صفحه اصلی » استان اصفهان » اسکان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مسافر در اصفهان/کوه صفه، نگین اصفهان است

اسکان ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مسافر در اصفهان/کوه صفه، نگین اصفهان است

جانشین رییس ستاد نوروزی شهرداری اصفهان گفت: تا پایان شب پنجشنبه هشتم فروردین ماه سال جاری حدود دو میلیون و ۷۰۰ هزار نفر مسافر در اصفهان اسکان داده شدند و بیش از ۳ میلیون نفر از اصفهان بازدید کرده اند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایمنا: محسن رنجبر با اعلام این مطلب اظهار داشت: با برنامه ریزی های انجام شده ، این ستاد تا حدود زیادی به چشم انداز خود برای نوروز سال ۱۳۹۲ که ارائه چهارده روز بیاد ماندنی برای همشهریان و میهمانان نوروزی میباشد، دست یافته است .
وی در ادامه ضمن تاکید بر لزوم سرمایه گذاری در امور زیربنایی و نرم افزاری برای ارتقای مباحث گردشگری گفت : شهرداری اصفهان برنامه های خود را با رویکرد برد-برد اجرایی خواهد نمود تا ضمن خدمت رسانی به مسافرین نوروزی ، مردم شهر اصفهان نیز نیز از این فرصت به نحو مطلوب بهره مند گردند.
وی افزود: تجهیز باغ فدک به عنوان یک مجموعه گردشگری ضمن افزایش ظرفیتهای ویژه گردشگری شهر اصفهان به ارتقای عملکرد کمیته ها و بخش های مختلف ستاد نوروزی شهر اصفهان در نوروز ۱۳۹۲ کمک شایانی نمود .
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان عنوان کرد: استفاده از پتانسیل های باغ فدک و بهره برداری از اماکنی همچون شهر رویاها، باغ تندرستی در شرق اصفهان و پارک طبیعی ناژوان در غرب اصفهان می تواند تاثیر قابل توجهی در جذب گردشگران داشته باشد .
وی همچنین بیان داشت: پارک کوهستانی صفه همانند نگینی در اصفهان می درخشد که در این ایام مسافران زیادی از این پارک بازدید کرده اند.
وی گفت: پارک کوهستانی صفه دارای ظرفیتهای زیادی است که باید از آن ها به خوبی استفاده شود.
رنجبر تصریح کرد: از ظرفیت منازل استیجاری جهت اسکان مسافرین نوروزی در این ایام به نحو مطلوب استفاده شده است و سرمایه گذاری در این بخش و ایجاد شبکه ای برای کنترل قیمت ها باعث کاهش کلید به دستان در شهر خواهد شد .
جانشین رییس ستاد تسهیلات سفر شهر اصفهان به نام گذاری امسال با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی اشاره نمود و اذعان داشت: باید از امکانات موجود برای تحقق این شعار به نحو احسن استفاده شود.
وی در ادامه گفت : پیش بینی می شود از نیمه اردیبهشت ماه موج سفرهای تابستانه آغاز شود و با توجه به افزایش میزان رضایتمندی مسافران نوروزی نسبت به سال گذشته ، به طور حتم بسیاری از مسافران درتابستان نیز اصفهان را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب می کنند ، لذا باید زیرساخت های لازم در این زمینه بیش از پیش فراهم شود.
جانشین رییس ستاد نوروزی شهر اصفهان عنوان کرد: همه ارگان ها ، کمیته ها و ستاد های اجرایی باید در آماده باش کامل باشند و مباحثی همچون ایمنی و امنیت به طور ویژه در ایام باقیمانده تعطیلات نیمه اول فروردین ماه سال ۱۳۹۲ مورد توجه قرار دهند.
رنجبر از روز جمهوری اسلامی ایران در ۱۲ فروردین ماه سخن به میان آورد و گفت: نظام جمهوری اسلامی یک نظام ولایی است لذا این روز باید به خوبی پاسداشته شود.
وی اظهار داشت: اقدامات ویژه ای برای این روز در نظر گرفته شده و سازمان زیبا سازی به همراه مناطق چهاردهگانه شهرداری اصفهان طرح های ویژه ای به مناسبت این روز در سطح شهر اجرا خواهند نمود.
رنجبر خاطرنشان کرد: برنامه ریزی های لازم برای روز طبیعت نیز باید به صورت ویژه در دستور کار مسولان قرار گیرد لذا جلسه ای با حضور شرکت های خدماتی جهت هماهنگی و برنامه ریزی در این خصوص برگزار می شود.
معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان افزود: در روز طبیعت مباحثی همچون برقراری نظم و امنیت و حفظ طبیعت و پاکی و نظافت در شهر اهمیت ویژه ای دارد و امید است روز خوبی برای شهروندان و مسافران نوروزی فراهم گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

پانزده − ده =