صفحه اصلی » استان اصفهان » آران و بیدگل » سن آموزش قرآن باید به ۳ سالگی برسد

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل:

سن آموزش قرآن باید به ۳ سالگی برسد

حجت الاسلام سمیع‌الله مردان گفت: این نقیصه که بیشتر فعالیت‌های قرآنی کشور برای افراد با سنین بالای ۱۰ سال طراحی می شود باید اصلاح شود و سن آموزش در قرآن کریم، حداقل به ۳ سال کاهش یابد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۱ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۱۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خطب شکن، حجت‌الاسلام سمیع الله مردان رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران با تبریک موفقیت شکوفه قرآنی آران و بیدگل در سی و هفتمین دوره مسابقات کشوری قرآن کریم گفت: توجه و سرمایه گذاری بر روی نونهالان و نوجوانان در فعالیت های قرآنی، آینده جامعه را تضمین می‌کند.

وی انس با قرآن کریم را مؤثر ترین راه برای پیشگیری از آسیب های فردی و اجتماعی دانست و خاطر نشان کرد: برای آموزش قرآن کریم سن تعریف نشده است، چرا که برای آموزش قرآن از هر زمانی می‌توان اقدام کرد؛ اما بیشتر فعالیت‌های قرآنی کشور برای افراد با سنین بالای ۱۰ سال طراحی و برنامه ریزی می‌شود.

مردان افزود: این نقیصه باید در طراحی برنامه های قرآنی اصلاح شود و سن آموزش در قرآن کریم، حداقل به ۳ سال کاهش یابد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: باید به این قشر آینده ساز جامعه توجه بیشتری شود و تلاش کنیم نونهالان و نوجوانان قرآنی از جایگاه خاصی در جامعه برخوردار شوند.
حجت‌الاسلام مردان با اشاره به اینکه شهر نمونه قرآنی آران و بیدگل ظرفیت بسیار خوبی برای فعالیت های قرآنی دارد، تصریح کرد: همه فعالان قرآنی باید تلاش کنند تا فرهنگ عمومی حفظ و قرائت قرآن کریم در جامعه و در بین همه سنین نهادینه شود.

وی موفقیت نونهالان قرآنی آران و بیدگل را در سال های اخیر چشمگیر خواند و افزود: در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن کریم که نیمه نخست شهریور ماه جاری برگزار شد، زینب امین پور از مجمع قاریان و حافظان هلال در رشته حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم موفق به کسب رتبه نخست کشوری شد که این موفقیت بسیار ارزشمندی است.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل در ادامه اظهار داشت: زینب امین پور حفظ قرآن کریم را از سن ۸ سالگی درمجمع قاریان وحافظان هلال شروع کرد و در سال جاری موفق به حفظ ۲۰ جزء قرآن کریم شد.

حجت‌الاسلام مردان خاطر نشان کرد: این مجمع قرآنی وابسته به آستان مقدس حضرت محمدهلال بن علی(ع) و از مراکز فعال قرآنی همکار با اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل است که فعالیت های قابل توجه قرآنی را در سطح شهرستان و ملی دارد.

رییس اداره تبلیغات اسلامی آران و بیدگل افزود: باید همه فعالان قرآنی، مراکز و خانه های قرآن روستایی در جهت منویات مقام معظم رهبری در زمینه انس با قرآن، تدبر در قرآن و تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن کریم قدم بردارند.

یادآور می‌شود شهرستان آران و بیدگل به دلیل فعالیت های شاخص قرآنی در سال های اخیر، از سوی نهادهای رسمی به‌عنوان شهر نمونه قرآنی کشور معرفی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 2 =