صفحه اصلی » اقتصادی » روند توزیع میوه عادی شد/تداوم عرضه اقلام پرمصرف ایام عید

روند توزیع میوه عادی شد/تداوم عرضه اقلام پرمصرف ایام عید

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در توسعه بازرگانی داخلی از بازگشت روند عادی توزیع میوه با نرخ های مصوب از روز دوشنبه پنجم فروردین ماه خبر داد و گفت: تعطیلات روزهای نخست سال جدید و تعطیلی میادین بزرگ میوه و تره بار در عرضه میوه توقف کوتاه مدت ایجاد کرد و موج

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از ایرنا: ˈحسن رادمردˈ تصریح کرد: از سویی محدودت های ترافیکی و جلوگیری پلیس از آمد و شد کامیون های حمل میوه و مواد غذایی برای رفاه حال مسافران به استان های مسافرپذیر نیز در افزایش قیمت میوه موثر بود.

وی با بیان این که، تاکنون 60 هزار تن پرتقال برای ایام عید در سراسر کشور توزیع شده است، گفت: در برخی استان ها به ویژه خراسان رضوی، مازندران، فارس، اصفهان و تهران توزیع میوه همچنان ادامه دارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت این توضیح را نیز داد که با پایان تعطیلات مرحله اول نوروز از روز دوشنبه عرضه میوه با قیمت های مناسب در میادین میوه و تره بار بزرگ و در سطح شهرها در حال انجام است.

وی تاکید کرد: در حال حاضر و با کنترل های صورت گرفته از سوی ستادهای تنظیم بازار 31 استان کشور، میوه در تمام نقاط کشور به ویژه استان های مسافرپذیر از محل ذخیره سازی در حال توزیع است.

رامرد در خصوص سایر اقلام مورد نیاز مردم نیز گفت: توزیع روغن، برنج، مواد پروتئینی و شکر نیز از پیش از ایام تعطیلات عید آغاز شده و با استانداران هماهنگی های لازم صورت گرفته شده است که اگر در استان محل خدمت خود با کمبودی مواجه شده اند سریعا مشکل رفع شود.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در توسعه بازرگانی داخلی در روزهای اخیر استان خراسان رضوی به دلیل افزایش زائران به این استان در تامین مرغ با کمبود مواجه شد که بالافاصله دستور تامین آن داده شد.

وی از برنامه ریزی برای تامین کالا توسط معاونت بازرگانی داخلی و مجموعه بازرگانی کشور، شرکت بازرگانی دولتی و شرکت پشتیبانی امور دام خبر داد و گفت: تامین و تدارک اقلام مورد نیاز سال 92 از جمله برنامه های پیش رو می باشد که هماهنگی های لازم در این خصوص انجام شده است.

وی همچنین بر نظارت و کنترل بازار بازرسان سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان و اصناف تاکید کرد و افزود: طرح نظارت ویژه که از نیمه اسفند ماه سال گذشته آغاز شده تا پایان تعطیلات نوروز ادامه خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

4 + بیست =