صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » برجام از قرارداد ترکمنچای هم بدتر است

امام جمعه گلشهر:

برجام از قرارداد ترکمنچای هم بدتر است

حجت الاسلام موسوی خراسانی گفت: ما نمی خواهیم این شایعه را که این توافق انجام گرفته است تا این دولت و این حزب در آینده نیز صاحب رأی شود را باور کنیم اما این مسئله کاملا مشکوک است زیرا این توافق نامه نه به نفع مردم ما است نه به نفع اقتصاد و فرهنگ کشور ماست.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۷ - جمعه ۱۳۹۴/۰۷/۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از گلپانا، امام جمعه گلشهر گفت: برجام از قرارداد ترکمنچای هم بدتر است.

حجت السلام و المسلمین سیدعلی موسوی خراسانی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در مسجد جامع گلشهر برگزار شد گفت: بنده هرچه توافق نامه برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) را مطالعه می کنم متوجه آن می شوم که این توافق نامه حتی از توافق نامه ترکمنچای هم بدتر و ننگین تر است.

وی با اشاره به یکی از بندهای برجام اظهار کرد: در یکی از بند های این توافق نامه آمده است که ایران اگر بخواهد با کشور هایی که تاکنون مبادلات نفتی نداشته ارتباط برقرار کند باید از آمریکا مجوز بگیرد.

امام جمعه گلشهر افزود: وقتی از هیئت مذاکره کننده سوال می کنیم که چرا این بند را پذیرفتید می گویند که ما با توجه به قدرتی که در دست داریم نیازی به این مجوز ها نداریم, خب اگر قدرت داریم چرا اصلا پذیرفتید و آن را امضاء کردید؟ چرا این موضوع را همانجا مطرح نکردید؟

رئیس مجمع راهبردی بسیج شهرستان با اشاره به دیگر مفاد توافق نامه تصریح کرد: در توافق نامه آمده است که دانشگاه های مالک اشتر و صنعتی شریف تا ده سال باید تحریم شوند، بانک ها ومؤسسات مالی مان تا ده سال اجازه مبادلات مالی ندارند، تحریم ها هم برداشته نمی شود و فقط فعلا متوقف می شود و در قبال فروش نفتمان حق گرفتن پول را نداریم و به جای آن باید کالا دریافت کنیم!

موسوی خراسانی بیان کرد: ما نمی خواهیم این شایعه را که این توافق انجام گرفته است تا این دولت و این حزب در آینده نیز صاحب رأی شود را باور کنیم اما این مسئله کاملا مشکوک است زیرا این توافق نامه نه به نفع مردم  ما است نه به نفع اقتصاد و فرهنگ کشور ماست.

امام جمعه گلشهر ضمن انتقاد به اظهار نظر وزیران صنعت و معدن و راه و شهرسازی و اقتصاد عنوان کرد: این عزیزان بعد از توافق می گویند نه قیمت ماشین پایین و نه تورم پایین خواهد آمد و نه قیمت مسکن ارزان خواهد شد، پس بعد از این توافق چه چیزی بدست آوردیم؟ پس اصلا مذاکرات مان برای چه بود؟

وی ضمن اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با جانبازان افزود: در این جلسه یکی از جانبازان همین سوال را از رهبری پرسیدند که ایشان هم به این نکته تأکید کردند که باید خودتان از مجلس و از دولت این پرسش ها را انجام دهید.

حجت الاسلام و المسلمین موسوی خراسانی تصریح کرد: ما باید مطالبه گری کنیم که چرا چنین توافقی انجام دادند، همه مردم باید این را مطالبه کنند تا بفهمیم چرا چنین توافقی امضاء شده است.

ریئس مجمع راهبردی بسیج شهرستان ضمن گلایه از مسؤلان گفت: چرا به سخنان رهبری توجهی نمی کنید و به دنبال ادامه کارهای خودتان هستید، اگر معنای ولایت فقیه اطاعت بی چون و چرا از ولی فقیه است چرا ما این اطلاعت بی چون و چرا را از مسؤلان مربوطه نمی بینیم؟

وی در پایان اظهار کرد: مطمئن باشید که به فرموده امام خمینی (ره) آمریکا هیچ غلطی نمی تواند انجام دهد مگر این که ما خود اجازه این کار را به آن ها بدهیم و حتی اگر مسؤلان بخواهد این کار را انجام دهند ما با تمام توانمان جلو این کار را خواهیم گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99