صفحه اصلی » بین الملل » عناوین برتر بین الملل » روانچی: فعلاً قصدی برای اعزام سفیر به انگلیس نداریم

روانچی: فعلاً قصدی برای اعزام سفیر به انگلیس نداریم

معاون آمریکا و اروپای وزرات خارجه اظهار داشت:‌ مناسبات تهران و لندن در سطح کاردار خواهد بود/ موضوع پرداخت خسارت به انگلستان در دستور کار مذاکرات قرار دارد/ برای برقراری رابطه هیچ شرطی را نپذیرفتیم

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۷ - شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۳۱

به گزارش صاحب نیوز، مجید تخت روانچی معاون اروپا و آمریکای وزارت امور خارجه کشورمان امروز در جمع خبرنگاران در خصوص بازگشایی سفارتخانه‌های ایران و انگلیس در لندن و تهران با اشاره به سفر فیلیپ هاموند فردای وزیر خارجه انگلیس اظهار داشت: فردا آقای هاموند در راس یک هیأت سیاسی و اقتصادی به تهران سفر و سفارت انگلیس در تهران را بازگشایی می‌کند و همزمان نیز سفارت ایران در لندن با حضور دانش یزدی معاون اداری و مالی وزارت خارجه گشایش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه بخش کنسولی سفارت ایران در لندن مدتهاست خدمات کنسولی را به ایرانیان مقیم انگلیس ارائه می‌دهد، خاطرنشان کرد: قرار است در مرحله اول در سفارتخانه‌های دو کشور روادید دیپلماتیک و خدمت صادر شود و در آینده نزدیک و پس از تکمیل کادر سفارتخانه‌ها، روادید عادی و مسافرتی صادر خواهد شد.

معاون وزیر خارجه همچنین در خصوص سطح روابط ایران و انگلیس با بیان اینکه پس از بازگشایی سفارتخانه‌ها روابط دیپلماتیک از سطح کارداری و غیر مقیم به کاردار مقیم تغییر خواهد یافت، گفت: آقای جی شارما به عنوان کاردار انگلستان در تهران و محمد حسن حبیب الله زاده به عنوان کاردار ایران در لندن مشغول به فعالیت خواهند شد.

روانچی تأکید کرد که در حال حاضر بحث اعزام سفیر در دستور کار قرار ندارد و سفارتخانه‌ها در سطح کاردار به فعالیت خواهند پرداخت.

معاون وزیر خارجه درباره خسارت وارده به سفارت انگلستان نیز عنوان کرد: موضوع پرداخت خسارت به انگلستان در دستور کار مذاکرات قرار دارد و باید کار کارشناسی در این خصوص انجام شود.

وی همچنین تصریح کرد: ما برای برقراری رابطه و بازگشایی سفارتخانه‌ها هیچ شرطی را نپذیرفته و نخواهیم پذیرفت.

نسیم

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99