صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » لوازم مازاد شهروندان شهرضا به نیازمندان هدیه می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا:

لوازم مازاد شهروندان شهرضا به نیازمندان هدیه می‌شود

عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: طرح هبه از تاریخ 25مرداد تا تاریخ 4 شهریور در شهرضا اجرا می‌شود در این طرح لوازم مازاد شهروندان که قابل تعمیر است جمع آوری و به نیازمندان هدیه می‌شود.

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۰ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز، منصوره السادات صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار شهرضانیوز با بیان اینکه سنت هبه به عنوان سنتی اسلامی و ملی از دیرباز تا کنون مورد توجه عوام و خواص جامعه بوده است، اظهار کرد: سنت هبه سنتی است که می توان با احیای دوباره آن توسط نهادها و سازمان های اجتماعی، بسیاری از مشکلات معیشتی و نیازهای اولیه اقشار آسیب پذیر جامعه را رفع کرد.
وی با اشاره به اینکه اقلامی که مردم نیاز ندارند را به نیازمندان جامعه هدیه کنند، افزود: طرح هبه با هدف مشارکت پذیری معنوی شهروندان برای تأمین اسباب و اثاثیه نیازمندان شهرستان با کمک شهرداری، اتاق اصناف، بسیج و خیریه های فعال شهرستان در دهه کرامت اجرایی می شود.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: این طرح از تاریخ 25مرداد تا تاریخ 4 شهریور ادامه دارد، کار جمع آوری لوازم مازاد شهروندان شامل لوازم التحریر و لوازم منزل و اقلام قابل تعمیر انجام می‌شود.
وی بیان کرد: شهروندان می‌توانند از ساعت 8 صبح لغایت 12 ظهر با شماره تماس 53547776 که اپراتور پس از ثبت نام کد ویژه ای به شهروند ارائه می دهد، تماس حاصل کنند.
صفوی تصریح کرد: شهروندان حتماً باید کد مذکور را یادداشت و در هنگام مراجعه مأموران طرح هبه به درب منازل برای تحویل گرفتن اثاثیه کد ویژه را از مأمور طرح هبه بخواهند.
وی با اشاره به اینکه مأموران با لباس و فرم مشخص و کارت شناسایی به درب منازل مراجعه می کنند، بیان کرد: این تاریخ در صورت استقبال شهروندان تا یک ماه قابل تمدید می باشد.
عضو شورای اسلامی شهر شهرضا گفت: اقلامی که پذیرفته می شود فقط اقلامی که قابلیت تعمیر و مرمت داشته باشند، تحویل گرفته می شود و اجناسی مانند لباس مستعمل و یا ظروفی که قابلیت استفاده مجدد نداشته باشند جمع آوری نمی شوند.
وی افزود: اقلام جمع آوری شده به کمک اتاق اصناف نوسازی و بازسازی می شوند و به کمک خیریه های فعال شهر به دست شهروندان نیازمند می رسد.
صفوی با اشاره به نحوه توزیع اقلام، اظهار کرد: در اجرای این طرح شهرداری مانند رابطه میان افراد نیازمند و شهروندان اهدا کننده است و تعمیر و مرمت اقلام مستعمل باید حداکثر در مدت یک ماه انجام و به دست شهروندان نیازمند برسد.
وی تصریح کرد: شهرداری آمادگی آن را دارد که گزارش کامل از اجرای طرح هبه و میزان دریافت و توزیع اقلام اهدا شده شهروندان را ارائه دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد