th
۱۳:۵۹ - شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۷

فرمانده سپاه برخوار در نشست خبری با اصحاب رسانه مطرح کرد؛

۱۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه اشتغالزایی واگذار شد

سال گذشته سپاه برخوار در راستای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در شهرستان، ۱۰ میلیارد ریال وام قرض الحسنه به متقاضیان واگذار کرد.

به گزارش صاحب نیوز به نقل ازخبرماه، فرمانده سپاه برخوار در نشست خبری خود با اصحاب رسانه که در روز پنج شنبه برگزار شد، به سوالات آنها پاسخ داد.

محمدحسین کفعمی در پاسخ به خبرنگار صدا و سیمای مرکز اصفهان پیرامون برنامه های اقتصاد مقاومتی ناحیه در سال جاری گفت: سال گذشته در راستای اجرای برنامه اقتصاد مقاومتی در شهرستان از طرف سپاه 10 میلیارد ریال وام قرض الحسنه به متقاضیان واگذار شد که افراد متقاضی باید دوره های آموزشی را گذرانده و بعد از بررسی های کارشناسی برای ایجاد کارگاه قارچ، زعفران، زرشک و پرورش دام و.. اقدام کنند.

در این راستا اقدام اول آموزش برای راه اندازی با همکاری سازمان های مرتبط مثل فنی و حرفه ای و توانمد سازی آموزشی برای متقاضیان است. اقدام دوم برای کسانی که آموزش دیده اند بستر اشتغال را فراهم می کند، امسال وام قرض الحسنه یا وام هایی که سود بانکی کم دارد داده شده است. اقدام سوم حرکت در گفتمان اقتصاد مقاومتی است که مولفه هایی برای اقتصاد مقاومتی در مجموعه پایگاههای سطح شهرستان به عنوان مطالبات مردم در کنار رشد اقتصادی زود بازده کوچک می باشد که نگاه به محصولات داخلی کشور دارد.

کفعمی درباره سوال اردوهای جهادی ناحیه مقاومت بسیج برخوار که از طرف خبرنگار خبرگزاری فارس مطرح شد، این چنین پاسخ داد: اردوهای جهادی امسال ناحیه در سطح دانش آموزی، محلات، دانشجویی برگزار شد. در حوزه دانش آموزی 1500 نفر روز در زیبا سازی فضای مدارس شهرستان، 710 نفر روز در حوزه محلات که 150 نفر روز پایگاه شهید دستغیب خورزوق و 570 نفر روز پایگاه شهید مطهری زمان آباد، 1500 نفر روز در 3 دوره توسط پایگاههای بسیج دانشجویی سپهر در روستای مرغ، پیام نور دولت آباد در شرق اصفهان هرند و اژیه و آزاد دولت آباد در بویین و میاندشت برگزار گردیده است.

در ادامه خبرنگار خبرگزاری بسیج پیرامون برنامه های اجرا شده در حوزه بصیرت افزایی سئوال کرده و فرمانده سپاه ناحیه برخوار پاسخ داد: امسال از 28 مرداد تا 31 شهریور هفته دفاع مقدس یک دهه باز خوانی جنایات آمریکا علیه ملت ایران در سطح پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج برگزار شد. امروز نیز مجمع عالی بسیج شهرستان با حضور دکتر کوثری، عضو کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده مردم تهران برگزار می شود.

هفته آینده نشست مودت فرماندهان پایگاه ها و روحانیون و روسای هیئت امناء مساجد با حضور حضرت آیت ا.. ناصری برگزار می شود.

همچنین امسال 55 جشن در ایام عید غدیر در مدارس شهرستان در با حضور بیش از 800 دانش آموز در سطح شهرستان برگزار و برای اولین بار در حوزه دفاع شهری آموزش های عملیاتی در سطح پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج انجام گرفته است. در حوزه های فرهنگی مثل طلاق و… دوره هایی متنوعی مانند مثل گندم و.. با حضور مردم شهرستان با هدف کاهش معضلات فرهنگی و افزایش مهارتهای خانواده برگزار شد که ان شاء الله در این راستا قدم موثری برداشته شود.

در پایان این نشست از خبرنگاران فعال در حوزه خبر رسانی بسیج تقدیر شد.