صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » قلعه‌نویی: منتظرند زمین بخورم و انتقام بگیرند

قلعه‌نویی: منتظرند زمین بخورم و انتقام بگیرند

سرمربی استقلال می‌گوید، اگر بازی تیمش با سپاهان 120 دقیقه طول بکشد، هر دو تیم در آسیا متضرر خواهند شد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایبنا، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از بازی تیمش برابر سپاهان در مرحله نیمه‌نهایی جام حذفی فوتبال ایران گفت: "ابتدا اجازه بدهید تا سال نو را تبریک گفته و تسلیتی هم به مناسبت ایام فاطمیه داشته باشم. بازی سختی خواهیم داشت و اعتقاد دارم سپاهان یک الگوی ورزشی خوب در ایران است؛ چرا که دو سال در این تیم حضور داشته و از نزدیک در جریان کارها بودم. در بخش فوتبال که جای خودش را دارد و می‌تواند به یک الگوی مناسب تبدیل شود. این باشگاه 100 پرسنل اداری و 1750 ورزشکار در آن زمان داشت. حضور 8 الی 9 ساله این تیم در آسیا نشان‌دهنده با برنامه بودن این تیم است و اگر اشتباه نکنم این تیم پرافتخارترین تیم لیگ برتر ایران است اما ما هم استقلالیم."

او ادامه داد: "متاسفانه چهار بازیکن خسته از تیم ملی به ما داده‌اند. سه تن از آنها که 90 دقیقه بازی کردند و دیگری نیز تا دقیقه 60 در میدان حاضر بود. یک سری مشکلات مالی هم داریم که امیدواریم تا شانزدهم فروردین بخش عظیمی از پرداخت‌ها انجام شود. از سوی دیگر یکسری فعالیت‌های اقتصادی از طرف خود باشگاه استقلال و شخص آقای فتح‌الله زاده انجام شده که به علت تعطیلات نوروز وقفه در آنها ایجاد شده و امیدوارم تا قبل از بیستم پول بازیکنان را بدهیم. پیشنهادم این بود که این پول تا قبل از این دیدار داده شود که متاسفانه این گونه نشد."

قلعه‌نویی با اشاره به حریف عصر شنبه تیمش هم گفت:‌ "سپاهان در داخل میدان بسیار بابرنامه است و قدرت این تیم در میانه میدان و زوج نویدکیا و امید ابراهیمی است که ما با پرس در میانه میدان باید این دو را از کار بیاندازیم. از دیگر نقاط قوت سپاهان جناح چپش با حضور احسان حاج صفی و همچنین خط حمله این تیم – که فکر می‌کنم، برترین خط حمله لیگ باشد – است. نقاط ضعف این تیم را هم به طور کامل می‌شناسیم که اجازه بدهید، درباره آنها صحبتی نکنم."

او در پاسخ به این سئوال که آیا برای بازی فردا محروم و یا مصدومی دارد، گفت: "خوشبختانه محرومی نداریم، با این حال نگران وضعیت خسرو حیدری هستیم. البته دیروز با حیدری صحبت کردم و گفت، مشکلی برای بازی فردا ندارد ولی به نظرم می‌شد که به جای او از مهره‌های دیگری در بازی با کویت استفاده شود."

سرمربی استقلال در ادامه در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که در صورت شکست استقلال برابر الهلال آیا برنامه‌ریزی لیگ را می‌توان مقصر قلمداد کرد، اظهار داشت: "فکر می‌کنم سازمان لیگ وارد یک برنامه غلط از گذشته شده است. آقای تاج به تازگی قبول مسئولیت کرده ولی ارکان سازمان لیگ که عوض نشده است. همه چیز فدای مسائل تیم ملی شده و با برنامه‌ریزی غلط نه تیم ملی نتیجه گرفته و نه ما به اهداف‌مان رسیده‌ایم. متاسفانه فشار این برنامه‌ریزی غلط را استقلال و سپاهان باید بپردازند و از همه بیشتر این فشار روی استقلال است. در دیدار تیم ملی ما برابر کویت دو تن از سپاهان مجموعا 25 دقیقه به میدان رفتند. این در حالی بود که سه بازیکن ما 90 دقیقه در میدان حاضر شدند. به همین دلیل می‌گویم، بیشترین فشار روی استقلال است. دشمنان قسم‌خورده قلعه‌نویی به دنبال انتقام از من هستند. شنیده‌ام که بعد از بازی با العین به دنبال زدن تیتر بوده‌اند و حتی گزارشگر بازی می‌گوید، قلعه نوعی 600 دقیقه است که در آسیا با استقلال پیروز نشده است. نمی آیند، بگویند 17 گل در آسیا به ثمر رسانده و غول‌های آسیایی مثل الهلال را حذف کرده است یا نمی‌گویند الجزیره با سرمربی براگا را با 9 گل شکست داده است. ما دشمنان این گونه زیاد داریم."

قلعه‌نویی افزود: "برای تغییر زمان بازی هم استقلال به دنبال این مساله بود ولی متاسفانه گوش شنوایی وجود نداشت. همه دنیا یک سوپرلیگ دارند و ای کاش فردا به جای جام حذفی سوپرلیگ برگزار می‌شد؛ چرا که فردا چه سپاهان ما را ببرد چه ما سپاهان را ببریم تا حدی مشکل ایجاد می‌شود. اگر بازی به 120 دقیقه بکشد، که عملا آب را به آسیاب دشمن ریخته‌ایم. متاسفانه من چشم آبی نیستم و گرنه ماجرا به شکلی دیگر خودش را نشان می‌داد. یک برنامه خاص به همراه دوستانی قلم به دست منتظرند تا قلعه‌نویی زمین بخورد تا از او انتقام بگیرند."

قلعه‌نویی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه‌ریزی لیگ و تغییر زمان بازی سپاهان و نفت تهران گفت: "چون با نفت تهران بازی نداریم، این را می گویم. این تیم هیچ جایی درگیری ندارد ولی شنیده‌ام با 24 ساعت جابه‌جایی زمان بازی‌اش موافقت نشده است. به نظرم این حق سپاهان است که 24 ساعت بعد بازی کند و می‌توان بازی با نفت را یک روز جابه جا کرد. از سویی این حرف‌ها که می‌گویند تا بیستو‌دوم اردیبهشت باید قهرمان لیگ مشخص شود، از آن حرف‌هاست و تا حد زیادی از افراط و تفریط نشات گرفته. طبیعتا یک هفته این طرف و آن طرف چیزی نمی‌شود. یک زمان در چمن ورزشگاه‌های قطر بازی می‌کنید ولی آن را با بازی در ورزشگاه‌های ایران مقایسه کنید. مانند این است که دو بازی در ورزشگاه آزادی انجام داده باشید. مثل ورزشگاه فولادشهر که چمنش انرژی زیادی را از بازیکنان می‌گیرد. مطمئن باشید، کسی با درخواست معقول موافق نیست."

او در پاسخ به این سئوال که آیا بازی استقلال برای سپاهان در جام حذفی بر بازی این تیم در لیگ برتر تاثیرگذار خواهد بود یا خیر، گفت: "قطعا تاثیرگذار است. باید بخش‌بندی کرده و اهداف مختلفی را برای خود ترسیم کنیم."

سرمربی استقلال در پاسخ به سئوالی مبنی بر این که چرا باشگاه پرسپولیس از وضعیت مالی بهتری نسبت به استقلال برخوردار است و آیا این مساله به ضعف علی فتح‌الله زاده مربوط است، اظهار داشت: "ما یک بار از مدیرعامل پرسپولیس تعریف کردیم و علیه‌مان بیانیه صادر شد. الان هم چیزی نمی‌گویم؛ چرا که بیانیه صادر می‌کنند. من فقط به پرسپولیسی‌ها سال نو را تبریک می‌گویم ولی بگذارید بگویم تیمی که موفق شود، حاصل یک کار جمعی است. خود من کمترین نقش را دارم. همه در استقلال تلاش دارند تا کار انجام شود. سال گذشته در هیات مدیره تصویب شد که چند تن از آقایان 20 میلیارد اسپانسر برای استقلال ایجاد کنند. عملا اختیار را از فتح الله‌زاده گرفتند. 20 میلیارد تبدیل به 10 میلیارد شد و 10 میلیارد به هشت میلیارد کاهش یافت و عملا همان 8 میلیارد هم جذب نشد تا هم زمان از ما گرفته شود و هم فرصت و بار دیگر کار به دست فتح‌الله‌زاده افتاد. مسائل مربوط به بودجه هم سه ماه باید بگذرد تا تصویب شود. وزارت ورزش تعهد کرده بود که شش میلیارد که چیزی حدود 50 درصد بودجه استقلال است را متقبل شود. از آن شش میلیارد 5 / 2 میلیارد تاکنون پرداخت شده ولی بگذارید بگویم هیچ کاری موفق نیست تا نیت همدلی و کار مشارکتی در آن نباشد. از مدد جباری تا بالاترین فرد برای استقلال همه مسئول و سهیم هستیم."

قلعه‌نویی در پایان در پاسخ به سئوالی مبنی بر انتقادات بازیکنان از وضعیت مالی باشگاه استقلال گفت: "بازیکنان ما هرچه بگویند حق دارند؛ چرا که با این وضعیت اکثریت آنها فداکاری می‌کنند. کادر پزشکی و فنی هم در این میان مظلوم هستند. در این میان در مساله بودجه خلف وعده انجام شده است. من خودم 12 سال کار اجرایی کرده بودم. استقلال از روزمرگی به ساعت‌مرگی رسیده است. ما باید ردیف بودجه داشته باشیم. همان کاری که سپاهان می‌کند. این تیم کاشته و اکنون درو می‌کند. مثل این است که شما دانه‌ای را بکارید و به آن آب ندهید و مداوم بگویید خدایا آن دانه رشد کند. خدا قطعا پس‌کله شما می‌زند و به شما می‌گوید که پی کارتان بروید. هر دولتی که سر کار می‌آید، فقط شعار می‌دهد. در این سال‌ها همه جور صحبتی شنیده‌ایم. یک بار می‌گویند بر اساس اصل 44 خصوصی می‌کنیم، از سویی می‌گویند نمی‌شود؛ چرا که هم فرصت است و هم تهدید. ما می‌گوییم پس حداقل ردیف بودجه بگذاریم. از وقتی که به استقلال آمده‌ام این مشکلات بوده و آن زمان که با پنج میلیون تومان تیم را می بستیم و همه جام‌ها رادر آسیا و ایران به دست می‌آوردیم، هم این مشکلات بود، تا الان که با 17 میلیارد بودجه را بستیم. از سویی می‌گویند 98 درصد فوتبال را پول دولتی نگاه داشته است. ما می‌گوییم حداقل با برنامه این پول را وارد کنند. برنامه‌ای که نمی‌خواهم نامش را ببرم، آمده نسبت به آقای قویدل که پولش را وارد فوتبال کرده، اتهام‌زنی می‌کند و می‌گوید این کلاهبردار است. گویا در این مملکت آبرو مهم نیست. نمی گویند که قویدل آمده تا کمک کند ولی این برنامه می گوید 2000 ماشین قویدل خریده است. مگر تو قوه قضائیه هستی؟ متاسفانه ما به دنبال آبروریزی و تقدس‌زدایی در این فوتبال هستیم و استقلال هم جزئی از این فوتبال است."

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پنج + 2 =