صفحه اصلی » استان اصفهان » اصفهان » امروز شاهد رخنه و نفوذ فرهنگی دشمن هستیم

حجت الاسلام سعادت جو

امروز شاهد رخنه و نفوذ فرهنگی دشمن هستیم

این عده دغدغه دینی قیام و نهضت امام را به دغدغه نژادی و قومی تنزل داده اند و تلاششان انحراف از شیعه علوی و خدمت به وهابیت و جاهلیت است.

تاریخ انتشار: ۱۷:۵۲ - چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۹
به گزارش صاحب نیوز به نقل از نوانا ؛یک کارشناس مسائل مذهبی و ادیان گفت: متاسفانه امروزه شاهد باز شدن دریچه های فرهنگی و رخنه و نفود دشمن از همین معبر هستیم.
حجت الاسلام سعادت جو که در جمع عزاداران اباعبدالله در مسجدالرسول اصفهان سخن می گفت اظهار کرد: طی چند ماه اخیر باب نفوذ را بازکرده اند و رهبر انقلاب 35 مرتبه در سخنانشان به این موضوع اشاره کردند.
به گفته وی، در امتداد همین تفکر انحرافی و غلط و با همراهی برخی به اصطلاح روشنفکران و غاربگرایان چیستی شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل و بدتر از آن ایجاد شبهه در عزاداری برای سیدالشهدا را القا می کنند.
این استاد حوزوی بیان کرد: بحث نفوذ در آموزش و پرورش و در میان دانش آموزان در مقاطع مختلف بویژه دبیرستان ها و همچنین در بین اساتید و معلمان نیز مشاهده می شود.
وی تصریح کرد: القای این شبهات حتی به عاشورا و محرم و عرب و عجم دانستن قیام سیدالشهدا رسیده، به گونه ای که می گویند این قیام دعوایی میان آن حضرت و یزید آن هم بر سر یک زن بود، یا می گویند آنها عربند و ما عجم، عاشورا به ما ربطی ندارد!
حجت الاسلام سعادت جو با بیان اینکه این دست تفکرات در بین جامعه و قشر جوان و خام رسوخ کرده است ادامه داد: این عده دغدغه دینی قیام و نهضت امام را به دغدغه نژادی و قومی تنزل داده اند و تلاششان انحراف از شیعه علوی و خدمت به وهابیت و جاهلیت است.
وی با تاکید بر پاسخگویی به شبهات، رفتن دنبال چرایی آنه و منفعل نبودن در این ماحث ا اضافه کرد: سهم عمده ای از القای شبهات در مدارس و دانشگاه های ما اتفاق می افتد.
سخنران سوم مسجدالرسول اصفهان گفت: والدین باید خیلی هوشیار باشند و ببینند معلم و استاد فرزندشان و رفیقی که با او رفت و آمد دارد کیست و تفکرش چیست.
وی تصریح کرد: بحث نفوذ در این شرایط بسیار جدی است و تا ایجاد شبعه در دین و تبلیغ ادیان و فرق دیگر در همین شهر اصفهان هم رسیده است.
وی در بخش دیگر سخنان خود با طرح موضوع توحید از دید قرآن کریم و نهج البلاغه اظهار کرد: حضور قران در میان ما کمرنگ شده و در روایتی داریم که آمده است سه چیز باید در تربیت فرزندان لحاظ شود.
حجت الاسلام سعادت جو افزود: محبت پیامبر و اهل بیت و تعلیم قران کریم سه رکن تربیتی در اسلام است.
به اعتقاد وی، اولویت امروز به جای اینکه جلسات قرآن باشد کلاس زبان و ورزش و نقاشی و … شده و جایگاه قران کمرنگتر از این موارد است.
این روحانی ادامه داد: با این روند می بینیم بچه های ما علم و دانش دارند اما ادب اسلامی ندارند، دکتر شده اند اما تربیت دینی ندارند.
وی خاطر نشان کرد: سوره های انعام و نحل بهترین سوره های توحیدی قران هستند که در باره خداشناسی می توان دست کم به 70 آیه سوره نحل پرداخت.
وی در مورد خلقت هم توضیح داد: در نهج البلاغه مولای متقیان امده است قبل از انسان 70 خلقت دیگر وجود داشته و بعد از انسان هم خلقت های جدیدی ایجاد می شوند.
سعادت جور اذعان کرد: وهابیت به شدت نگران ترویج نهج البلاغه است و از همین حیث پول های زیادی خرج می کند تا مبانی این کتاب نورانی و تفکرات اهل بیت ترویج نشود.
به گفته این سخنران و کارشناس دینی، امروزه نفوذ دشمن در قشر وهابیت زیاد شده و در مزرهای کشور ما نیز فعالیت می کنند.
وی تصریح کرد: منشا این تفکرات یهود و صهیونیسم است اما به ظاهر حسینی است و درواقع اینها از درون خالی و تهی هستند بنابراین می بینیم وهابیت همه توان و سرمایه خود را برای به دام انداختن اهل سنت کشورمان و در ادامه جوانان بکار گرفته است.
در این نشست ویدئویی درباره تداوم روحیه انقلابی و ضرورت شناخت دشمن برای حاضران به نمایش گذاشته شد.
انتهای پیام/غ

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد