صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » مطالبه ساکنان خیابان آزادگان دولت آباد از مسئولان / آمار بالای تصادفات، عامل سلب آسایش در این خیابان

مطالبه ساکنان خیابان آزادگان دولت آباد از مسئولان / آمار بالای تصادفات، عامل سلب آسایش در این خیابان

عدم جداسازی خیابان و تردد بیش از حد وسایل نقلیه سنگین، دو مشکل بزرگ خیابان آزادگان دولت آباد است که می طلبد مسئولان توجه ویژه ای به آن داشته باشند.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۰ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرما، رعایت قوانین رانندگی، هم از این جهت که رعایت قانون یک وظیفه کلی است و هم از جهت حفظ جان خود و جلوگیری از ایجاد خطر و حادثه برای دیگران، بر ما واجب است.

همانطور که از آمارها مشخص است، عدم بستن کمربند ایمنی، سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز و… از جمله عوامل درگیر در تصادفات است. اما آن چه در کنار رعایت قوانین مهم است، داشتن جاده ها و خیابان های استاندارد است.

خیابان آزادگان دولت آباد، که تاکنون قربانی زیادی گرفته است، به علت عدم جداسازی باندها بستر تصادفات بسیاری شده است. خیابانی که تاکنون محل خاطرات تلخ خانواده های داغدار شده است، خانواده هایی که تصادف، عزیز آن ها را به خواب ابدی فرو برده است.

IMG_4311

با وجود واحدهای صنعتی بسیار زیاد در این خیابان و همچنین خیابان واصل جاده های حبیب آباد و امامزاده محمود (ع)، مراجعات به این خیابان بسیار زیاد است اما این خیابان هنوز جداسازی نشده است.

این شرایط باعث وقوع تصادفات بسیاری در این خیابان شده است و بی توجهی مسئولان همچنان بر این مسیر حاکم است. مسئولانی که قطعا از آمار اتفاقات و تصادفات در این خیابان آگاهی دارند.

با جداسازی باندهای رفت و برگشت خیابان آزادگان، علاوه بر کاهش چشمگیر آمار تصادف و مرگ و میر، نظم بیشتری بر ظاهر مسیر حاکم شده و راننده های وسایل نقلیه و راکبان موتورسیکلت قادر به رعایت بیشتر قوانین می شوند.

مساله دیگر، تردد زیاد وسایل نقلیه سنگین در این خیابان است که طبعا این مساله نیز یکی از عوامل افزایش آمار تصادفات است.

IMG_4309

می طلبد مسئولان شهرستان برای تردد وسایل نقلیه سنگین مسیر مشخصی را تعیین کرده و برای حل این مشکل به دنبال یک راه حل اساسی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد