صفحه اصلی » بین الملل » یک خودرو حامل سلاح مخالفین نظام سوریه در جنوب لبنان کشف و ضبط شد

یک خودرو حامل سلاح مخالفین نظام سوریه در جنوب لبنان کشف و ضبط شد

ارتش لبنان روز پنجشنبه در عملیاتی، یک خودرو حامل انواع سلاح برای مخالفین نظام سوریه را در نواحی اردوگاه فلسطینی ˈالمیه المیهˈ واقع در جنوب شرقی شهر صیدا در جنوب لبنان، توقیف کرد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا از بیروت، این خودرو حامل انواع مختلف سلاح برای مخالفین نظام سوریه و تشکیلات موسوم به ˈارتش آزادˈ این کشور بوده است.

در جریان تحقیقات مشخص شد راننده این ماشین اسلحه ها را از ˈخالد کعوشˈ، تاجر مشهور اسلحه در این اردوگاه خریداری کرده است.

در ماه های اخیر، مساله قاچاق سلاح از لبنان به سوریه یکی از جنجالی ترین مسایل داخلی این کشور بوده است.

چند ماه پیش، نیروی دریایی ارتش لبنان دو کشتی را در آب های شمالی این کشور توقیف کردند که حامل سلاح برای مخالفین نظام سوریه بودند.

برخی منابع لبنانی اعلام کردند: برخی نمایندگان وابسته به جریان ˈالمستقبلˈ این کشور، در روند قاچاق سلاح برای مخالفین نظام سوریه نقش دارند.

جمعه گذشته نیز پایگاه خبری ˈدیبکاˈ وابسته به رژیم صهیونیستی با انتشار خبری از نقش مؤثر عربستان سعودی در تجهیز گروه های مسلح سوری با انواع اسلحه های سنگین، با هدف سیطره بر شهر حلب یکی از بزرگترین و مهم ترین شهر های سوریه، پرده برداشت.

این پایگاه اطلاع رسانی صهیونیستی به نقل از یک منبع سازمان جاسوسی این رژیم نوشت: ˈبندر بن سلطانˈ رییس دستگاه اطلاعات عربستان سعودی بر عملیات انتقال اسلحه های سنگین از جمله برخی سامانه های موشکی، نظارت مستقیم دارد.

دیبکا به نقل از یک منبع اطلاعاتی رژیم صهیونیستی تأکید کرد: عربستان سعودی، اخیرا با خرید اسلحه های سنگین از روسیه و انتقال آنها از طریق کشورهای اروپایی به سوریه، تحرکات وسیع و مؤثری را در تأمین حمایت نظامی از گروه های مسلح سوری آغاز کرده است، به طوری که زمینه سیطره این گروه ها را با حمایت و اشراف مستقیم بندر بن سلطان بر پایگاه هوایی، محوطه اطراف فرودگاه بین المللی حلب فراهم کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

14 − هشت =