صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » عناوین برتر فرهنگ و اندیشه » تاکید استاندار اصفهان بر برگزاری جشنواره فیلم کودک ونوجوان در اصفهان

در دیدار انجمن سینمای جوان استان با استاندار:

تاکید استاندار اصفهان بر برگزاری جشنواره فیلم کودک ونوجوان در اصفهان

دكتر رسول زرگرپور در ديدار با جمعي از اعضاي انجمن سينماي جوان استان گفت: براي توسعه ي استان راهي نداريم جر اينكه به مقوله هاي هنري به صورت ويژه بپردازيم.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۸ - سه شنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز به نقل از روابط عمومی استانداری اصفهان، دكتر رسول زرگرپور در ديدار با جمعي از اعضاي انجمن سينماي جوان استان گفت: براي توسعه ي استان راهي نداريم جر اينكه به مقوله هاي هنري به صورت ويژه بپردازيم.

رسول زرگرپور در ديدار با جمعي از عكاسان و فيلمسازان انجمن سينماي جوان اصفهان، گفت: هدف اصلي و آرزوي بزرگ من رساندن اصفهان به جايگاه تراز اولي خود است و بايد باور داشت كه رسيدن به اين جايگاه با حرف و شعار غير ممكن است.
رسول زرگرپور با تاكيد بر اينكه براي رساندن اصفهان به جايگاه شايسته خود بايد در همه ي زمينه ها، جايگاه تراز اولي خود را پيدا كنيم، اظهارداشت: بايد در همه ي مسائل هنري، رسانه، ميراث فرهنگي و صنايع دستي به جايگاه والاي خود دست يابيم و اگر در همه ي اين مسائل موفق نشويم نمي توانيم به جايگاه در شان اصفهان و مردم اين استان دست يابيم.
استاندار اصفهان با اشاره به سند آمايش سرزمين و محورهاي توسعه ي استان، گفت: با تاكيد رئيس جمهور ، ارتقاي هنر به عنوان يكي از محورهاي توسعه ي استان قرار گرفته است چرا كه شان و مقام اصفهان را در اين زمينه از همه استانهاي كشور بالاتر است.
زرگرپور به تشكيل شوراي هنري در جلسه ي شوراي فرهنگ عمومي اشاره كرد و اظهارداشت: در اين شورا از هر يك از رشته هاي هنري يك نفر شركت خواهد كرد و با حضور استاندار به مسائل و مشكلات جامعه ي هنري استان پرداخته خواهد شد.
مدير ارشد استان افزود: براي توسعه ي استان راهي نداريم جر اينكه به مقوله هاي هنري در استان به صورت ويژه بپردازيم.
استاندار اصفهان اظهار اميدواري كرد كه با مديريت جديد اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي اقدامات و فعاليت هاي مغفول مانده از دولت گذشته جبران مافات شود و شرايط بهتري را در فرهنگ و هنر استان شاهد باشيم.
وي در ادامه به جشنواره ي فيلم كوتاه و نوجوان اشاره كرد و افزود:‌ به شخصه تاكيد بر برگزاري اين جشنواره در استان اصفهان دارم چرا كه اصفهان برند جشنواري فيلم كودك و نوجوان است .
زرگرپور با بيان اينكه وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز مخالف تفكيك بدون استدلال و منطق جشنواره ي فيلم كودك و نوجوان است، تصريح كرد: با تفكيك جشنواره به دو بخش كودك و نوجوان انگيزه براي برگزاري جشنواره از بين خواهد رفت.
رسول زرگرپور با تاكيد بر اينكه از سوي استانداري و شهرداري اصفهان آمادگي براي برگزاري جشنواره اعلام شده است، گفت:‌ به زودي جلسه اي با مسئولان مربوطه برگزار خواهد شد كه در آن جلسه مخالفت با تفكيك جشنواره و دلايل مستدل براي اين منظور ارائه خواهد شد.
وي در ادامه با اشاره به مسائل و مشكلات انجمن سينماي اصفهان كه از سوي مسئولان اين انجمن ارائه شده بود، گفت: براي حل مسائل مربوط به مكان و همچنين اختصاص بودجه به اين انجمن در جلسه اي با حضور مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان تصميم گيري خواهد شد.
استاندار اصفهان ضمن حمايت از اين انجمن گفت: در حال حاضر همه بااميدواري به آينده نگاه مي كنند چرا كه اقدامات در بستر معقولي قرار گرفته است و مديريت استان نيز بر اساس علاقه ي شخصي و همچنين قرار گرفتن ارتقاي هنر به عنوان يكي از شاخص هاي توسعه ي استان وظيفه ي خود مي داند كه هر اقدامي لازم باشد در جهت حمايت از اين انجمن داشته باشد.
گفتني است در اين جلسه رئيس انجمن سينماي جوان استان و همچنين جمعي از اساتيد و اعضاي اين انجمن ضمن تقدير از اهتمام دولت تدبير و اميد بويژه استاندار اصفهان در عرصه هاي فرهنگ و هنر، به بيان مشكلات و نقطه نظرات خود پرداختند

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد