صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » بنی صدر خائن عامل اختلاف سپاه و ارتش بود/ اعلام آمادگی سپاه برای کمک به دولت در عرصه اقتصاد مقاومتی

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان:

بنی صدر خائن عامل اختلاف سپاه و ارتش بود/ اعلام آمادگی سپاه برای کمک به دولت در عرصه اقتصاد مقاومتی

سردار فدا گفت: متاسفانه در دوران ابتدای جنگ بنی صدر خائن عامل اصلی اختلاف بین سپاه و ارتش شده بود و با این حرف که زمین می دهیم تا زمان بخریم جلوی دادن اسلحه به سپاه را می گرفت.

تاریخ انتشار: ۱۹:۵۷ - جمعه ۱۳۹۴/۰۷/۳

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز سردار مجتبی فدا در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان، سوء مدیریت و بی تدبیری را عامل اصلی حادثه ی دلخراش منا دانست و اظهار کرد: امام خمینی (ره) فرمودند اگر مسئله ی فلسطین و جنایت های آمریکا را فراموش کنیم از آل سعود نخواهیم گذشت.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: امیدواریم با سقوط آل سعود حرمین الهی مکه و مدینه به صورت مشترک اداره شود تا دیگر شاهد این فجایع نباشیم.

سردار فدا که به مناسبت هفته ی دفاع مقدس سخن رانی می کرد ضمن بیان مختصری از حوادث دوران انقلاب و دفاع مقدس گفت: زمانی که ایران از وابستگی بلوک شرق و غرب آزاد شد آمریکا و هم پیمانان او تلاش کردند با توطئه های مختلف به ملت ما ضربه بزنند.

وی تصریح کرد: دشمن حوادث کردستان و جدایی طلبان در خوزستان و همچنین مسائل سیستان و بلوچستان را پیش آورد اما به لطف الهی به شکست انجامید.

سردار فدا ادامه داد: پس از آن آمریکا برای رسیدن به اهداف خود صدام دیوانه را به عنوان ژاندارم منطقه که تا قبل از آن به دست شاه بود انتخاب کرد تا برای رسیدن به 3 هدف از آن استفاده کند.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان افزود: آمریکا در ابتدا دنبال اسقاط نظام جمهوری اسلامی به هر نحوی بود، پس از آن تلاش می کرد آرمان های مسؤولان کشور را کم رنگ کند و در نهایت قصد داشت از صدور و گسترش مرزهای جغرافیایی انقلاب جلوگیری کند.

وی گفت: زمانی که جنگ صدام علیه ایران آغاز شد سپاه و بسیج در مراحل اولیه بودند و ارتش نیز در حال بازسازی نیروهای خود بود و در چنین شرایطی بود که غافل گیر شدیم و بخش هایی از کشور به دست دشمن افتاد.

فدا ادامه داد: در ادامه وقتی صدام دفاع جانانه ی مردم در خوزستان را مشاهده کرد دست به دامن کشورهای صاحب وتو شد و استراتژی آن از نابودی نظام نوپای ایران تا رضایت به حاکمیت خرمشهر تقلیل یافت.

سردار فدا افزود: در آن شرایط بود که سخنان آرامش بخش مرحوم امام خمینی (ره) عنوان شد که فرمودند سیلی محکمی به صدام خواهیم زد و جنگ اگر 20 سال هم طول بکشد خواهیم ایستاد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: آمار نیروهای صدام در این دوره به حدود 220 هزار نفر رسیده بود و این نشان می داد صدام قصد داشت در 9 ماهه ی ابتدای جنگ مناطق زیادی از ایران را تصرف کند.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه در همین دوره بود که بنی صدر خائن عامل اصلی اختلاف بین سپاه و ارتش شده بود و با این حرف که زمین می دهیم تا زمان بخریم جلوی دادن اسلحه به سپاه را می گرفت.

سردار فدا اضافه کرد: در نهایت سال 60 بنی صدر به دلیل خیانت هایش عزل شد و همان شب عزل او عملیاتی صورت گرفت و بخش های وسیعی از دارخوئین آزاد گردید و وحدت و همدلی میان نیروهای ارتش و سپاه ایجاد شد.

وی گفت: پس از آن عملیات های پیروزمندانه ای از جمله شکست حصر آبادان و همچنین چذابه با تشکیل قرارگاه مشترک سپاه و ارتش انجام شد و در همین زمان به دلیل حضور گسترده نیروهای بسیجی، سپاه به سامان دهی نیروها پرداخت و سپاه اصفهان 2 لشکر 14 امام حسین (ع) و 8 نجف اشرف را سازماندهی کرد که به عنوان یگان های خط شکن فعالیت می کردند.

فدا تصریح کرد: پس از این دوره با اینکه نیروهای زیادی از صدام اسیر شده و تعداد زیادی نیز کشته شده بودند کشورهای غربی به تجهیز مجدد صدام پرداختند که استعداد نیروهای صدام حدود دو و نیم برابر ابتدای جنگ یعنی به آمار 500 هزار نفری رسیده بود.

وی ادامه داد: در همین زمان ناامن کردن خلیج فارس در دستور کار صدام قرار گرفت و در کنار آن موشک هایی را تا عمق شهرهای داخل ایران استفاده می کرد.

فدا افزود: به لطف الهی در عملیات کربلای 5 تا پشت دیوارهای شهر بصره پیش رفتیم و قدرت خود را نشان دادیم اما چون در قطع نامه ای که در آن دوره نوشته شد خواسته های ایران از جمله تعیین متخاصم اجرا نشده بود جنگ 2 سال دیگر ادامه پیدا کرد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان تصریح کرد: سال 67 با نهیبی که مرحوم امام خمینی (ره) به نیروهای مسلح زدند استفاده از خیل نیروهای مردمی در دستور کار قرار گرفت و مناطقی که صدام در سال 67 اشغال کرده بود باز پس گرفته شد و در همان سال نیز قطع نامه 598 امضا و اجرایی شد.

سردار مجتبی فدا خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس حتی به ما سیم خاردار هم نمی دادند و از همه لحاظ تحریم بودیم اما 35 کشور به طور غیر مستقیم از صدام حمایت می کردند.

وی افزود: آمریکا تنها کشوری بود که به طور مستقیم در دوران جنگ با ما وارد نبرد شد و هواپیمای مسافربری ایران را مورد هدف قرار داد و مسافران آن را به شهادت رساند.

وی پیروزی و قدرت ایران در دوران دفاع مقدس را حاصل رهبری های داهیانه ی امام خمینی (ره) و شجاعت جوانان این مرز و بوم خواند و گفت: همه ی اینها به سبب فرهنگ مقاومت، ایستادگی، ایثار و استفاده از نیروهای مردمی و جوان به دست امد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: امروز نیز کشورهای مسلمان به این باور رسیده اند که برای مقابله و ایستادگی در برابر استکبار باید دنبال همین مسائل باشند.

وی در پایان تشکیل بسیج ده ها میلیونی و کمک به مردم را از جمله اهداف سپاه خواند و گفت: در عرصه ی اقتصاد مقاومتی برای کمک و مساعدت به بخش دولتی آماده ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × سه =