صفحه اصلی » بین الملل » برگزاری تجمع اعتراضی در نیویورک علیه کاربرد پهپادها توسط دولت اوباما

برگزاری تجمع اعتراضی در نیویورک علیه کاربرد پهپادها توسط دولت اوباما

در چارچوب سلسله تجمع های اعتراضی در سراسر آمریکا علیه کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین توسط دولت آمریکا، صدها نفر در شهر نیویورک تجمع کرده و خواستار توقف استفاده از این فن آوری مرگبار توسط دولت اوباما شدند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۴ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از ایرنا در این تجمع که روز چهارشنبه در منهتن نیویورک برگزار شد، معترضان با حمله ماکت چند پهپاد و پلاکارد سیاست دولت اوباما را در کاربرد پهپادها در پاکستان، یمن و دیگر نقاط جهان محکوم کردند.

آن ها همچنین به کاربرد این فن آوری برای جاسوسی از شهروندان آمریکای اعتراض کرده و خواستار توقف استفاده از پهپادها توسط سیا سازمان جاسوسی آمریکا شدند.

تجمع روز چهارشنبه نیویورک توسط گروه های مدنی این شهر برگزار شده بود.

قرار است این تجمع ها در روزهای آینده در دیگر شهرهای آمریکا ادامه یافته و کوشندگان صلح به کاربرد پهپادها در دیگر کشورها و همچنین در داخل امریکا توسط نهادهای دولتی اعتراض کنند.

مدیا بنیامین یک کوشنده ضد جنگ عضو گروه کدپینک روز سه شنبه به ایرنا گفت که گروه های صلح آمریکایی قصد دارند با بسیج عمومی، دولت آمریکا را از کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین در داخل برای جاسوسی از مردم بازدارند.

وی افزود: حساسیت مردم در این باره بسیار بیشتر از گذشته شده است و آن ها کاربرد هواپیماهای بدون سرنشین را خطری برای حریم شخصی و حقوق مدنی خود می دانند.

به گفته این عضو گروه کدپیننک در واشنگتن دی سی، این تجمع ها در برابر مراکز و نهادهایی که در ساخت و تولید پهپادها مشارکت دارند نیز برگزار خواهد شد.

اخیرا اداره امنیت ملی آمریکا با انتشار برخی اسناد اذعان کرده است که از هواپیماهای بدون سرنشین برای عملیات جاسوسی و امنیتی در شهرهای آمریکا بهره برداری خواهد کرد.

کنشگران مدنی در آمریکا هشدار می دهند که با کاربرد این پهپادها، حریم خصوصی و حقوق شهروندی مردم آمریکا نقض خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

1 × 2 =