79115_305
۲۲:۵۸ - دوشنبه ۱۳۹۲/۰۷/۱

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل اصفهان:

مردم منتظر کاهش قیمت خودرو هستند

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل اصفهان گفت: مردم در واکنش به افزایش قیمت خودرو سیاست انتظار را در پیش گرفته و حاضر به خرید و فروش خودرو نیستند.

مرتضی گل‌افشان در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز گفت: وضعیت بازار خودرو در چند ماه اخیر راکد بوده و مردم منتظر تعیین قیمت‌ها و پایین آمدن نرخ خودرو در بازار هستند.

وی اضافه کرد: قیمت خودرو‌های داخلی پس  از یک نوسان شدید و افزایش چشمگیر همچنان ثابت و بدون تغییر است.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل اصفهان ادامه داد: قیمت خودرو‌های خارجی در حدود 5 الی 10 درصد کاهش پیدا کرده است.

وی در رابطه با کاهش تولید خودرو در ایران و تاثیر بر قیمت این کالا تصریح کرد: کاهش تولید خودرو تا کنون تاثیری بر روند قیمت این محصول نداشته و نرخ بالای خودرو سبب شده تا بازار مشتریان خود را از دست بدهد.

گل افشان با تاکید بر نقش مردم در ایجاد تحولات در بازار متذکر شد: مردم در حال حاضر نه حاضر به فروش خودرو هستند و نه خرید آن و همه منتظر کاهش قیمت‌ها و اعلام آن توسط دولت هستند.

وی گفت: مردم در شرایطی که وضعیت بازار نامعلوم باشد دست به خرید و فروش نمی‌زنند و سیاست انتظار را در پیش می‌گیرند و این امر در تمام محصولات به ویژه خودرو صادق است.

رئیس اتحادیه فروشندگان اتومبیل اصفهان تاکید کرد: دولت باید در مورد کاهش قیمت خودرو چاره‌ای بیاندیشد و گرنه این صنعت نیز مانند بسیاری از صنایع دیگر با مشکل جدی مواجه خواهد شد.