صفحه اصلی » بین الملل » تلاش برای واگذاری کرسی سوریه در سازمان ملل به مخالفان ایجاد رویه ای خطرناک است

تلاش برای واگذاری کرسی سوریه در سازمان ملل به مخالفان ایجاد رویه ای خطرناک است

نماینده دایم جمهوری اسلامی ایران در سازمان ملل تلاش های کشورهای اردوگاه ضد سوری را برای واگذاری کرسی سوریه در سازمان ملل به یکی از مخالفان دمشق خودزنی و باب کردن رویه ای خطرناک در سازمان ملل دانست.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۲ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از ایرنا: محمد خزاعی با اشاره به تلاش برخی دولت های ضد سوری برای برکناری نماینده دایم سوریه در سازمان ملل و واگذاری کرسی وی به یکی از رهبران مخالف طرفدار اردوگاه غرب هشدار داد که تلاش برخی دولت های غربی از جمله فرانسه در این راستا چیزی جز ضربه به مبانی و اصول سازمان ملل نخواهد بود.

خزاعی گفت: جدا از بحث اختلاف نظرها در میان نمایندگان کشورهای مختلف، نکته اساسی اینجاست که اساسا بر هم زدن قوانین و چارچوب های بین المللی کاری بسیار خطرناک خواهد بود.

وی با اشاره به طبیعی بودن وجود اختلاف ها در میان کشورهای مختلف در سازمان ملل گفت: هر کشوری نظری درباره سایر اعضای سازمان ملل دارد ولی اگر قرار باشد ما اساس منشور سازمان ملل را زیر سوال برده یا به جای دولت ها بخوهیم مخالفان آن ها را قرار دهیم، این به رویه ای خطرناک تبدیل خواهد شد.

نماینده دایم ایران در سازمان ملل با خودزنی دانستن این کار هشدار داد: سابقه شدن چنین رویه ای می تواند بعدا دامنگیر دیگر اعضای سازمان ملل نیز بشود چراکه دیگران نیز می توانند همین کار را درباره کشورهایی که با آن ها مخالف هستند، انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 + 16 =