صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » انگلیس دشمن است و بازگشایی سفارت به معنای دوستی نیست

محمدحسن قدیری ابیانه:

انگلیس دشمن است و بازگشایی سفارت به معنای دوستی نیست

بانی و مسبب تصویب بیشتر قطعنامه ها علیه کشورمان، حمایت های بی دریغ از اسرائیل و حمایت های همه جانبه از صدام و بعثی ها به اضافه مشارکت قطعی در تحریم های ظالمانه علیه کشورمان از مهمرین مواردی است که نشان می دهد انگلستان دشمن است و نمی تواند دوست خوبی باشد.

تاریخ انتشار: ۲۰:۳۴ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱

یک کارشناس مسایل سیاسی و استراتژیک تصریح کرد: انگلستان دشمن است و بازگشایی سفارت این دولت به مفهوم دوستی ما با آنها نیست.
محمدحسن قدیری ابیانه در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با اشاره به خباثت ها و فتنه انگیزی های تمام نشدنی انگلیسی ها اظهار کرد: چند سال قبل مجلس شورای اسلامی سطح روابط کشورمان با انگلستان را در حد کاردار تقلیل داد.
به گفته وی، این کاهش سطح روابط سیاسی فرصتی بود که دولتمردان و سیاسیون این کشور عملکرد و اعمالشان را بازبینی و اصلاح کنند چرا که فعالیت های مداخله جویانه سفارت این کشور باعث شده عده ای تظاهرات کنند و سفارت را به اشغال خود در آورند.
سفیر سابق کشورمان در ایتالیا و مکزیک افزود: نفس کار افرادی که نیسبت به اعمال انگلیس ها معترض بودند خوب بود اما حمله به سفارت ضرورتی نداشت چرا که طبق قوانین بین المللی خسارت وارده به سفارت خانه های خارجی با کشور ما بود.
وی با یادآوری اینکه مصوبه مجلس کاهش روابط در حد کاردار و نه سفیر بود ادامه داد: قطع رابطه تصمیم ایران نبود بلکه طرف انگلیسی تصمیم به این کار گرفت.
به گفته قدیری ابیانه، همان زمان انگلیسی ها اقدام به اخراج سفیر ایران در لندن کردند و ما نیز متقابلا سفیر آنها را اخراج کردیم و این آنها بودند که قطع رابطه کردند.
این کارشناس مسائل استراتژیک با تاکید بر اینکه بازگشایی سفارت خانه ها مغایر قانون نیست خاطر نشان کرد: از سوی دیگر این اقدام به معنای آغاز دوستی میان دو کشور هم نخواهد بود چرا که تعدد خباثت های این کشور اروپایی بقدری زیاد است که فراموش کردن آنها به این راحتی ها نیست.
به اعتقاد وی، بانی و مسبب تصویب بیشتر قطعنامه ها علیه کشورمان، حمایت های بی دریغ از اسرائیل و حمایت های همه جانبه از صدام و بعثی ها به اضافه مشارکت قطعی در تحریم های ظالمانه علیه کشورمان از مهمرین مواردی است که نشان می دهد انگلستان دشمن است و نمی تواند دوست خوبی باشد.
قدیری ابیانه با اشاره به سفر مقامات و مسوولان تعدادی از کشورهای اروپایی به ایران اظهار کرد: اینها به دنبال بازار و سود خودشان هستند و باید مراقب بود در قراردادهایمان با غربی ها همه جوانب بویژه توجه به سود و منفعت خودمان را هم لحاظ کنیم.
این کارشناس سیاسی تصریح کرد: انگلستان کشوری نیست که تنها به دنبال منافع اقتصادی خود باشد و به یقین در دیگر امور مملکت ما مداخلاتی خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد