صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » مصوبه مجلس برای پروتکل الحاقی به طور قطع لازم است

نمانیده مردم شهرضا در مجلس خبر داد؛

مصوبه مجلس برای پروتکل الحاقی به طور قطع لازم است

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی گفت: سال گذشته با اختصاص ماده 180 برای فاضلاب، آب و فاضلاب شهرضا پیشرفتی را داشت و اگر چند سال به صورت پیاپی این امر انجام شود فاضلاب شهرضا تکمیل می‌شود.

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۸ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز به نقل از شهرضانیوز، عوض حیدرپور در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا با اشاره به منطقه ویژه اقتصادی شهرضا، اظهار کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی در شهرضا در حال سپری کردن مراحل نهایی خود است و در حال پیگیری و نهایی کردن این منطقه در شهرضا هستیم.
وی افزود: جای سئوال است که چرا در 12 سال گذشته کارخانجات ما در شهرک‌های صنعتی رو به تعطیلی است.
نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه باید بررسی شود وظیفه شهرستان و مسئولان آن در قبال کارآفرینان چیست، گفت: در گذشته وقتی کسی در آموزش‌وپرورش کاری داشت در ظرف یک ساعت کار او حل می‌شد و این امر مصداق حرکت جهادی و انقلابی است.
وی افزود: چرا باید یک کارآفرین که سرمایه میلیاردی در شهرستان آورده است سه سال برای یک وام منتظر بماند و در نهایت هم وامی تعلق نگیرد.
حیدرپور با بیان اینکه مسئولان در این زمینه باید از فرماندار نظرخواهی و راهنمایی بخواهند، بیان کرد: 50 درصد آسیب سرمایه‌گذاران و کارآفرینان مربوط به اداراتی است که کار لازم را انجام نمی‌دهند.
وی با تأکید بر اینکه کار کارآفرینان و سرمایه‌گذاران باید صبح تا ظهر انجام شود، افزود: 50 درصد دیگر هم مربوط به خود کارآفرینان و سرمایه‌گذاران است که توسعه نامتوازن و نامتقارن سبب شکست آنها می‌شود.
نماینده مردم شهرضا در مجلس با اشاره به مذاکرات هسته‌ای، گفت: مذاکرات به اتمام رسید و توافق‌نامه‌ای امضا شد و گروه‌های موافق، معاند و مخالف بر آن اظهارنظر می‌کنند.
وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب تأکید دارند که کسی با عناد بر علیه توافق‌نامه حرف نزند، بیان کرد: برجام لازم نیست به مجلس بیاید و تصویب شود چون یک برنامه 20 ساله است و در این مدت باید اقداماتی انجام شود.
حیدرپور با بیان اینکه برجام نیازی به لایحه و مصوبه مجلس ندارد، اظهار کرد: داخل برجام چند پاراگراف است که اگر بخواهیم به پروتکل الحاقی بپیوندیم به طور قطع مصوبه مجلس را می‌خواهیم.
وی با بیان اینکه چون طرف غربی اعلام کرده برجام را به کنگره می‌بریم ما هم گفته‌ایم به مجلس می‌بریم، گفت: ما در فعالیت موشکی‌مان چیزی نمی‌پذیریم اگر بخواهیم بپذیریم نظارتی در فرایند موشکی و بنیه دفاعی انجام شود باید در نیروهای مسلح و فرماندهی کل قوا تصمیم‌گیری شود.
نماینده مردم شهرضا با بیان اینکه تیم مذاکره کننده هسته‌ای کار بسیار بزرگی در این مدت انجام داده است، تصریح کرد: این توافق‌نامه خطراتی را به صورت جدی از گردن جمهوری اسلامی ایران برداشت و باید مواظب باشیم کلاه سرمان نگذارند.
وی افزود: ماده 180 ابلاغ شده است و سازمان برنامه ریزی شاخص‌هایی در این زمینه ارائه کرده است، نظر ما این است که ماده 180 را امسال دوباره برای فاضلاب بگذاریم.
حیدرپور با بیان اینکه باید نگاه‌مان مانند سال گذشته در حوزه آب و فاضلاب باشد، بیان کرد: سال گذشته با اختصاص ماده 180 برای فاضلاب، آب و فاضلاب شهرضا پیشرفتی را داشت و اگر چند سال به صورت پیاپی این امر انجام شود فاضلاب شهرضا تکمیل می‌شود.
وی با بیان اینکه اگر در جایی دیگر ضرورتی بود فرماندار شهرستان می‌تواند اعتبار را اختصاص دهد، تصریح کرد: با کاهش قیمت نفت بر روی دولت فشار است بنابراین بودجه عمرانی کشور به اندازه سال گذشته امسال تخصیص داده نمی‌شود.

اعتبارات عمرانی مساجد شهرضا جوابگوی هزینه‌ها نیست

به گزارش شهرضانیوز، حجت‌الاسلام رضا ابراهیمی در جلسه شورای اداری شهرستان شهرضا با اشاره به روز جهانی مسجد، اظهار کرد:30 مرداد سال 1348 مسجدالاقصی به دست صهیونیست‌ها به آتش کشیده شد، سال‌ها بعد و به همین مناسبت به پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران و تصویب اعضای سازمان کنفرانس اسلامی در سی‌امین نشست این سازمان، این روز به نام روز جهانی مسجد نامگذاری شد.
وی افزود: نص صریح قانون می‌گوید، اداره امور اماکن و بقاع متبرکه و اماکن مذهبی به عهده اوقاف است به غیر از مساجد، اما درخصوص سخت‌افزار مباحث مربوط به مساجد مربوط به اوقاف است و امور داخلی آن مربوط به سازمان‌های دیگر است.
 سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا گفت: قسمت سخت‌افزار مساجد که بر عهده اوقاف است شامل، ساختمان، تعیین هیئت امنا می‌شود و تنها مرجع صدور مجوز احداث مساجد اداره اوقاف است.
وی بیان کرد: بیشتر مساجد شهرستان یا فاقد سرویس بهداشتی، وضوخانه و سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی هستند و یا اسنکه از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی بیان کرد: اعتبارات عمرانی مساجد از محل اعتبارات تملک دارایی و از سوی اوقاف تخصیص داده می‌شود که متأسفانه هر سال این اعتبارات کاهش پیدا می‌کند.
وی افزود: در سال 94، اعتبارات عمرانی مساجد 5 میلیون تومان است در حالی که در  شهرستان شهرضا 279 مسجد، 24 حسینیه و 12 تکیه است و این رقم بسیار ناچیز است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا با بیان اینکه رسیدگی به امورات داخلی و سخت‌افزاری حسینیه‌ها مشکل است، گفت: کشور از لحاظ مالی وضعیت خوبی ندارد، مردم هم از لحاظ اقتصادی تحت فشار هستند و با این اعتبارات ناچیز اداره اوقاف نمی‌تواند جوابگوی مساجد، تکایا و حسینیه‌ها باشد.
وی افزود: صدور احکام هیئت امنا با پیشنهاد امام جمعه یکی از وظایف اداره اوقاف است که متأسفانه در این زمینه مردم همکاری نمی‌کنند.
حجت‌الاسلام ابراهیمی با اشاره به اینکه مساجد یکی از رکن‌های نظام جمهوری اسلامی ایران است، بیان کرد: مسجد در اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران اهمیت زیادی دارد،باید همایش هیئت امنای مساجد را چند ارگان با هم برگزار کنند.
وی با تأکید بر تشکیل شورای امور مساجد برای حل اختلافات بین روحانیون و هیئت امنا، افزود: یکی از وظایف اوقاف بیمه خدام است، از تعداد 279 مسجد تنها 99 نفر از خدام‌های آنها بیمه شدند.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا اظهار کرد: با توجه به معافیت مساجد برای آب، برق و گاز، در سال‌های 92 تا 94 اما بعضاً برای مساجد قبض صادر می‌شود و مالیات ارزش افزوده به آن اضافه می‌شود.
وی تصریح کرد: تمام کشورهای مستکبر که با نظام اسلامی و شیعه مخالف هستند می‌خواهند تیشه به ریشه اسلام بزنند و در سال‌های اخیر برخی گروه‌های تکفیری مساجد را خراب و بمب‌گذاری کردند.
حجت ‌الاسلام ابراهیمی بیان کرد: تنها ایران حامی کشورهای اسلامی و شیعه است و باید در زمینه حمایت از مساجد جلودار باشیم.
وی با بیان اینکه مردم در گذشته مساجد را ساختند و امروز می‌طلبد که ما به مساجد کمک کنیم، افزود: عدم بودجه تملک دارایی، صدور قبض‌های خدماتی و پرداخت عوارض و مالیات برای ساخت مسجد از جمله مشکلات مساجد شهرستان است.
سرپرست اداره اوقاف و امور خیریه شهرضا اظهار کرد: فرهنگ وقف و مسجدسازی را ترویج می‌دهیم اما حداقل باید هزینه‌های ساخت آن مانند اخذ پروانه ان رایگان باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد