صفحه اصلی » استان » گلپایگان » جهان اسلام برای آزاد کردن حرمین شرفین از دست نااهلان به فکر تدبیر باشد/ تمام مجامع بین المللی دنیا باید آل سعود را به محاکمه بکشند

امام جمعه گلپایگان:

جهان اسلام برای آزاد کردن حرمین شرفین از دست نااهلان به فکر تدبیر باشد/ تمام مجامع بین المللی دنیا باید آل سعود را به محاکمه بکشند

حجت الاسلام اسماعیلی گفت: این از بی تدبیری های آل سعود است که از ضیوف الله و زائرین بیت الله الحرام غافل شدند و به جای رسیدگی به حجاج به جنگ با یمن پرداختند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۱۶ - جمعه ۱۳۹۴/۰۷/۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از گلپانا، امام جمعه گلپایگان گفت: جهان اسلام باید به فکر تدبیر باشد تا حرمین شرفین را از دست نااهلان آزاد کند.

حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا اسماعیلی در خطبه های نماز جمعه این هفته گیپایگان که در مصلی این شهر برگزار شد اظهار کرد: این از بی تدبیری های آل سعود است که از ضیوف الله و زائرین بیت الله الحرام غافل شدند و به جای رسیدگی به حجاج به جنگ با یمن پرداختند.

وی با اشاره به راه بندان صدها ماشین برای مشایعت وزیر جنگ عربستان تصریح کرد: این افراد که برای رمی جمرات می روند ابتدا باید خودشان را رمی جمکره کنند و برخود سنگ بزنند.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به کشته شدن هزاران حاجی بی گناه در منا اظهار کرد: تمام مجامع بین المللی دنیا باید آل سعود را بازخواست کنند و آل سعود را به محاکمه بکشند.

حجت الاسلام و المسلمین اسماعیلی با اشاره به پول های کلانی که برای رفاه حال حجاج گرفته می شود عنوان کرد: مسئولین بی خرد عربستان حتی اجازه کمک پزشکان کشور خودمان را برای جمع آوری جنازه ها و کمک به حال مجروحان ندادند.

وی ادامه داد: روز عید قربان روز شادی ما مسلمانان بود که به عزا تبدیل شد.

امام جمعه گلپایگان با اشاره به 20 میلیون زائر مسافر اربعین در کربلا تصریح کرد: این ها حتی 1/5 میلیون جمعیت منظم و آموزش دیده را نتوانستند مدیریت کنند.

حجت الاسلام والمسلمین اسماعیلی افزود: حادثه خونین افتادن جرثقیل بر سر حاجیان را که بر گردن طوفان انداختند و این حادثه را نیز بر گردن خود حجاج گذاشتند.

وی با اشاره به مقصر جلوه دادن حاجیان افریقایی توسط عربستان اظهار کرد: مگر دفعه اولی بود که از افریقا حجاج می آمد؟

امام جمعه گلپایگان با بیان بزرگداشت هفته دفاع مقدس و سختی های کشیده شده برای این انقلاب تصریح کرد: امروز ما در تحریم اقتصادی هستیم ولی تاکنون تحریم هی بدتر از نیز گذراندیم.

حجت الاسلام اسماعیلی خاطرنشان کرد: همه کشور های بیگانه به صدام کمک کردند و تنها کشوری که تا پایان به ما کمک کرد سوریه بود.

وی افزود: تمام جبهه کفر برای انهدام جمهوری اسلامی کمر بستند ولی به برکت پایمردی ها و رشادت های شهدا و آزادگان جانانه ایستادگی و مقاومت کردند.

امام جمعه گلپایگان تصریح کرد: ما باید پایمردی را از شهدا بیاموزیم که در سخت ترین حوادث دوران انقلاب با همه کمی ها و کاستی ها در مقابل خصم زبون ایستادند و فداکاری کردند.

حجت الاسلام اسماعیلی گفت: اسلام همواره نیازمند این پایمردی و ایستادگی هاست.

وی در پایان به جوانان توصیه کرد: خاطرات و کتاب های دفاع مقدس را باید  بخوانید تا بدانید این کشور به آسانی در اختیار ما قرار نگرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99