صفحه اصلی » سیاسی » مهمانپرست با وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار کرد

مهمانپرست با وزیر امور خارجه ارمنستان دیدار کرد

رامین مهمانپرست سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه روز چهارشنبه با ˈادوارد نعلبندیانˈ وزیر امور خارجه ارمنستان ملاقات کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا، در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه، فعالیت های صلح آمیز هسته ای کشورمان و بحران های منطقه ای گفت وگو شد.

مهمانپرست ضمن تبریک برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ارمنستان، روابط دو کشور به ویژه در سطح سیاسی را بسیار خوب توصیف کرد و افزود: باید تلاش کنیم همکاری های اقتصادی و تجاری نیز به سطح روابط خوب سیاسی ارتقا یابد.

وی، همکاری های منطقه ای را برای ایجاد ثبات در منطقه بسیار موثر دانست و آن را مناسب ترین راه برای حل مشکلات منطقه ذکر کرد.

سخنگوی وزارت خارجه کشورمان اظهار داشت: شرایط اقتصادی ایران و ارمنستان دارای ظرفیت های مناسبی برای افزایش سطح روابط تجاری و خدمات فنی و مهندسی است و باید با تسهیل در حضور و فعالیت های تجار و شرکت های فنی مهندسی از آن حمایت کرد.

مهمان پرست همچنین با تشریح ساختار جدید وزارت امور خارجه کشورمان بر اهمیت جایگاه دیپلماسی عمومی تأکید کرد.

وی، توجه به افکار عمومی را در جهت دهی و تحقق اهداف سیاسی خارجی کشورها بسیار تعیین کننده دانست و افزود: باید افکار عمومی در جریان واقعیات کشورهایمان قرار دهیم و از فرهنگ و استقلالمان دفاع کنیم.

رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت خارجه، همکاری رسانه های دو کشور، تبادل هیأت های خبرنگاری، انجام مصاحبه های اختصاصی با مقامات کشورها و نیز تبادل مستقیم اخبار را از عوامل تحکیم کننده روابط دو جانبه ذکر کرد و از برنامه ریزی در این خصوص به عنوان محور گفت وگوها یاد کرد.

مهمانپرست، همکاری های علمی، دانشگاهی، فرهنگی، هنری، ورزشی و توجه و تأکید بر ایجاد تسهیلات در راستای رفت و آمد مردم دو کشور را از دیگر اقدامات مؤثر در راستای ارتقای روابط بر شمرد.

در این دیدار سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن ارایه توضیحاتی در خصوص فعالیت های صلح آمیز هسته ای با توجه به مذاکرات 1+5 در آلماتی، وزیر خارجه ارمنستان را در جریان آخرین تحولات قرار داد.

وی همچنین به بحران سوریه اشاره و تأکید کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران توقف درگیری ها و برگزاری انتخابات آزاد در راستای احقاق حقوق مردم سوریه بدون دخالت کشورهای خارجی است.

در این دیدار وزیر امور خارجه ارمنستان نیز با اشاره به دیدار هفته آینده دکتر صالحی از ایروان به منظور شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری گفت: در روابط دو کشور تحولات مناسبی در جریان است و این امر از طریق سفرهای متقابل دو کشور صورت می پذیرد.

ادوارد نعلبندیان تأکید کرد: کشورش داشتن روابطی مبتنی بر احترام متقابل با ایران را از اولویت های سیاست خارجی خود می داند.

وزیر خارجه ارمنستان با ابراز خوشبینی از مذاکرات آلماتی اظهار داشت: علاقه مندیم موضوع هسته ای ایران از راه گفت وگو و به شکل مسالمت آمیز حل و فصل شود.

وی همچنین برقراری ثبات در منطقه از جمله سوریه از اهداف سیاست خارجی ارمنستان ذکر کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

18 − 10 =