صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » سرپرست دانشگاه اصفهان پیگیر وضعیت جایگاه قانونی خود باشد/ مسوولان هر چه سریعتر تکلیف دانشگاه را تعیین کنند

دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان خواستار شد:

سرپرست دانشگاه اصفهان پیگیر وضعیت جایگاه قانونی خود باشد/ مسوولان هر چه سریعتر تکلیف دانشگاه را تعیین کنند

جرستانی پور با اشاره به سرپرستی غیر قانونی در دانشگاه اصفهان اظهار کرد: در استان اصفهان تعداد زیادی اساتید و مدیران قوی و نخبه داریم که هم تعهد و هم تخصص کافی دارند و با این وجود ادامه این وضعیت توجیهی ندارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۰ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
دبیر جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه اصفهان و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در گفتگو با خبرنگار صاحب نیوز تاکید کرد: اداره دانشگاه اصفهان با سرپرست بیش از این خلاف قانون است.
محمد جواد جرستانی پور اظهار کرد: مدت زمان قانونی سرپرستی سه ماه است که متاسفانه این موضوع در مدیریت دانشگاه اصفهان امروز به بیشتر از بیست و دو ماه رسیده است.
وی گفت: اولین موضوع قابل بحث در این رابطه این است که خود مسوول فعلی باید پیگیر این وضعیت باشد و ببیند جایگاهش قانونی است یا خیر.
جرستانی پور افزود: دومین موضوع در این بخش شورای عالی انقلاب فرهنگی است که ضروری است این شورا با قاطعیت و جدیت تکلیف این بحث را روشن کند.
وی با یادآوری اینکه اگر دیروز در ابتدای سرپرستی سرپرست فعلی دانشجویی تازه وارد بود امروز ترم پنج خود را سپری می کند اظهار کرد: اداره دانشگاه اصفهان با این درجه از اعتبار و شاخص علمی زیبنده نیست.
این فعال دانشجویی ادامه داد: در زمان حاضر یک ماه از سال تحصیلی جدید دانشگاه ها هم گذشته اما همچنان این مرکز اموزش عالی با سرپرست اداره می شود.
وی بار دیگر با انتقاد از مسوولان امر و قانونی نبودن جایگاه سرپرست فعلی اضافه کرد: مراجع ذی صلاح سریعتر تکلیف دانشگاه اصفهان را روشن کنند.
جرستانی پور این بحث را یک مطالبه مهم دانست و افزود: امروز نمایندگان و اعضای هیات علمی نیز این را مطالبه کرده اند اما به جایی نرسیده اند.
به گفته وی، در همین استان اصفهان به تعداد زیادی اساتید و مدیران قوی و نخبه داریم که هم تعهد و هم تخصص کافی دارند و با این وجود ادامه این وضعیت توجیهی ندارد.
جرستانی پور در پایان تاکید کرد: دانشگاه اصفهان باید منبع و سرآمد تیتر اخبار علمی و آموزشی و تحقیقاتی باشد نه اینکه مسئله مدیریت این دانشگاه دیگر مسائل مهم را تحت الشعاع قرار دهد.

دیدگاه‌ها

  1. حسین گفته :

    ببینید این موضوع مهمی است که هر تشکیلات انسانی درقالب صحبت ها و…دائما سخن ازقانون کند ولی درمورد خودش فراموش کند که ظاهرا در این دولت عادی است ومتاسفانه از بی تفاوتی من وشما هم سوئ استفاده میشود. والبته موضوع مهم امروز یواش یواش نفوذ خودباختگان فرهنگی با اهداف شوم انتخاباتی در محیط دانشگاه بزرگ شهر ولایت مدار اصفهان است .اما بدانند فرزندان امام ورهبری همیشه بیدارند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

دو × 3 =