صفحه اصلی » اجتماعی » افزایش 25 درصدی و تصویب 7 میلیون ریالی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

افزایش 25 درصدی و تصویب 7 میلیون ریالی حداقل حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی

حقوق کلیه بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی 25 درصد افزایش یافت.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

  به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا، در پی این خبر معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی درباره‌ی جزییات افزایش حقوق و مستمری‌ بازنشستگان، از کارافتادگان و بازماندگان در سال 1392 توضیحاتی ارائه داد: میزان حقوق و مستمری سال 1392 بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به سال قبل 25 درصد افزایش می‌یابد و بازنشستگانی که حق بیمه کامل پرداخته‌اند کمتر از700 هزار تومان دریافتی نخواهند داشت.

علیرضا رخشنده‌رو معاون اداری و مالی سازمان تامین اجتماعی درباره‌ی نحوه تامین منابع مالی لازم برای عیدی و حقوق بازنشستگان و طلب بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، پزشکان، مراکز تصویر‌برداری پزشکی و چگونگی افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال 1392 اعلام کرد: در سال‌های قبل به منظور تامین منابع مالی لازم برای پرداخت عیدی و حقوق بازنشستگان و طلب بیمارستان‌ها، داروخانه‌ها، پزشکان، مراکز تصویر‌برداری پزشکی سازمان ناگزیر می‌شد تا از سیستم بانکی تسهیلات دریافت کند. لکن در سال جاری با مدیریت بهینه منابع اعمال شده از سوی مدیر عامل محترم سازمان آن چنان عمل شد که با منابع حاصل از حق بیمه و وجوهی که بابت سود حاصل از عملکرد شرکت‌های وابسته به «شستا» تحصیل شید و به حول قوه الهی، کل بدهی بابت خدمات ارائه شده از سوی داروخانه‌ها، پزشکان، دندانپزشکان و مراکز تصویر‌برداری پزشکی پرداخت شد و قسمتی از بدهی به بیمارستان‌های مراکز دانشگاهی نیز با وجود آن که بسیاری از آن‌ها بابت خرید دارو به صورت قسطی به شرکت‌های تابعه تامین اجتماعی بدهکار است، تامین و پرداخت شد.

وی اضافه کرد: از طرف دیگر برای تامین عیدی بازنشستگان، بازماندگان فوت شدگانی که از سازمان تامین اجتماعی حقوق و مستمری دریافت می‌کنند نیاز به 700 میلیارد تومان نقدینگی داشت که با اتکاء به درآمد‌های سازمان تامین اجتماعی و بدون استقراض از سیستم بانکی در اسفند ماه سال 1391 تامین و همه بازنشستگان در موعد مقرر عیدی خود را دریافت کردند.

هم‌چنین علاوه بر پرداخت مستمری اسفند‌ماه سال 1391 قسمتی از مستمری بازنشستگان برای فروردین‌ماه سال 1392 نیز تامین و هم‌اکنون در حال پرداخت است.

پرداخت‌های فوق علاوه بر اختصاص منابع لازم برای ساخت‌وساز و خرید تجهیزات پزشکی است که برای اولین‌بار در تامین اجتماعی از طریق مناقصه و ایجاد رقابت بین شرکت‌های بخش خصوصی خریداری شد، لذا تامین اجتماعی سال 1391 را در حالی پشت سر گذاشت که علاوه بر تامین کل نیاز‌های اداری در قالب حقوق و مزایا، استقرار نظام بودجه عملیاتی، ایجاد سایت رایانه‌ای و ارائه‌ی خدمات اینترنتی از طریق استفاده از برنامه‌های نرم‌افزاری گسترش اتوماسیون اداری و ارتقاء سطح خدمات درمانی توانست کل بدهی خود را از منابع متکی به حق بیمه و سود حاصل از شرکت‌های وابسته پرداخت کند که نسبت به سال‌های گذشته از کیفیت و کمیت فوق‌العاده برخوردار است.

معاون اداری و مالی سازمان در پایان درباره‌ی جزییات افزایش حقوق و مستمری‌ بازنشستگان، از کارافتادگان و بازماندگان در سال 1392 نسبت به سال قبل توضیح داد: طبق ماده 96 قانون تامین اجتماعی افزایش مستمری‌ سالانه بازنشستگان، از کارافتادگان و بازماندگان بایستی از سوی سازمان پیشنهاد و به تصویب هیات محترم وزیران برسد. با توجه به تورم موجود و لزوم توجه به وضعیت معیشتی اقشار آسیب‌پذیر جامعه خصوصا بازنشستگان و پس از تامین منابع مالی مورد نیاز سازمان تامین اجتماعی، مدیرعامل محترم سازمان طی نامه شماره 1000.92.15 مورخ 1392.1.18 عنوان ریاست محترم جمهور پیشنهاد کرد تا میزان حقوق و مستمری سال 1392 بازنشستگان تامین اجتماعی نسبت به سال قبل 25 درصد افزایش یابد که به لحاظ حق بیمه پرداختی بیشتر از 5 درصد بیش از دیگر بازنشستگان است.

هم‌چنین در این نامه پیشنهاد شد تا دریافتی این قشر آسیب‌پذیر که حق بیمه کامل می‌پرداخته‌اند کمتر از700 هزار تومان در ماه نباشد. پیشنهاد مدیرعامل محترم سازمان در جلسه روز یکشنبه مورخ 1392.1.11 هیات محترم وزیران مطرح و با توجه به عنایت ویژه رییس جمهور محترم و اعضاء محترم هیات وزیران به وضعیت معیشتی این قشر عائله‌مند عینا به تصویب رسید. این افزایش نیازمند تامین منابعی حدود 6000 میلیارد تومان است که در بودجه سال 1392 پیش‌بینی شده است.

بدین ترتیب امیدواریم اقدامات مسوولان سازمان تامین اجتماعی توانسته باشد رضایت خداوند متعال و مقام معظم رهبری را جلب کرده و خدمتی در خور شأن بیمه‌شدگان عزیز و بازنشستگان محترم ارائه کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × 1 =