صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » انصاری مهر: از ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق محروم دفاع می کنیم/ محمدی: سیاست ما کشاندن ورزش به سطح محلات است

نشست خبری جشنواره «شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش»‎ برگزار شد؛

انصاری مهر: از ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق محروم دفاع می کنیم/ محمدی: سیاست ما کشاندن ورزش به سطح محلات است

نشست خبری جشنواره “شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش”‎ با حضور مسعود انصاری‌مهر مشاور شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اصفهان، حمید محمدی معاون فنی و اجرایی این سازمان، آرش ذاکری مدیر جشنواره در مجموعه ورزشی آبشار برگزار شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۷ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۹

به گزارش صاحب نیوز به نقل از میدان نیوز،نشست خبری جشنواره “شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش”‎ با حضور مسعود انصاری‌مهر مشاور شهردار و سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اصفهان، حمید محمدی معاون فنی و اجرایی این سازمان، آرش ذاکری مدیر جشنواره در مجموعه ورزشی آبشار برگزار شد.

IMG_3302 copy

انصاری مهر: از ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق محروم دفاع می کنیم

مسعود انصاری مهر سرپرست سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اصفهان در ابتدای این نشست فاجعه منا و درگذشت فرزند اصغر قلندری، خبرنگار پیشکسوت را تسلیت گفت و اظهار داشت: یک سال است که سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری اصفهان از دل سازمان فرهنگی تفریحی جدا شده و به صورت مستقل اداره می شود و طبق تصمیم شخص شهردار، شورای شهر و معاون فرهنگی شهردار اصفهان، من به عنوان سرپرست این سازمان معرفی شدم.

انصاری مهر از تدوین سند راهبردی ورزش شهروندی در سال 1387 توسط خودش خبر داد و افزود: در این سند آورده شده است که از 4 حوزه ورزش حرفه‌ای، قهرمانی، آموزشی و همگانی، شهرداری با رسالت ورزش همگانی و توسعه سلامت شهروندی به این مسأله ورود کند و پس از گذشت 6 سال از تدوین آن سند، خود من موظف به اجرایی شدن آن شده ام.

وی افزود: ما در این سازمان موظفیم در بخش ورزش همگانی، خدماتی را به شهروندان ارائه و شعار “شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش” را اجرایی کنیم و برگزاری این جشنواره نیز در راستای همین هدف است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری در پاسخ به سوالی در مورد برگزاری چنین جشنواره‌هایی در مناطق محروم و لزوم گسترده بودن این برنامه‌ها در سطح شهر گفت: در مناطق محروم شهر باید در بخش نرم‌افزاری بازبینی صورت گیرد. همچنین رویکرد من در جلسات شورای سیاست‌گذاری شهرداری و شورای شهر، دفاع از ایجاد فضاهای ورزشی در مناطق محروم است و ما توانسته ایم با امضای تفاهم‌نامه‌ای با آموزش و پرورش در محلاتی که با کمبود فضای ورزشی مواجه هستیم از فضای مدارس استفاده شود و ما هم با تأمین وسایل ورزشی، اعزام مربی و بیمه کردن مراجعه‌کنندگان، خانواده‌ها را برای ورزش به مدارس دعوت کنیم که در فاز اول 30 مدرسه را در دستور کار داریم.

انصاری‌مهر با اشاره به برنامه‌های این سازمان در بخش سنجش سلامت شهروندان و به ویژه کودکان گفت: طرحی را به شورای شهر ارائه خواهیم داد که هر محله یک مرکز سنجش محدودیت‌های حرکتی داشته باشد و قصد داریم مسابقات کاهش وزن را برای اولین بار در اصفهان برگزار کنیم. همچنین مطالعات ما نشان می‌دهد که بیشتر دستگاه‌های ورزشی نصب‌شده در پارکها غیراستاندارد هستند و نیازمند مهندسی دوباره است که درخواست دادیم که اختیار ساماندهی این دستگاه‌ها را به سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بسپارند.

وی در پایان گفت: قرار بود من مدیرعامل سازمان باشم اما درخواست کردم که برای من حکم سرپرستی بزنند چون من بازنشسته هستم و این درخواست در جهت جلوگیری از هرگونه شائبه بود. باید بگویم که در سازمان فرهنگی ورزشی اصفهان چیزی به نام من و چیزی به نام جناح وجود ندارد و ما آمده‌ایم که بدون وابستگی به گروه و دسته خاصی، به مردم اصفهان خدمت کنیم.

محمدی: سیاست ما کشاندن ورزش به سطح محلات است

IMG_3249 copy

در ادامه این نشست حمید محمدی به بیان فعالیت های معاونت فنی اجرایی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری پرداخت و گفت: ما در 4 حوزه اجرایی (برنامه‌های شهری و ورزش شهروندی)، ورزش کارکنان، ورزش محلات و استعدادهای ورزشی (ورزش پایه) فعالیت داریم که در 6 ماه نخست امسال، 15 برنامه در بخش ورزش کارکنان اجرا کردیم و 20 برنامه نیز برای 6 ماه دوم سال درنظر داریم و 110 برنامه مانند طرح شنای رایگان، گردشگری، جشنواره مسابقات ورزشی، برپایی غرفه‌های سلامت و چکاپ ورزش‌آموزان و … در این 6 ماه اجرا شده که با استقبال خوب شهروندان مواجه شده است.

معاون فنی اجرایی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری افزود: در بخش ورزش محلات، جشنواره فرهنگی ورزشی مولای عرشیان در 9 رشته و در 14 مرکز و با حضور 5 هزار ورزشکار در شب‌های ماه مبارک رمضان برگزار شد. همچنین مدتی پیش، مسابقات فوتبال نونهالان مناطق پانزدهگانه شهر با حضور 1600 ورزشکار در قالب 128 تیم برگزار شد.

وی با اشاره به برنامه‌های آینده این سازمان گفت: درحال حاضر 88 ایستگاه ورزش صبحگاهی و عصرگاهی در شهر وجود دارد که با بودجه‌ خوبی که اخیراً در شورای شهر به این موضوع اختصاص یافت، انشاالله شاهد رشد چشمگیر فعالیت این مراکز در 6 ماهه دوم سال خواهیم بود. همچنین برگزاری مسابقات فوتبال زمین‌های خاکی و مسابقات گل کوچک مناطق پانزدهگانه را در دستور کار داریم که تبلیغات شهری و ثبت‌نام از تیم‌ها به زودی آغاز می‌شود.

محمدی در پایان بیان داشت: سیاست ما کشاندن ورزش به سطح محلات است و امیدوارم بتوانیم به شعار سازمان که “شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش” است جامه عمل بپوشانیم.

IMG_3256 copy

ذاکری: هدف از برگزاری این جشنواره، نهادینه کردن ورزش در خانواده‌ها است

آرش ذاکری، مدیر جشنواره “شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش” در مورد این جشنواره گفت: این جشنواره از 5 تا 10 مهرماه و از ساعت 17 تا 21 در ورزشگاه آبشار در جریان است که در مدت برگزاری این جشنواره، هر شب برای حدود 1300 نفر از شرکت‌کنندگان شناسنامه سلامت صادر شده است و حدود 200 تا 300 نفر نیز به صورت آزاد از جشنواره بازدید داشته‌اند.

مدیر جشنواره “شهر زیبا، شهروند سالم با ورزش” خاطرنشان کرد: استفاده از تمام غرفه‌ها رایگان است و هدف از برگزاری این جشنواره، نهادینه کردن ورزش در خانواده‌ها و پرداختن به تفریحات سالم در جمع خانواده بوده است و اینکه به آنها نشان دهیم می‌توانند با هزینه کم به ورزش بپردازند.

وی گفت: 13 غرفه شامل غرفه سنجش سلامت، ایرهاکی، فوتبال‌دستی، مینی‌گلف، پنالتی گل‌کوچک، هفت‌سنگ، دارت، بازی‌‌های رایانه‌ای، بازی‌های رباتیک، ایستگاه بازی با نوید برهانی قهرمان FIFA 2015 جهان، بازی فکری کودکان، طناب‌کشی خانواده، پینت‌بال، پنالتی هندبال و غرفه دفاع مقدس از جمله غرفه‌های این جشنواره است که پذیرای مراجعه‌کنندگان خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

نوزده − 14 =