صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » استقلال انتقام ایران را از عربستان گرفت

استقلال انتقام ایران را از عربستان گرفت

استقلال ایران با پیروزی ارزشمند برابر الهلال عربستان در رده‌ی نخست گروه مرگ قرار گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایسنا، از گروه چهارم رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا دو تیم استقلال ایران و الهلال عربستان در ریاض به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان الهلال عربستان با نتیجه ی دو بر یک مغلوب نماینده ایران شد.

در این دیدار همانطور که امیر قلعه نویی در نشست خبری پیش از بازی گفته بود، استقلال ابتدا بدنبال بسته نگاه داشتن دروازه و سپس گلزنی بود با این حال گل دقیقه 68 الدوساری معادلات را بهم زد و استقلال پس از این گل به فاز تهاجمی رفت و در دقیقه 80 پژمان منتظری کار را به تساوی کشاند. در ادامه آرش برهانی با گلزنی برای استقلال، حساب کار را دو بر یک به سود نماینده ایران کرد تا استقلال در صدر گروه مرگ قرار بگیرد.

در نیمه ی نخست این دیدار الهلال برتری محسوسی نسبت به استقلال داشت، با این حال استقلال هم چندان دست و پا بسته نبود و در چند صحنه می‌توانست دروازه ی الهلال را باز کند که بی دقتی مهاجمان استقلال مانع از فروپاشی دروازه ی الهلال شد.

اولین فرصت در این دیدار، برای الهلال در دقیقه نخست ایجاد شد. سالم الدوساری در گوشه محوطه جریمه استقلال صاحب فرصت شد و ضربه‌ی او از کنار دروازه ی استقلال به اوت رفت. در مقابل نیز شوت ایمان موسوی چند ثانیه پس از اولین فرصت الهلال با فاصله از بالای دروازه‌ی الهلال راهی اوت شد.

در دقیقه 7 ایمان موسوی در محوطه‌ی جریمه‌ی الهلال سرنگون شد ولی داور با اعتقاد بر تمارض او، با کارت زرد موسوی را جریمه کرد.

در دقیقه 16 پاس رو به بیرون ایمان موسوی را فرزاد حاتمی با بی دقتی از وسط محوطه ی جریمه الهلال به بالای دروازه زد.

شوت محکم محمد الشلحوب در دقیقه 18 با فاصله از بالای دروازه ی استقلال راهی اوت شد.

در دقیقه 30 این دیدار، ایمان موسوی در یک ضد حمله در حالی که تنها با دروازه بان و یک مدافع الهلال پیش رو بود براحتی توپ را از دست داد. این درحالی بود که او، فرزاد حاتمی را نیز کنار خود داشت.

شوت سنگین اوزیا دی پائولو در دقیقه 32 از گوشه ی راست محوطه ی جریمه ی استقلال را مهدی رحمتی به زیبایی به کرنر فرستاد.

در دقیقه 35 یاسر القحطانی بعلت خطا بر روی عمران زاده با کارت زرد داور جریمه شد.

در دقیقه 37 شوت نواف عابد از پشت محوطه‌ی جریمه ی استقلال را مهدی رحمتی به کرنر فرستاد.

در دقیقه 44 ایمان موسوی با پاس خوب مجتبی جباری در شرایطی تک به تک برابر دروازه ی الهلال قرار گرفت که ضربه‌ی عجیب او از کنار دروازه ی الهلال راهی اوت شد.

در دقایق اندک باقی مانده تلاش دو تیم بی نتیجه ماند و نیمه ی نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

پیش از آغاز نیمه‌ی دوم، ایمان موسوی از میدان خارج و سیاوش اکبرپور بجای او به میدان رفت.

با آغاز نیمه‌ی دوم، الهلال نبض بازی را مجددا در دست گرفت و فشار زیادی روی دروازه ی استقلال ایجاد کرد.

در دقیقه 48 عبدالله زوری بعلت خطا روی خسرو حیدری با کارت زرد داور جریمه شد.

در دقیقه 49 اشتباه ساموئل، فرصت مناسبی برای الدوساری ایجاد کرد که ضربه ی او از پشت محوطه ی جریمه استقلال با فاصله از بالای دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه 51 ضربه‌ی سر خطرناک یاسر القحطانی پس از برخورد با پای خسرو حیدری راهی کرنر شد.

در دقیقه 52 پژمان منتظری با کارت زرد داور جریمه شد.

در دقیقه 53 علی حمودی بجای هاشم بیک زاده برای استقلال به میدان آمد.

در دقیقه 59 شوت سنگین قحطانی از پشت محوطه ی جریمه استقلال به تیرک دروازه استقلال برخورد کرد و درب رگشت همان توپ برابر سالم الدوساری قرار گرفت که ضربه ی او درون محوطه ی جریمه استقلال را رحمتی راهی کرنر کرد. با ارسال کرنر مجددا توپ برابر الدوساری قرار گرفت که ضربه او در آغوش رحمتی جای گرفت.

در دقیقه 61 وسلی لوپز بجای محمد الشلهوب برای الهلال به میدان آمد.

شوت سنگین بولیوار در دقیقه63 را مهدی رحمتی به زیبایی به کرنر فرستاد. با ارسال کرنر ماجد ال مرشدی با ضربه‌ی سر می توانست برای استقلال خطرساز باشد که ضربه‌ی سر او را مهدی رحمتی به خوبی در اختیار خود گرفت.

در دقیقه 68 یاسر قحطانی با ارسال توپ برای الشهرانی، او را صاحب توپ کرد و الشهرانی با یک پاس رو به بیرون در داخل محوطه‌ی جریمه‌ی استقلال به سالم الدوساری، او را صاحب توپ کرد تا این بازیکن با یک بغل پای دقیق دروازه ی استقلال را باز کند و حساب کار یک بر صفر به سود الهلال شود.

در دقیقه 70 آرش برهانی بجای فرزاد حاتمی برای استقلال به میدان آمد.

در دقیقه 71 اوزیا دی پائولو پشت محوطه ی جریمه الهلال با خطا بر روی برهانی، با کارت زرد داور جریمه شد.

در دقیقه 74 شوت زیبای خسرو حیدری از پشت محوطه ی جریمه الهلال در آغوش السودیری قرار گرفت.

در دقیقه 75 ساموئل در شرایطی مناسب در محوطه جریمه الهلال صاحب توپ شد که با خروج السودیری از دروازه ی الهلال این فرصت برای ساموئل و استقلال از دست رفت.

در دقیقه 80 ارسال یک ضربه کاشته از مجتبی جباری با ضربه ی سر بسیار خوب پژمان منتظری همراه شد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

در دقیقه 85 آرش برهانی در شرایط تک به تک قرار گرفت و با یک ضربه ی فنی دروازه ی الهلال را برای بار دوم باز کرد تا حساب کار دو بر یک به سود استقلال شود.

در دقیقه 88 شهرانی در مصافی تک به تک با مهدی رحمتی قرار گرفت که ضربه ی او را مهدی رحمتی بخوبی دفع کرد.

در ادامه تلاش بازیکنان الهلال تلاش زیادی کردند تا کار را به تساوی بکشانند اما دفاع هوشیارانه ی استقلال مانع از گلزنی الهلال شد تا آبی پوشان ایران انتقام دو تیم ایرانی دیگر را که روز گذشته برابر رقبای عربستانی شکست خورده بودند را بگیرند.

ترکیب نخست استقلال در این دیدار به شرح زیر بود : سید مهدی رحمتی، حنیف عمران زاده، امیر حسین صادقی، پژمان منتظری، هاشم بیک زاده،جواد نکونام، ساموئل، مجتبی جباری، خسرو حیدری، ایمان موسوی و فرزاد حاتمی.

ترکیب نخست الهلال نیز در این دیدار به شرح زیر بود: فهدی الشماری، عبدالله الزوری، ماجد ال مرشدی، اوزیا دی پائولو، گوستاوو بولیوار، محمد الشلحوب، سلمان فرج، نواف عابد، سالم الدوساری، یاسر الشهرانی و یاسر القحطانی.

در دیگر بازی این گروه، العین امارات برابر الریان با دو گل ژیرس اوکوکو و آلکس بروسکه در دقایق 34 و 70 برابر تک گل دقیقه 32 نیلمار برای الریان قطر به برتری رسید.

با نتایج امروز استقلال با هفت امتیاز در صدر جدول گروه چهارم قرار گرفت و پس از این تیم، العین با شش امتیاز و الهلال با سه امتیاز در رده های دوم و سوم ایستادند. همچنین الریان با همان یک امتیاز در رده چهارم باقی ماند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

5 × 4 =