صفحه اصلی » اقتصادی » آب، کشاورزی، اشتغال » خط انتقال آب کشاورزی نیاز روستائیان گلپایگان

خط انتقال آب کشاورزی نیاز روستائیان گلپایگان

نماینده مردم گلپایگان وخوانسار: گلپایگان در دو بخش کشاورزی و صنعت که دو رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند فعالیت دارد و مشکل حق آبه های گلپایگان که حق مسلم مردم این منطقه است باید برطرف شود تا آب کشاورزی از طریق لوله به دورترین روستای شهرستان برسد.

تاریخ انتشار: ۲۳:۱۴ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۵

به گزارش صاحب نیوز به نقل از گلپانا ،نماینده مردم خوانسار و گلپایگان گفت:  اگر خط انتقال آب  کشاورزی از طریق لوله به دورترین روستای شهرستان گلپایگان  تحقق یابد دشت شمال به زیر کشت رفته و در کشاورزی این منطقه رونق ایجاد می کند و از مهاجرت روستائیان جلوگیری می کند.

محمد حسین میر محمدی در جلسه هم اندیشی امروز که با حضورمعاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور برگزار شد اظهار کرد: گلپایگان در دو بخش کشاورزی و صنعت که دو رکن اصلی اقتصاد مقاومتی هستند فعالیت دارد.

وی با بیان اینکه مشکل حق آبه های گلپایگان که حق مسلم مردم این منطقه است باید برطرف شود تصریح کرد: آب کشاورزی از طریق خطوط انتقال و لوله به دورترین روستای شهرستان همچون ورزنه نیز باید برسد.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور نیز در رابطه شکوفایی اقتصادی مردم در روستاها گفت:با جمع شدن شدن 200 خانوار در روستاها، جهت اشتغال و درآمدزایی،  وامی با کارمزد 3 درصد دراختیار آنها قرار خواهدگرفت.

ابوالفضل رضوی در ادامه افزود:  سقف این وام یک میلیارد تومان است که باید 20 درصد آن از آورده مردم تامین شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد:این وام برای روستاهای مرزی کشور  بدون کارمزد است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

9 − 2 =