صفحه اصلی » اقتصادی » بانک ها در سال 92 منابع بیشتری را به واحدهای تولیدی تزریق می کنند

بانک ها در سال 92 منابع بیشتری را به واحدهای تولیدی تزریق می کنند

رییس شورای هماهنگی مدیران بانک های دولتی اظهار امیدواری کرد بانک ها درسال جاری با ایجاد رونق در اقتصاد، مهار نرخ تورم و گردش مناسب نقدینگی بتوانند منابع بیشتری را بین واحدهای تولیدی توزیع کنند.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۲/۰۲/۱۱

 

 صاحب نیوز به نقل از ایرنا: ˈ فرشاد حیدریˈ با بیان آنکه، سیستم بانکی در سال گذشته در حد توان و میزان سرمایه ی در اختیار اقدامات لازم را انجام داده است، اظهار داشت: آنچه که موجب گلایه از شبکه بانکی شده بود این است که تقاضای نقدینگی واحدهای تولیدی در این سال و به دلایل متعدد از جمله تغییر نرخ ارز، پیش پرداخت گشایش اعتبارات اسنادی بیش از سنوات گذشته بوده است.

وی ادامه داد: این عوامل سبب شد تا شبکه بانکی نتواند به میزان مورد نیاز در این سال به تولید کنندگان کمک کند.

حیدری اظهار داشت: هر چند در این خصوص انتقادهایی به سیستم بانکی کشور وارد شده ، اما این امر به این معنا نیست که شبکه بانکی توانایی تزریق نقدینگی را داشته و اقدام نکرده است.

مدیرعامل بانک ملی گفت: تمام بانک ها درسال گذشته با حداکثر ظرفیت ممکن اقدامات لازم را انجام داده و حداکثر تسهیلات ممکن را در اختیار واحدها و بنگاه های مختلف اقتصادی قرار داده اند.

وی درباره احتمال تغییر بسته سیاستی – نظارتی بانک مرکزی در سال جاری، گفت: بسته سیاستی بانک مرکزی دیگر سالانه نیست و اگر قرار باشد تغییری درآن ایجاد شود بندهای آن به بانک ها اعلام می شود.

حیدری اظهارداشت:هر چند این امکان وجود دارد که تغییراتی در برخی از سیاست های پولی کشور اعمال شود و بندهای آن به بانک ها اعلام شود اما تا کنون هیچ بندی در این خصوص به بانک ها اعلام نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

سیزده − هشت =