صفحه اصلی » اجتماعی » الزامات شکل گیری حماسه سیاسی/خلق حماسه، تاریخ مصرف ندارد!

الزامات شکل گیری حماسه سیاسی/خلق حماسه، تاریخ مصرف ندارد!

برای وقوع حماسه سیاسی درکشور ونهادینه شدن خواست رهبر فرزانه انقلاب اسلامی باید الزامات وملزومات اجرایی شدن این نظریه رهبری درجامعه فراهم شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۱ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از تسنیم: بر کسی پوشیده نیست که دولت ،مردم ودرمجموع نظام حکومتی ومدیریتی کشور باید برای تحقق حماسه سیاسی وبه تبع آن حماسه اقتصادی تدابیری را بیاندیشند وتصمیماتی را اتخاذ نمایندتا این دستور رهبری محقق شود.

به نظر می رسد که طی چند روز گذشته عده ای فرمایش رهبری در خصوص "حماسه سیاسی " را معطوف به انتخابات پیش رو کرده اندودرواقع با کج فهمی از این مهم ،وقوع این حماسه را فقط در این انتخابات خلاصه کرده اند،ومتاسفانه برآیندحرف هایی که طی این چندروز ابتدای سال از دهان سیاسیون ومدیران شنیده ایم همین موضوع را تداعی می کند!

لذا باید گفت تعیین  انتخابات خرداد ماه برای مرزحماسه سیاسی ،درواقع به انحراف بردن خواست ومفهوم نظریه حماسه سیاسی است .هرچند که انتخابات پیش رو یکی از مظاهر مهم وقوع حماسه سیاسی است  که با مشارکت حداکثری مردم محقق می شود اما همه آن نیست که برایش تاریخ مصرف تعیین گردد، چرا که نظریه مطرح شده یک "تیتر" برای سال 1392است که فاقد زمان خاصی  می باشد وبلکه امری است ولایی که باید در تمام طول سال وهمه زمان ها مد نظر باشد.

متاسفانه طی سال های گذشته شاهد بودیم که سوءتعبیر های خاص از نامگذاری های ابتدای سال،باعث شده است تا مفهوم ومعنی این نامگذاری ها مغفول بماند وبعضا هم از مسیر خود خارج شود.به گونه ایی که دیدیم وشاهد بودیم  درسال گذشته که سال "حمایت از تولید ملی وکاروسرمایه ایرانی" بود از بد حادثه نه تنها از تولید ملی حمایت های اساسی نشد بلکه با اقدامات صورت گرفته از سوی دولت بخش عمده سیاست های حمایتی هم حذف شد واینجاست که می گوییم این سو ءتعبیرها آفت بزرگی برای انحصار درآوردن نامگذاری هاست!

لذا با این تفاصیل باید ببینیم برای تحقق حماسه سیاسی نیاز به چه لوازم وتدابیری نیاز داریم:

1-تلاش برای فراهم نمودن زمینه حضور حداکثری مردم درانتخابات خرداد ماه وروزهای سال 1392.

2-پرهیز از انحصار گرایی وگروه گرایی درایجاد بسترهای سیاسی برای مشارکت مردم.

3-  توجه به ظرفیت ها و قابلیت های مختلف بومی و محلی که می توان حماسه سیاسی را در سطح کشورباتکیه به آنهااجرایی کرد.

4-اجرای برنامه های آگاهی بخش وفرهنگ سازی همه جانبه درخصوص مفهوم حماسه ،برای تمام سطوح جامعه.

5-محقق شدن حماسه سیاسی ،زمانی بروز عینی در جامعه پیدا می کندکه سیاسیون پیشرو واصولگرا از تفرقه وپراکنده کاری پرهیز نمایند وتابلویی زیبا از وحدت وهمبستگی را به افکارعمومی نشان دهند.

6-مردم اصلی ترین ارکان تحقق حماسه سیاسی هستندکه اتفاقا از بصیرت لازم وزمان شناسی خاص برخوردار می باشند،لذا نباید مباحث نومید کننده واقداماتی که باعث دلسردی آنان شود درسطح جامعه منتشرشود.

7- حماسه سیاسی درواقع همان مردم سالاری دینی است که از قضا موجب تکثر سیاسی وچندصدایی در جامعه نیز می شودولذا مسئولین باید از اقداماتی که حرکتی علیه مردم سالاری محسوب می شود پرهیز نمایندونگذارند اقدامات حاشیه ایی این حضور را تحت الشعاع قراردهد.

8-خلق حماسه یعنی بارور نمودن بصیرت عمومی وترویج فرهنگ مشارکت همه جانبه مردم در عرصه سیاست.

9-معطوف نکردن حماسه سیاسی به انتخابات بلکه ترویج وفرهنگ سازی برای تداوم حضور حداکثری مردم درهمه عرصه ها .

10-تلاش برای نهادینه شدن حضور سیاسی همه جانبه مردم بعنوان یک شکل دیگر از سبک زندگی.

11-تلاش برای مفهوم سازی وفرهنگ سازی کلمه "حماسه "،زیرا مردم طی 34سال گذشته خود دربسیاری از عرصه ها"حماسه ساز" بودندودربزنگاه های خاص خود دردفاع از کیان انقلاب اسلامی "حماسه های " فراوان وزیبا خلق نموده اند.

12-ضرورت فرهنگسازی رسانه ایی برای افکارعمومی که درواقع حساسیت های تاریخی وزمانی خاص را برای مردم تبیین نمایندتا جامعه بداند حضورحماسی درحقیقت تابعی از شرایط زمانی وتاریخی است که باید خلق حماسه دربستری مبتنی بر باورهای انقلابی واصیل وبدور از هرگونه حرکت احساسی وجوزده اجرایی شود. وباید برای افکارعمومی تشریح کنیم که با توجه به شرایط تاریخی فعلی بوده است که رهبر فرزانه انقلاب اسللامی خواهان "خلق حماسه سیاسی " شده اند.

13-شرایط سیاسی واقتصادی برای کشور ما به گونه ایی است که مقام معظم رهبری از آن بعنوان "پیچ تاریخی" یادکرده اندودراین زمان تمام دنیای استکباری با همه هیمنه ولشکر خود برای شکست دادن وبه زانو درآوردن انقلاب اسلامی به میدان آمده اند و آنچه که می تواندعامل وانگیزه اصلی مقاومت دربرابر این هجمه سنگین باشد،تنها با حماسه سیاسی  واقتصادی میسر است وبس.
14- اینک که درجغرافیای سیاسی دنیا، بخصوص در کشورهای منطقه تحولات عظیم دینی رخ داده که منجر به بیداری اسلامی شده است لذا می طلبد مردم کشور ما بعنوان سردمدار مبارزه با استکبار جهانی که نقش مهمی در تضعیف نظام سلطه داشته اند، اینک با هوشیاری هرچه تمامتر با خلق حماسه سیاسی الگوی جدیدی را به مردم جهان ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

3 + 7 =