صاحب نیوز

ali-rooholamin

به بهانه بازگشایی مجدد لانه روباه پیر

کار جاسوسان MI6 را راحت کردیم!

سرانجام برخلاف اعتراض مردم ایران به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس٬ این اتفاق در روز اول شهریور 1394 رخ داد و روباه پیر بار دیگر لانه جاسوسی اش را در تهران فعال کرد.

کدخبر: 275676
تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۶/۰۱ @ ۲۲:۱۴


به گزارش صاحب نیوز٬ سیدعلی روح الامین در یادداشتی نوشت: انگلیس، بعد از رژیم صهیونیستی، منفورترین نظام در بین مردم ایران است. اوج خیانت های این روباه پیر را میتوان در فتنه 88 یافت. ملاقات با افراد تاثیر گذار و رهبران فتنه٬ تسهیل رفت و آمد و تردد افراد موثر در فتنه از خارج کشور به تهران٬ حمایت و پناه دادن به فعالین فتنه و پوشش کامل رسانه ای اخبار اعتراضات و ایجاد جو کاذب سیاسی توسط BBC جهت تشویش اذهان عمومی و سوق دادن تظاهرات انتخاباتی به آشوب های خیابانی؛ تنها گوشه ای از خیانت های لانه روباه پیر به نظام و ملت ایران در آن دوران است.

رهبر معظم انقلاب در خطبه های تاریخی ۲۹ خرداد ۸۸ و روزهای آغازین فتنه ۸۸ هم در سخنانی عنوان کردند: «دیپلماتهاى برجسته‌ى چند کشور غربى که تا حالا با تعارفات دیپلماتیک با ما حرف میزدند، نقاب از چهره برداشتند؛ چهره‌ى واقعى خودشان را دارند نشان میدهند؛ «قد بدت البغضاء من افواههم و ما تخفى صدورهم اکبر». دشمنى‌هاى خودشان با نظام اسلامى را دارند نشان میدهند؛ از همه هم خبیث‌تر دولت انگلیس.»

در همين راستا و پس از خیانت های سفارت انگلیس به ملت ایران که در سال 88 به اوج خود رسید٬ در تاریخ 8 آذر 1390، تعدادی از دانشجویان ایرانی وارد سفارت انگلیس در تهران شدند و پرچم این کشور را پایین آوردند و نشان سلطنتی دولت انگلیس را از سفارت این کشور خارج کردند. این اتفاق موجب تعطیلی سفارت انگلیس در تهران و سفارت ایران در لندن شد.

با روی کار آمدن دولت یازدهم، تلاش‌ها برای بازگشایی سفارت انگلیس در تهران شدت گرفت و برخی بر این باور بودند که انگلیس میتواند توبه کند و از ابراز دشمنی دست بردارد و با این کار دوباره سفارت خانه های هر دو کشور فعال شوند.

اما طبق نظر مقام معظم رهبری دولت انگلیس توبه کار نیست و هیچ گاه از ابراز دشمنی خود دست نمیکشد٬ ایشان در سخنانی صریح می فرمایند : « انگلیسیها نمى‏توانند از ابراز دشمنى خوددارى کنند و هر چندگاه یک بار، نیشى مى‏زنند. دولت انگلیس این گونه است.»

به نظر می رسد تلاش برای بازگشایی مجدد سفارت هیچ ارتباطی به اصلاح روابط سیاسی با ایران ندارد بلکه انگیزه اصلی انگلیسی ها برای این امر ٬ بحث توسعه نفوذ فرهنگی و اطلاعاتی آن هاست.
بسته‌بودن سفارت انگلیس در تهران دست‌کم یک مشکل بزرگ را برای این کشور ایجاد کرده بود: کار جاسوسان ام‌آی6 را سخت کرده بود.

سرانجام برخلاف اعتراض مردم ایران به بازگشایی مجدد سفارت انگلیس٬ این اتفاق در روز اول شهریور 1394 رخ داد و روباه پیر بار دیگر لانه جاسوسی اش را در تهران فعال کرد.
اگر از دید طنز به این ماجرا بنگریم قصه امروز ما شباهت زیادی به داستان «بزبزقندی» دارد٬ روباه امروز ما همچون گرگ قصه کودکی٬ هر کاری میکند که با نیرنگ و تزویر وارد لانه شود.