n00148908-b
۱۰:۴۶ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۰

کارشناس مسئول هواشناسی استان؛

سامانه وزش شدید باد با ۸۰کیلومتر سرعت به اصفهان می رسد/ آمادگی کامل ستاد بحران

کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی اصفهان از ورود سامانه وزش باد شدید با سرعت۸۰ کیلومتر به استان اصفهان خبر داد و گفت: این سامانه تا اواخر امروز خواهد بود.

لیلا امینی در گفت وگو با خبرنگار صاحب نیوز پیرامون پیش بینی وضعیت جوی اصفهان با توجه به عبور سامانه ناپایدار جوی در روزهای اخیر در کشور اظهار کرد: بررسی آخرین نقشه‌ها بیانگر عبور سامانه ناپایدار از استان تا اواخر روز چهارشنبه است.
وی بیان کرد: اوج فعالیت این سامانه از اواخر روز دوشنبه تا اواخر امروز است، بر این اساس پیش بینی می شود که وزش باد شدید از برخی مناطق شمال، شمال شرق، شرق و مناطق از مراکز استان همراه با گرد و خاک محلی و کاهش دید افقی را خواهیم داشت.
کارشناس مسئول پیش بینی هواشناسی اصفهان عنوان کرد: این سامانه جوی ناپایدار همآره با رگبارهای پراکنده و رعد و برق است، لازم به ذکر است که پس از خروج این سامانه در اوایل روزهای چهارشنبه و پنج شنبه دمای کمینه سه تا چهار درجه کاهش محسوسی خواهد داشت.
وی در پاسخ به سوال خبرگار صاحب نیوز نسبت ورود سامانه طوفان گرد و غبار شب گذشته به اصفهان که شب گذشته تهران را هم در برگرفته بود اذعان کرد: وزش باد شدید با سرعت بیش از دو متر بر ثاینه و یا به تعبیری80 کیلومتر بر ساعت مناطقی از استان به ویژه جنوب غرب، غرب و شمال غرب و نواحی از شرق و شمال شرق استان را در برمی گیرد.
امینی نسبت به هشدار وضعیت ناپایدار جوی و احتمال خطر برای شهروندان یادآور شد: کاهش دید در مسیرهای مواصلاتی به ورود استان و بیابانی قطعا باعث بروز اختلال‌هایی در تردد می شود که بدین منظور به همه شهروندان توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند.
وی تصریح کرد: به منظور آمادگی هر چه بیشتر ستاد بحران استان و اقدام به موقع و مناسب در مواجه با سامانه ناپایدار جوی، از سوی اداره کل هواشناسی استان اطلاعیه‌ای در روزهای گذشته به ستاد مدیریت بحران استان ارسال شده است.