صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » نمایندگان آسیایی ایران کمتر از قرمزو آبی هزینه کرده‌اند!

مدافعان عنوان قهرمانی در لیست گرانقیمت ها

نمایندگان آسیایی ایران کمتر از قرمزو آبی هزینه کرده‌اند!

مهمترین نکته این رده‌بندی در این مسئله خلاصه می‌شود که طرفداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در طی این سالها همواره باشگاه‌های اصفهانی را به انجام هزینه‌های میلیاردی و بی حساب و کتاب محکوم می‌کردند اما این لیست به خوبی نشان می دهد که اصفهانی ها تحت هر شرایطی نسبت به دو باشگاه قرمز و آبی پایتخت کمتر هزینه کرده‌اند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۸ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۶

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز، بعد از برگزاری بازی تیم ملی فوتبال ایران در مقابل هند در روز سه شنبه باز هم تنور مسابقات داخلی چه در جریان رقابتهای لیگ و چه در عرصه جام حذفی داغ خواهد شد و تیمهای باشگاهی برای تعیین قهرمان این دو جام به دیدار یکدیگر خواهند رفت.

اما یکی از مهمترین مسائلی که جامعه فوتبال ایران را در طی چند روز گذشه تخت تاثیر قرار داده داستان انتشار مبالغ قرارداد کادر فنی و بازیکنان 16 تیم لیگ برتری بود که البته واکنشهای متفاوتی را هم به دنبال داشت.

همانطور که قابل پیش بینی بود تمامی بازیکنان از این که مبالغ قراردادشان رسانه ای شده به شدت اعتراض کردند و در مقابل هوادارن فوتبال اعتقاد داشتند که با اطلاع از قراردا بازیکنان می توانند انتظارات خودشان را دسته بندی کنند و از هر بازیکن به اندازه پولی که دریافت می کند بازخواست خواهند کرد.

هر چند که طلایه دار انتشار مبالغ قرارداد تیمهای لیگ برتری وزارت ورزش بود که در پایان لیگ سیزدهم این کار را انجام داد اما سازمان لیگ فوتبال ایران در طی دو سال اخیر دست به انجام یک کار تاریخی زده و میزان هزینه تیمهای لیگ برتری را به تفکیک رسانه ای کرده تا کاملا مشخص باشد که هر مربی و هر بازیکن به ازای چه مبلغی با تیمش قرارداد بسته است.

اما نگاهی به لیست قرادادهای امسال نشان می دهد که باشگاه پرسپولیس با مبلغی بیش از 17 میلیاردتومان گرانقیمت‌ترین تیم لیگ برتر است و بعد از قرمزها نوبت به استقلال می‌رسد تا با شانزده و نیم میلیارد تومان در جایگاه دوم قرار گیرد. اما نکته مهم برای فوتبال اصفهان قرار گرفتن تیمهای سپاهان و ذوب‌آهن در جایگاه‌های سوم و چهارم جدول هزینه‌های لیگ برتر است که زردها با16 میلیارد و 300 میلیون تومان بر روی پله سوم قرار گرفته‌اند و ذوب‌آهن با 12 میلیارد و 800 میلیون تومان پله چهارم را در اختیار دارد.

مهمترین نکته این رده‌بندی در این مسئله خلاصه می‌شود که طرفداران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در طی این سالها همواره باشگاه‌های اصفهانی را به انجام هزینه‌های میلیاردی و بی حساب و کتاب محکوم می‌کردند اما این لیست به خوبی نشان می دهد که اصفهانی ها تحت هر شرایطی نسبت به دو باشگاه قرمز و آبی پایتخت کمتر هزینه کرده‌اند و این مسئله مطمئنا در ادامه رقابتهای لیگ از لحاظ رسانه ای به سود سپاهان و ذوب آهن خواهد بود.

اما مسئله دیگر در مورد حضور دو تیم اصفهانی در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا است که بر خلاف دو تیم پرسپولیس و استقلال باید راهی مسابقات آسیایی شوند و این مسئله باعث شده تا شرایط ویژه ای برای دو نماینده فوتبال اصفهان ایجاد شود.

سپاهان و ذوب‌آهن باید به عنوان نماینده ایران به دیدار تیمهای گرانقیمت فوتبال آسیا بروند که گاهی اوقات هزینه هایشان20 برابر تیمهای ایرانی است و این مسئله شرایطی را فراهم می کند تا تیمهای ایرانی مجبور شوند برای مقابله با این تیمهای تا دندان مسلح دست به انجام هزینه های میلیاردی ببرند.

اما در مقابل تیمهای گرانیمت لیگ یعنی پرسپولیس و استقلال با وجود اینکه شانسی برای حضور در مسابقات آسیایی ندارند بعد از ناکامی فصل گذشته خودشان برای فرار از زیر فشار انتقادات و راضی کردن هوادارانشان مبالغ سنگینی را به بازیکنان خودشان داده اند و این مسئله در ادامه رقابتهای لیگ میتواند فشار را بر روی دو باشگاه قرمز و آبی افزایش دهد و در مقابل اصفهانی ها با خیالی راحت تر می توانند در تقابل با رقبای پرهزینه خودشان به فکر موفقیت در هر سه جام باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد