صفحه اصلی » بین الملل » رژیم صهیونیستی برداشت گاز از منابع نفتی شرق مدیترانه را آغاز کرد

رژیم صهیونیستی برداشت گاز از منابع نفتی شرق مدیترانه را آغاز کرد

پایگاه خبری ˈالعهدˈ لبنان خبر داد که رژیم صهیونیستی استخراج گاز را از سفره دریایی مدیترانه در هشتاد کیلومتری شهر ˈحیفاˈ در شمال فلسطین اشغالی آغاز کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا از بیروت، به نوشته العهد، رژیم صهیونیستی پمپاژ گاز را روز شنبه از چاه ˈتمارˈ آغاز کرده و پیش بینی می شود که این گاز طی 24 ساعت آینده به سواحل فلسطین اشغالی برسد.

العهد گزارش داد که تمار در نزدیک ترین نقطه به آب های سرزمینی و مرزهای لبنان واقع است.

پایگاه خبری ˈالنشرهˈ لبنان نیز به نقل از منابع خبری صهیونیستی با ذکر این خبر، نوشت: گازاستخراج شده با لوله هایی ویژه به فلسطین اشغالی منتقل شده و استفاده شهری خواهد داشت و همچنین در اختیار نیروگاه های برق قرار خواهد گرفت.

طی ماه های اخیر، مساله منابع گازی و نفتی شرق دریای مدیترانه که بین فلسطین اشغالی، قبرس و لبنان مشترک است، جنجال زیادی به همراه داشته است.

قبرس و رژیم صهیونیستی بدون مشارکت لبنان اقدام به امضای توافقات دو جانبه ای در خصوص این منابع کردند که در این میان سهم لبنان تا در مساحت دریایی مورد مناقشه کم شده و هنوز پرونده این مساله باز است.

در حالی رژیم صهیونیستی هم اکنون برداشت خود را از گاز این سفره دریایی آغاز کرده که هنوز لبنان گام های اولیه را برای تنظیم قوانین داخلی و طرح های اولیه به منظور طرح های اکتشاف را برای بهره برداری از این منابع بر می دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

13 − یازده =