صفحه اصلی » بین الملل » عضو مرکز صلح نیویورک: سیاست پلیس نیویورک در قبال مسلمانان نقض حقوق شهروندی است

عضو مرکز صلح نیویورک: سیاست پلیس نیویورک در قبال مسلمانان نقض حقوق شهروندی است

یک کوشنده صلح آمریکایی و عضو ˈمرکز صلحˈ در نیویورک سیاست پلیس نیویورک را در قبال اقلیت مسلمان این شهر نقض حقوق شهروندی خواند و گفت: برنامه جاسوسی از مسلمانان و مساجد آن ها در نیویورک تاثیر ناگواری بر فعالیت مسلمانان و آزادی مذهبی داشته است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از ایرنا: جیمز هوگلند یک کوشنده صلح و عضو ˈمرکز صلحˈ در نیویورک درباره انتشار گزارشی تازه از سوی مرکز ˈائتلاف آزادی های مدنی برای مسلمانان آمریکاˈ درباره رفتار پلیس نیویورک با جامعه مسلمانان این شهر گفت: بر اساس این گزارش نقض حقوق مسلمانان در شهر نیویورک توسط پلیس این شهر غیرقابل تصور بوده و زنگ خطر را نه تنها برای جامعه مسلمانان بلکه برای همه کسانی که نگران حقوق شهروندی مردم آمریکا و آزادی های مذهبی هستند به صدا در آورده است.

جاسوسی با چاشنی تهدید

این کوشنده صلح و فعال مدنی به وجود یک برنامه سری در پلیس نیویورک برای جاسوسی از اقلیت مسلمان این شهر اشاره کرد و گفت: از سال 2002 پلیس با کاربرد روش های مختلف دست به جاسوسی از مسلمانان نیویورک زده است.

وی به روش های غیراخلاقی پلیس نیویورک در این زمینه اشاره کرد و گفت: در بسیاری از موارد پلیس نیویورک تلاش کرده کسانی را از میان مسلمانان برای جاسوسی استخدام کند. بر اساس گزارش ها و مصاحبه هایی که مرکز ˈائتلاف آزادی های مدنی برای مسلمانان آمریکاˈ در اختیار دارد، پلیس نیویورک از روش های تهدید آمیز برای وادار کردن مسلمانان به همکاری استفاده کرده است.

هوگلند به نمونه ای از روش های تهدید آمیز پلیس نیویورک اشاره کرده و گفت: در یک مورد مردی مصری را که راننده تاکسی بود تهدید به لغو اجازه اقامت و گرین کارت وی کرده و وی را مجبور به همکاری و جاسوسی از همکیشانش کردند.

این کوشنده صلح آمریکایی ˈری کلیˈ رییس پلیس نیویورک و ˈمایکل بلومبرگˈ شهردار این شهر را به بی توجهی به نقض حقوق شهروندی مسلمانان متهم کرد و گفت: آنها از این رفتار پلیس دفاع می کنند.

تاثیر ناگوار بر آزادی مذهبی مسلمانان

جیمز هوگلند عملکرد پلیس نیویورک و وادار کردن مسلمانان را به جاسوسی دارای تاثیر بسیار منفی بر اقلیت مسلمان دانست و گفت: متاسفانه این مساله به بی اعتمادی و سوظن در مساجد و گردهمایی های مذهبی مسلمانان منجر شده است.

وی تاکید کرد: بر اساس گزارش مرکز ˈائتلاف آزادی های مدنی برای مسلمانان آمریکاˈ، بسیاری از مسلمانان نیویورک از ابراز آزادانه عقیده نگران بوده و دست به خود سانوسری در محافل عمومی می زنند.

این فعال صلح گفت: اگر کسی مدعی شود که فعالیت نظارت و جاسوسی از اقلیت مسلمان توسط پلیس نیویورک کاری پنهانی بوده و هیچ آسیبی متوجه مسلمانان و فعالیت آن ها نمی کند، خود را گمراه کرده است.

هوگلند افزود: همانگونه که در آخرین گزارش مرکز ˈائتلاف آزادی های مدنی برای مسلمانان آمریکاˈ آمده است، این فعالیت ضد حقوق بشری پلیس تاثیر مستقیم بر آزادی و روابط مسلمانان با یکدیگر و فعالیت های مذهبی آن ها بر جای گذاشته است و نقض جدی حقوق مدنی است.

وی افزود: اکنون بسیاری از پدران و مادران مسلمان به کودکان خود هشدار می دهند که در فعالیت های مذهبی و گروه های مذهبی مشارکت نکنند چراکه نگران پیامدهای آن هستند.

این کوشنده صلح آمریکایی در پایان تاکید کرد: اقلیت مسلمان در امریکا مالیات پرداخت می کند و پلیس نیویورک به جای جاسوسی و ایجاد چنین روابطی با مسلمانان وظیفه دارد امنیت روانی و فیزیکی آن ها را تامین کرده و روابطی بر اساس اعتماد با آن ها برقرار کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 − سه =