صفحه اصلی » استان اصفهان » شهرضا » مادران شهرضایی هم‌نوای رباب شدند/ حضور هزاران نفر در همایش شیرخوارگان علی اصغر

با حضور پرشور مادران و شیرخوارگان/

مادران شهرضایی هم‌نوای رباب شدند/ حضور هزاران نفر در همایش شیرخوارگان علی اصغر

همزمان با نخستین جمعه ماه محرم مادران شهرضایی به همراه کودکان خود مانند دیگر هموطنان با حضور در مراسم شیرخوارگان حضرت علیاصغر(ع) هم نوای رباب شدند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۷ - شنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۵

در دومین روز از ماه محرم و همزمان با روز جهانی حضرت علی اصغر(ع)، همایش عظیم شیرخوارگان حسینی در شهرضا برگزار شد.

به گزارش شهرضانیوز، همایش شیرخوارگان حسینی، صبح و عصر دیروز در دومین روز از ماه محرم با حضور و استقبال کم نظیر مردم در شهرستان شهرضا و در آستانه مقدس امامزاده شاهرضا(ع) و بیت‌الاصغر(ع) برگزار شد.

مراسم شیرخوارگان حسینی(ع) با حضور و استقبال گسترده مادرانی که شیرخواران خود را در آغوش داشتند، در بیت الاصغر و امامزاده شاهرضا(ع) برگزار شد.

در این مراسم مادران شیرخواران خود را نذر و بیمه حضرت علی اصغر(ع) کردند.

نوای لالایی مادران هم‌صدا با نوحه خوانی مداح اهل بیت(ع) در بیت‌الاصغر(ع) پیچیده و کودکان و نوزادان در آغوش گرم یا برروی دست‌های مادران مات و مبهوت نظاره‌گر نوزاش اشک‌هایی است که بی اختیار بر گونه‌های مادران جاری شده تا دل داغ دیده رباب را تسکین دهد.

در میان سیل جمعیت مادران و کودکان آرام گرفته در آغوش مادر وارد بیت الاصغر شدند و ازدحام جمعیت و شور و اشتیاق حضور در مراسم حضرت علی اصغر(ع) تب و تاب را آنچنان به اوج رساند که اشک‌های جمع شده در چشمان همه حلقه زده و با گفتن یا علی اصغر(عآرام آرام جاری شد.

کودکان با لباس‌های نمادین و سربندهای یا علی اصغر(ع) ملبوس شده‌اند و بر روی دستان مادران خود تا آنجا که می‌توانند بالا می‌روند و برخی انگشت بردهان متحیرانه به جمعیت نگاه کرده و کودکی دیگر از ازدحام جمعیت نگران شده و گریه می‌کند ولی مادران گویی با تمام وجود هم دردی می‌کنند با ربابی که پرپر شدن کودک شش ماهه خود را دید و دم برنیاورد.

حال و هوا آنچنان معنوی و کودکانه است که انسان را در خود غرق می‌کند و صدای مداح شور و شوق فضا را چند برابر می‌کند.

اهل بیت عصمت و طهارت کشتی نجات بشریت هستند

نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد خوراسگان در بیت‌الاصغر(ع) شهرضا، اظهار کرد: حضور فرزندان در مجالس وعظ و سخنرانی مذهبی، تأثیر به سزایی در دینداری آن ها داشته و اقدام مؤثری در مقابله به تهام گسترده فرهنگی دشمن است.

حجت الاسلام سید محمد محمدزاده، افزود: والدین تأثیر مستقیمی در دینداری فرزندان خود دارند و از این جهت لازم تا پدر و مادر برنامه جامعی برای تربیت دینی فرزندان خود داشته باشند.

وی گفت: اهل بیت عصمت و طهارت کشتی نجات بشریت هستند و ترویج آیین ها و سخنان آنها در جامعه مهم ترین اقدامات دستگاه های متولی فرهنگ عمومی است.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد خوراسگان تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن را مهم ترین جبهه مقابله جمهوری اسلامی با دشمنان خود برشمرد و گفت: پاسخگویی به شبهات نسل جوان و نوجوان، رفع ابهامات دینی و اعتقادی مردم و آگاه سازی چامعه در برابر عواقب تهدیدات ضد دینی دشمنان، مهم ترین رسالت مبلغان دینی در این جریان است.

محمدزاده با بیان این مطلب که ایمان و تقوای والدین تأثیر مستقیمی در دین گرایی فرزندان دارد عنوان کرد: حضور اطفال و کودکان، در اینگونه مراسم ها، شخصیت دیندار ان ها در بزرگسالی را شکل می دهد.

وی تأکید کرد: پدر و مادر الگوی های تربیتی فرزندان هستند بنابراین آن ها باید ضمن دعوت فرزندان به برگزاری آیین های دینی، مراقب باشند، تناقضی بین رفتار و عمل آن ها مشاهد نشود.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد