صفحه اصلی » سیاسی » عدم حضور در پای صندوق رای بی‌تقوایی سیاسی است

عدم حضور در پای صندوق رای بی‌تقوایی سیاسی است

خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان حماسه سیاسی ـ حماسه اقتصادی گفت: عدم حضور در پای صندوق رای بی‌تقوایی سیاسی است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 به گزارش صاحب نیوز به نقل از فارس، آیت‌الله محمد امامی کاشانی خطیب امروز نماز جمعه تهران در خطبه دوم با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «حماسه اقتصادی حماسه سیاسی» و همچنین محورهای سخنرانی ایشان در صحن مطهر حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) گفت: سال جاری سال حماسه اقتصادی و حماسه سیاسی است و این نامگذاری از چند جنبه حائز توجه است. نکته اول در خصوص سخنان مقام معظم رهبری و این نامگذاری در سال جدید این است که دشمن از دو راه برای ضربه زدن به ما وارد شده است.

وی افزود: راه اول این است که مردم را از کارهای اساسی و مسائل مهم دور کرده و آنها را درگیر مسئله تحریم‌ها، تهدیدها و سایر مسائل غیرمهم نگه دارد.

خطیب دوم نماز جمعه تهران ادامه داد: هدف دوم دشمن آن است که زیبایی‌های این نظام آن صنعت، آن تکنولوژی و آن دانشگاه‌ها و حماسه‌های این ملت را مکتوم کند و بگوید که چه کاری انجام شده است.

آیت‌الله کاشانی ادامه داد: برخی نیز متاسفانه در داخل این سخنان را باور می‌کنند و تسلیم فشارهای دشمن می‌شوند.

وی افزود: خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر گرامی اسلام در خصوص تهدیدهای مشرکان اینگونه ایشان را خطاب قرار می‌دهد که مبادا ناراحت شود. محکم باشد و در مقابل مخالفان و توطئه‌های یهود محکم بایست و سخنانت را بگو.

وی افزود: انشاءالله خداوند متعال قلب مقام معظم رهبری را در سایه عنایات حضرت ولی‌عصر (عج) قلبی آرام و مطمئن نگه دارد و تاکنون همان گونه که بوده است ایشان هشدار بدهند و ملت ایران قدم به جلو بگذارد.

خطیب امروز نماز جمعه تهران با اشاره به اینکه خداوند متعال در ادامه این آیه این گونه می‌گوید که خدا با کسانی است که ایمان داشته باشند و احسان می‌کنند، گفت: به طور حتم اگر دولتی قوی باشد امت آن نیز باید قوی و محکم باشد. باید از گناه بپرهیزد و به دنبال دنیا طلبی نباشد. نه تنها به دنبال دنیا، بخل و کینه ورزی نباشد، بلکه به مستحبات نیز عمل کند.

امامی کاشانی در ادامه سخنان خود با اشاره به وظیفه نخبگان در شرایط فعلی گفت: همانگونه که رهبر معظم انقلاب عنوان کردند نخبگان باید به دنبال این باشند که چگونه و چه طور ما از این مشکلات عبور کنیم. ما باید با سخت‌کوشی و تلاش از این مشکلات عبور کنیم، همان طور که امیرالمومنین علی (ع) در حدیثی بر این نکته تاکید کردند.

وی افزود: کسی که در این مسیر کوشش نکند حقوق را ضایع کرده است. سرمایه‌گذاری، تولید، اقتصاد شکوفا وظیفه کسانی است که قدرت دارند و می‌توانند این کار را انجام دهند. جامعه باید با تلاش به جلو برود چرا که اگر غیر از این باشد سنت الهی نقض شده است.

خطیب امروز نماز جمعه تهران تصریح کرد: امسال سال حماسه اقتصادی و به معنای آن است که ما همه باید تلاش کنیم که جلوی واردات را بگیریم و آنچه که می‌توانیم در داخل تولید کنیم و واردات تنها به مواردی محدود شود که امکان تولید آن در داخل فراهم نیست.

امامی کاشانی در ادامه سخنان خود با اشاره به نامگذاری حماسه سیاسی در سال جاری گفت: این مطلب بسیار مهم است چرا که ملت ایران در مقطع بسیار حساسی قرار گرفته است و امروز دشمنان به دنبال ضربه زدن به کشور هستند.

وی با اشاره به ضرورت حفظ اتحاد، وحدت و انسجام در سطح ملی گفت: حضور در پای صندوق‌های رای واجب و تقوا است و عدم حضور در پای صندوق ضد تقوا است و هر کسی که این کار را انجام دهد گناه کرده و ضد تقوای سیاسی است.

امامی کاشانی اضافه کرد: امواج ملت ما در انتخابات می‌تواند به غربی‌ها بفهماند که باید با ملت ایران با عدل و عدالت رفتار کند. امیدوارم خداوند به دشمنان ما عقل عنایت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

2 × یک =