، یااینکه اداره کل هر ارگان یا سازمانی مستقیما با اداره مخابرات وارد قرار داد میشود و شرکت مخابرات با دریافت هزینه های حفاری و انتقال فیبر نوری به شرکت یا مؤسسه مورد نظر این کار را انجام میدهد.

توجه به تعهداتی که قبلا در مورد اینترنت شبکه های تلفن همراه(۳G)  در دانشگاه ها داده بودید، چه مقدار از این تعهدات را عملیاتی کرده اید؟
در مورد اینترنت شبکه های تلفن همراه در دانشگاه ها همان طور که قبلا عرض کردم ما بستر های لازم برای راه اندازی این پست هارا انجام داده ایم و به محض نصب کردن تجهیزات توسط شرکت سیار آنها نیز فعال میشوند که میتوان به دانشگاه پیام نور و دانشگاه فنی مهندسی اشاره کرد و در مورد دیگر دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد فعلا برنامه ای در نظر نداریم.

با توجه به عدم وجود خط تلفن در مسکن های مهر و برخی مسکن های انتهای الوند آیا اقداماتی برای حل این مشکل انجام داده اید؟
در منطقه مسکن مهر عملیات حفاری و کابل کشی در تاریخ ۱۳۹۴/۰۳/۳۰ به پایان رسیده است و همزمان برنامه ریزی برای مسکن های انتهای الوند نیز انجام گرفته است و با پیمانکار نیز قرار داد بسته شده است ولی به علت عدم وجود کابل و سیستم های مورد نیاز هنوز موفق به انجام این کار نشده ایم که با پیگیری هایی که  انجام دادیم  کابل مورد نیاز توسط استان خریداری شد و منتظر تحویل سهمیه کابل از طرف استان هستیم اما با توجه به عللی که در مورد خرید سیستم های مورد نیاز پیش آمده است خرید این سیستم ها دو الی سه ماه طول خواهد کشید که به محض تأمین این عوامل حفاری و کابل کشی در مورد مسکن های انتهای الوند نیز انجام خواهد گرفت.

فاصله زمانی بین ثبت نام و تحویل خط تلفن ثابت به مشترک چه مقدار طول میکشد؟
متوسط فاصله زمانی که خط تحویل مشترک قرار میگیرد ده روز محاسبه شده است که به دو فاز ثبت نام و برسی امکان فنی (سه روز)و تأمین هزینه های مورد نیاز توسط مشتری و انتقال کابل و تحویل خط به مشترک (هفت روز) طول خواهد کشید به طبع هرچه پیگیری مشترک و واریز هزینه های مورد نیاز زودتر انجام بگیرد این پرسه زمانی کمتر خواهد شد.

دلیل طولانی شدن این فاصله زمانی در شهرک الوند چیست؟
عمده مشکلی که در مسکن های الوند وجود دارد بحث پراکندگی منازل مشترکین است و شبکه های مخابراتی با شبکه های برق وآب و گاز متفاوت است، ما مجبور هستیم به ازای هر مشترک یک زوج سیم تا مرکز خود داشته باشیم و به طبع رویکرد توسعه ای ما متفاوت با دیگر اداره ها میباشد،برنامه ریزی های اداره مخابرات برای توسعه این است که حداقل باید چهل درصد ساخت منازل به پایان رسیده باشد.ما میتوانیم این خبر خوش را به مشترکین منطقه الوند بدهیم که نهایتا تا سه الی چهارماه دیگر تمام این مشترکین صاحب خط تلفن شوند.

دلیل قطعی های شبکه تلفن در این مدت اخیر چه بوده است؟
باتوجه به افزایش پهنای باند در شهرستان گلپایگان از ١۵۵مگابایت به یک گیگا بایت یعنی حدودا شیش الی هفت برابر لازم بود برای ارتقای پهنای باند یک سری از سیستم های ما نیز تغیراتی در آنها صورت بگیرد وباتوجه به سرمایه گزاری اداره مخابرات در ارتقای پهنای باند ونصب شدن این سیستم ها در مراکز مختلف از جمله مرکز گلپایگان این سیستم ها به مرور راه اندازی میشود که البته تمام این اختلال ها و قطعی ها به اداره فرمانداری اطلاع رسانی شده است و امکان اینکه با تمام ادارات مکاتبه به عمل آید وجود نداشت.علت بعدی این اختلال ها ،ایجاد اشکال در کابل فیبر نوری بین شهرستان های تیران و نجف آباد بود. با پیگیری های به عمل آمده و اخذ مجوز از اداره های منابع طبیعی و محیط زیست در تکاپوی آن هستیم تا یک کابل فیبر نوری از سه راهی موته به سمت گلپایگان انتقال یابد تا رینگ گلپایگان کامل شود. یکی از مزیت های  این رینگ در این است که اگر اختلالی در فیبر تیران نجف آباد اتفاق افتد ما دیگر مشکل قطعی گذشته را نخواهیم داشت پیمانکار مربوطه برای انجام فاز اول این عملیات و شخص شده است و ما فقط منتظر مجوز محیط زیست و اداره منابع طبیعی هستیم که با گرفتن این مجوز این عملیات نیز آغاز خواهد شد و بسیاری از اختلالات موجود نیز مرتفع میشود.
توسعه سویچ گلشهر به کجا رسیده است؟
باتوجه به مشکل نبود پرت و سویچ لازم در گلشهر ما پیگیری های لازم را انجام داده ایم اکنون این مشترکین نیز میتوانند اقدام به ثبت نام و در یافت خط تلفن به شرط مثبت بودن امکان فنی کنند.

قابل ذکر است شهروندانی که با وجود حضور در محدوده موفق به استفاده از خدمات اینترنت  (۳G) نشده اند می توانند با بازدید از سایت همراه اول، قسمت خدمات و محصولات، سربرگ سرویس ها، تنظیمات اینترنت نوترینو و MMS مراجعه و تنظیمات مربوط گوشی خود را دریافت کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد