صفحه اصلی » سیاسی » حمایت ایران از فلسطین و دشمنی با آمریکا و اسرائیل عامل گسترش تشیع

حمایت ایران از فلسطین و دشمنی با آمریکا و اسرائیل عامل گسترش تشیع

سلم قالانچوژسکی عامل «ایران»را از جمله دلایل گسترش تشیع دانسته، گفت: ایران با حمایت خود از فلسطین و دشمنی با آمریکا و اسرائیل توانسته است نقش بسیار مهمی را در افزایش آمار شیعیان به‌عهده گیرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از تسنیم، عناصر تروریست وهابی در قفقاز شمالی نسبت به گسترش روزافزون و سریع تشیع میان مسلمانان و غیرمسلمانان این منطقه اظهار نگرانی کردند.

نویسنده وهابی و متهم به تروریسم، مسلم قالانچوژسکی (Müslim Qalançojski) در مقاله‌ای که به‌زبان روسی در یکی از پایگاه‌های اطلاع‌رسانی وهابی تحت عنوان «ایران و جهاد» نوشته، ضمن اشاره به افزایش مؤمنین به تشیع در قفقاز شمالی این وضعیت را نگران کننده و حساسیت برانگیز توصیف کرده است.

وی در ادامه نوشتار خود سعی در بازشناسی عوامل افزایش گرایش به تشیع در این منطقه کرده و نوشته است: این مسئله تحت تأثیر عوامل مختلفی انجام می‌گیرد، از جمله این عوامل ممنوعیت چاپ کتاب‌های وهابی توسط حکومت اشغالگر روس است که کتاب‌های ما را با نام کتاب‌های افراطی ممنوع النشر کرده است، اما کتاب‌های شیعی به‌طور آزاد منتشر می‌شود.

وی در ادامه مقاله خود با اشاره به تأثیر جمهوری اسلامی ایران روی افکار ملل مسلمان و جوامع اسلامی، عامل «ایران» را از جمله دلایل گسترش تشیع دانسته ادامه می‌دهد: عامل دیگر این گسترش تبلیغات ایران است. ایران با حمایت خود از فلسطین و دشمنی با آمریکا و اسرائیل توانسته است نقش بسیار مهمی را در این زمینه به‌عهده گیرد.

این نویسنده وهابی در انتهای مقاله خود با اشاره به افکار ضدشیعی وهابی و تروریست‌های شناخته شده‌ای همچون ایمن الظواهری و ابوبصیر الطرطوسی تلاش برای جلوگیری از گسترش دروغ‌های رافضیان [شیعیان] را مورد تأکید قرار داده، وهابیان قفقاز شمالی را به اقدامی جدی علیه این وضعیت فراخوانده است.


در سال گذشته برای نخستین بار جمع قابل توجهی از شیعیان این مناطق اقدام به پیاده‌روی به‌سوی کربلای معلی کردند

 

گفتنی است عناصر وهابی در قفقاز شمالی با ادعای ایجاد دولتی خودساخته با نام «امارات قفقاز» سعی می‌کنند تا دولتی بر مبنای تفکر وهابی ایجاد کنند، ازاین‌روی افزایش گرایش به تشیع میان مردم این مناطق موجبات نگرانی این عناصر را فراهم آورده است.

تشیع در سال‌های گذشته با سرعت چشم‌گیری میان مسلمانان قفقاز شمالی گسترش یافته است، به‌طوری که در عزاداری‌های اربعین حسینی در سال گذشته برای نخستین بار جمع قابل توجهی از شیعیان این مناطق با سفر به عتبات عالیات اقدام به پیاده‌روی از مرز ایران به‌سوی کربلای معلی کردند که این مسئله با عث ایجاد خدشه در وجهه وهابیان تندرو و تروریست قفقاز شمالی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × چهار =