صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » برگزاری مراسم هیئت انصارالحسین، موسسه شهید مظلوم آیه الله دکتر بهشتی

همزمان با دهه اول محرم؛

برگزاری مراسم هیئت انصارالحسین، موسسه شهید مظلوم آیه الله دکتر بهشتی

دبیرستاد محرم هیئت انصارالحسین با اشاره به ویژه برنامه ظهر عاشورا خاطرنشان کرد: ظهر عاشورا نیز مراسم مقتل خوانی توسط حجت الاسلام نائینی برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۰ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۲

به گزارش صاحب نیوز، موسسه فرهنگی شهید مظلوم آیه الله دکتر بهشتی استان اصفهان، همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، هیئت انصار الحسین (ع) در دهه اول محرم ویژه برنامه «فتح دیگری باید» را برگزار می کند.

همزمان با فرارسیدن ایام سوگواری سید و سالار شهیدان، هیئت انصار الحسین (ع) در دهه اول محرم ویژه برنامه «فتح دیگری باید» را برگزار می کند.

دبیر ستاد محرم هیئت انصار الحسین(ع) با اشاره به برنامه‌های هیئت انصارالحسین در دهه نخست محرم اظهار کرد: هیئت انصار الحسین از شب اول محرم به مدت 11 شب برنامه دارد که حجت الاسلام سرلک پنج شب نخست و حجت الاسلام ماندگاری شش شب بعد از آن را به سخنرانی می پردازند مداح برنامه نیز محمد یزدخواستی است.

امامی ادامه داد: برنامه بعد از اذان مغرب و عشا با اقامه نماز و قرائت زیارت عاشورا آغاز می شود و پس از آن ویژه برنامه هایی برنامه ریزی شده است؛ مقرر شده از ساعت 19:30 تا 20:15 سخنرانی و بعد از سخنرانی تا ساعت 21 مداحی برگزار ‌شود.

وی پیرامون محور سخنرانی برنامه محرم سال جاری این هیئت بیان کرد: محور اصلی محتوای برنامه امسال ، استکبار ستیزی و اقتصاد مقاومتی است البته با توجه به حساسیت های موجود و اهمیت زبان مخاطب این مفاهیم در لایه های محتوایی از عاشورا مطرح می‌شود.

وی درباره دلیل انتخاب شعار این هیئت افزود: این شعار برگرفته از یکی از جملات شهید آوینی بوده که بر اساس آن طراحی پوستر انجام شده همچنین متناسب با آن، سه تیزر نیز آماده شده است؛ تلاش بر این بوده که همه افراد جامعه و اقشار مختلف بتوانند از این برنامه استفاده کنند اما به نوعی مخاطب اصلی این برنامه جوانان هستند.

دبیرستاد محرم هیئت انصارالحسین با اشاره به ویژه برنامه ظهر عاشورا خاطرنشان کرد: ظهر عاشورا نیز مراسم مقتل خوانی توسط حجت الاسلام نائینی برگزار می‌شود.

وی گفت: از ویژه برنامه های هیئت انصارالحسین (ع) در محرم امسال، می توان به تئاتر نمایش “وقت تیغ” (5 شب اول) و برنامه امانت تاریخ با حضور استاد امین رستمی ودکتر رجبی دوانی ( 5شب دوم) اشاره کرد.

“فتح دیگری باید”

IMG_20151013_151944

سخنرانان:

حجت الاسلام سرلک (پنج شب اول)

حجت الاسلام ماندگاری (aa شب دوم)

مداح:

حاج محمد یزدخواستی

ویژه برنامه ها:

نمایش “وقت تیغ” (پنج شب اول)

امانت تاریخ با حضور استاد امین رستمی و دکتر رجبی دوانی(پنج شب دوم)

زمان:

از ابتدای محرم الحرام، بعد از نماز مغرب و عشا

مکان:

خیابان آیت الله کاشانی، خیمه انصار الحسین (ع)

* همراه با خیمه شیرخوارگان و هیات نوجوانان

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد