صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » استانداران منطقه 2 کشور در اصفهان گرد هم آمدند

استانداران منطقه 2 کشور در اصفهان گرد هم آمدند

استانداران استان های جنوبی کشورمان با تصويب اصفهان به عنوان دبيرخانه دائمي كارگروه استانداران منطقه دو كشور مقرر کردند جلسات اين كارگروه به صورت فصلي با موضوعات از قبل مشخص شده در استان ها به صورت چرخشي برگزار شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۶ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۶/۲۳

به گزارش صاحب نیوز، استانداران منطقه 2 كشور شامل استان های اصفهان، بوشهر، چهارمحال بختياري، فارس، كهكيلويه و بويراحمد و هرمزگان ميزباني استاندار اصفهان گرد هم آمدند.
به گزارش صاحب نیوز، مدیران ارشد این استان ها، پيرامون تدوين سند برنامه نيروي انساني، نقش و جايگاه استان ها در تنظيم بودجه كشور، تدوين برنامه ششم و همچنين نقش استان ها در تدوين برنامه هاي توسعه ملي و منطقه اي، به ميزباني استاندار اصفهان برگزار شد.
استاندار اصفهان در اين كارگروه به تدوين سند برنامه نيروي انساني اشاره كرد و افزود: تدوين سند نيروي انساني يك فرايند آكادميك دارد و سياست هاي حاكم بر اين سند بايستي سمت و سوي كيفيت گرايي به جاي كميت گرايي داشته باشد.
رسول زرگرپور با تاكيد بر اينكه اين سياست ها بايد هم راستا با برنامه هاي دولت تدبير و اميد باشد، اعلام کرد: تا دو هفته آينده سياست هاي حاكم بر اين سند توسط كارشناسان تهيه و تدوين گردد تا مورد عمل قرار گيرد.
وي در خصوص نقش استان ها در بودجه ي كشور، اظهار کرد: در حال حاضر تعادلي بين بودجه ملي و استاني وجود ندارد و لازم است در توزيع اعتبارات ملي و استاني تجديد نظر شود.
استاندار اصفهان نقش استان ها را در تدوين برنامه هاي توسعه ي ملي و منطقه اي بهتر از گذشته خواند و افزود: اگر چه وضعيت هنوز به ايده آل مورد نظر نرسيده است.
زرگرپور در ادامه به مزيت ها و مشكلات استان اصفهان اشاره كرد و گفت: شرايط اصفهان با دارا بودن 100 هزار كيلومتر مربع وسعت، پنج ميليون نفر جمعيت و ۳۰ درصد خاك كويري هم فرصت و هم تهديدي را براي اين استان ايجاد كرده است.
این مسوول اصفهان را صنعتي ترين استان كشور خواند و گفت: صنايع براي استان اصفهان هم نعمت و هم نقمت است.
استاندار اصفهان افزود: عليرغم اينكه كشاورزي در استان اصفهان در سايه صنعت قرار گرفته است ولي اين استان جايگاه خوبي را در توليد محصولات كشاورزي و فرآورده هاي دامي و پروتئيني در كشور دارد.
وي در ادامه به ظرفيت هاي استان در بخش هاي دانشگاهي و گردشگري اشاره كرد و افزود: اصفهان با دارا بودن ۲۰ هزار اثر گردشگري ، یکهزار و 700 اثر ثبت ملي و پنج اثر ثبت شده بين المللي ظرفيت بالايي را در اين بخش دارد.
زرگرپور با اشاره به اينكه بیشتر مقامات سياسي كه به تهران سفر مي كنند، مقصد دوم آنها اصفهان است اظهار کرد: اصفهان ظرف دو سال گذشته ميزبان ۹۴ هيات سياسي بلند پايه و عالي رتبه از كشورهاي مختلف جهان بوده است.
استاندار اصفهان به اجراي طرح جامع كاهش آلودگي هواي اصفهان اشاره كرد و افزود: با اجراي اين طرح تعداد روزهاي هواي سالم در اصفهان از ۳۰ روز به ۱۱۴ روز افزايش يافته و وضعيت هوا رو به بهبود است.
زرگرپور در پايان به پروژه هاي بزرگ استان اشاره كرد و افزود: ورزشگاه نقش جهان؛ مترو و مصلای بزرگ امام خميني روي ريل تكميل قرار گرفته و كلنگ موزه بزرگ اصفهان و نمايشگاه بين المللي نيز به زمين زده شده است.
در اين نشست علاوه بر دكتر رسول زرگرپور ساير استانداران شركت كننده در كارگروه منطقه دو كشور ديدگاه ها و دیدگاه های خود را در خصوص تدوين سند برنامه نيروي انساني و نقش و جايگاه استان ها در تنظيم بودجه كشور و برنامه ششم و همچنين نقش استان ها در تدوين برنامه هاي توسعه ملي و منطقه اي بيان کردند.
استانداران استان های جنوبی کشورمان با تصويب اصفهان به عنوان دبيرخانه دائمي كارگروه استانداران منطقه دو كشور مقرر کردند جلسات اين كارگروه به صورت فصلي با موضوعات از قبل مشخص شده در استان ها به صورت چرخشي برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

12 − 6 =