صفحه اصلی » اقتصادی » ساخت بزرگترین کارخانه تولید کود اوره در سال 92 با ظرفیت 1.1 میلیون تن

ساخت بزرگترین کارخانه تولید کود اوره در سال 92 با ظرفیت 1.1 میلیون تن

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی از ساخت و بهره برداری از بزرگترین کارخانه تولید کود اوره کشور در سال 92 با ظرفیت 1.1 میلیون تن خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از تسنیم: عبدالحسین بیات درباره مهمترین طرح‌های افزایش ظرفیت تولید کود اوره ایران، گفت: در حال حاضر ظرفیتی برای تولید سالانه 4.5 میلیون تن کود اوره در سطح صنعت پتروشیمی ایران نصب و راه اندازی شده است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام اینکه در سال جاری یکی از بزرگترین واحدهای تولید کود اوره کشور در مدار بهره برداری قرار می گیرد، تصریح کرد: بر این اساس مجتمع پتروشیمی مرودشت شیراز با ظرفیت تولید سالانه 1.1 میلیون تن کود اوره راه اندازی خواهد شد.
معاون وزیر نفت با اعلام اینکه با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولید این محصول پرطرفدار پتروشیمی به بیش از 5.5 میلیون تن در سال افزایش می یابد، اظهار داشت: علاوه بر این در حال حاضر مراحل ساخت و راه اندازی 2 مجتمع جدید تولید کود اوره هم آغاز شده است.
این مقام مسئول با یادآوری اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه در مجموع 8 میلیون تن به ظرفیت تولید کود اوره ایران افزوده خواهد شد، تاکید کرد: همچنین تاکنون مجوزهایی برای سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ساخت و راه اندازی 14 میلیون تن ظرفیت جدید تولید کود اوره در کشور صادر شده است.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در پایان خاطرنشان کرد: با بهره برداری از طرح های جدید در آینده ایران به بزرگترین تولیدکننده کود اوره منطقه خاورمیانه و حتی جهان تبدیل خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دوازده − چهار =