صفحه اصلی » استان » برخوار » حوزه علمیه برادران برخوار راه اندازی شد / مرکز درمانی بخش حبیب آباد احداث می شود

حوزه علمیه برادران برخوار راه اندازی شد / مرکز درمانی بخش حبیب آباد احداث می شود

امام جمعه حبیب آباد خبر از افتتاح حوزه علمیه و دانشکده کشاورزی حبیب آباد داده و تکمیل آنها را منوط به کمک مردم و خیرین دانست.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۱ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرما، حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مومنی: یکی از نشانه های پیشرفت یک منطقه و یک شهر این است که افراد تحصیلکرده داشته باشد، مراکز آموزش عالی در آنجا ایجاد شده باشد. اینها نشانه تمدن و حضارت و پیشرفت علمی یک منطقه است. در مرکز بخش ما بحمداله در سال جدید تحصیلی دو مرکز آموزش عالی احداث می شود و شروع بکار می کند. جای خوشبختی است.

* حوزه علمیه برادران برخوار راه اندازی شد

یکی حوزه علمیه اهل البیت (ع) حبیب آباد امسال شروع بکار می کند که با پیگیریهای مجدانه آیت الله سید علی مومنی، این زحمات به بار نشسته است. مد نظر شما باشد حوزه علمیه، ساختمانش نیمه تمام است. سه ضلع دیگر هست که باید ساخته شود و نیاز به مشارکت شما مردم و خیرین دارد. این حوزه آبروی بخش حبیب آباد بلکه شهرستان برخوار بوده و تنها حوزه علمیه برادران در کل شهرستان است.

* دانشکده کشاورزی حبیب آباد

دیگری دانشکده فنی کشاورزی حبیب آباد که مهر ماه امسال کار خودش را شروع می کند و ثبت نام دارد که در اینجا بنده از هیأت موسس، شورای اسلامی شهر، شهرداری و مخصوصا از نماینده مردم شهرستانهای برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس و عزیزانی که پیگیر تحقق این مساله بودند تشکر می کنم. البته الان تا دو سال بناست در یک ساختمان موقتی فعالیتش را شروع کند تا دانشکده در ساختمان اصلی و در زمینی که به این امر اختصاص یافته با مساعدت خیرین ساخته شود که امیدواریم خیرین وعده های خود را محقق سازند.
حجت الاسلام و المسلمین مومنی افزود: در هفته گذشته ما معارفه شهردار شهر، آقای معین الدینی را داشتیم. وی قبلا در شهرداری حبیب آباد حضور داشته و به شهر و محل آشنا می باشد که ورودشان به مدیریت شهرداری را تبریک گفته و این معارفه را که در روز اول ذی القعده همزمان با سالروز ولادت حضرت فاطمه معصومه (س) انجام گرفت را به فال نیک می گیریم. وی تاکید کرد: شهر حبیب آباد عقب افتادگی های زیادی دارد که امیدواریم با همت و تلاش وی و شورای اسلامی شهر مسائل پیگیری شوند و آن جور که در شأن حبیب آباد و مردم این شهر و بخش است عمل گردد.

* درمانگاه خیریه بخش حبیب آباد
خطیب جمعه حبیب آباد در پایان گفت: در باب احداث درمانگاه خیریه در مرکز بخش حبیب آباد، خوشبختانه آقای معین الدینی روی این کار اقدام کرد، البته چون در این مدت شهردار سابق حضور نداشت، نامه ای که ما نیمه اردیبهشت ماه سال جاری نوشتیم برای این منظور، حدود یک ماه در شهرداری معطل ماند و دستوری روی آن صادر نشد ولی شهردار جدید دنبال کرد و نامه ای برای معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اصفهان زد. البته طبق این نامه استنباط ما این است زمینی که مد نظر ما بود (قبرستان قدیمی حبیب آباد) علی الظاهر قابل تحقق نیست ولی به ما قول زمین روبه رو (بهداری سابق) را دادند. ما هم اصرار نداریم که حتما همان زمین باشد، یک جایی که مناسب بوده و برای مردم قابل دسترس باشد چون هدف ما انجام یک کار خیر است.

در همین مکان بنده در حضور وی اعلان می کنم که شهردار در این زمینه قول مساعدت داده اند.
امیدواریم این مسأله با همکاری و همدلی بین مسئولان شهر و مردم و خیرین محلی به خوبی دنبال شود و به سرانجام خوبی برسد. ما هم تا به سرانجام رساندن آن، پیگیر خواهیم بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد