صاحب نیوز

IMG_5356

سیستم خنک کننده نیروگاه سیکل ترکیبی زواره افتتاح شد

سیستم خنک کننده هوای ورودی به توربین های گازی (MEDIA) نیروگاه سیکل ترکیبی زواره افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

کدخبر: 275672
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ @ ۲۰:۴۰


به گزارش صاحب نیوز به نقل از نگین کویر، سیستم خنک کننده هوای ورودی به توربین های گازی (MEDIA) نیروگاه سیکل ترکیبی زواره افتتاح شد و به بهره برداری رسید.

مدیر نیروگاه بزرگ سیکل ترکیبی زواره در این آیین بهره برداری از این طرح تصریح کرد: اجرای این طرح بویژه در تابستان اخیر و با  اوج مصرف برق، باعث افزایش تولید حدود 35 مگاوات برق شد.

حسین عمومی خاطر نشان کرد: این سیستم متشکل از دو دستگاه خنک کننده هوا است که در ورودی  هوای توربین های گازی ( AIR INTAKE) قرار دارد و پمپ خانه مربوطه و همچنین تصفیه خانه آب برای تامین آب به منظور مصرف در کولرها می باشد.
به گفته وی، با راه اندازی این مجموعه افزایش حدود 13 درصد به ظرفیت تولیدی و 1.5درصد راندمان بدست می آید که بدینوسیله نیروگاه به بهره وری بهتری می رسد.
این مدیر نیروگاهی تصریح کرد: شش میلیارد و 500 میلیون تومان برای اجرای این طرح خنک کننده هزینه شده است.
نیروگاه سیکل ترکیبی زواره با در مدار تولید داشتن دو واحد گازی V94-2 و یک واحد بخاری E-30 دارای راندمان خوبی است.
برای بهبود بهره وری این نیروگاه در تابستان، واحدهای گازی نیروگاه بوسیله سیستم خنک کننده هوا از نوع مدیای متحرک همراه با تصفیه خانه آب برای تولید آب نرم مجهز شده است.
 این پروژه در تابستان سال 93 شروع و در خرداد 94 برای افزایش توان تولید نیروگاه به میزان 10% ظرفیت واحدهای گازی و افزایش راندمان نیروگاه در مدار قرار گرفت.
 این طرح توسط شرکت پرشیان فولاد تأمین مالی و توسط شرکت ایمن سرو بعنوان پیمانکار E.P.C.  اجرا شده است.
بر اساس این خبر،  مراسم افتتاح این طرح بزرگ با حضور مسوولان شرکت توانیــر ، شرکت مدیریت تولید برق شهید محمد منتظری، پرشیان فولاد، مدیر عامل و مسئولان شرکت ای من سرو، مسئولان شرکت O&M و توسعه یک مپنا و مشاور وزیر  نیرو، در محل نیروگاه زواره شهرستان اردستان برگزار شد.