صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » نامه ۹ ماده ای رهبر انقلاب به منزله فرمان حکومتی است/ مسئولان هشدارها را جدی بگیرند

کارشناس مسائل سیاسی کشور:

نامه ۹ ماده ای رهبر انقلاب به منزله فرمان حکومتی است/ مسئولان هشدارها را جدی بگیرند

معلمی گفت: مسئولان نامه رهبر انقلاب را به منزله فرمان حکومتی مورد توجه قرار دهند و نسبت به آن تخلف نکرده و اعتماد رهبرانقلاب و مردم را جلب کنند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۸ - پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز، محمود معلمی در گفتگو با چشمه سار در خصوص نامه رهبر انقلاب به رئیس جمهور پیرامون برجام اظهار کرد: در برجام به دلیل این که راه های نفوذ در برخی موارد دیده می شود یکی از نگرانی های رهبر انقلاب این است که از این راه ها جلوگیری کنند.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود: نکته دیگری که در مورد نگرانی های رهبر انقلاب درباره برجام وجود دارد این است که آمریکا همواره نشان داده است که بدعهد است و لذا به بهانه های مختلف از جمله حقوق بشر و تروریسم ممکن است تحریم ها را برگردانند.

وی خاطر نشان کرد: رهبر انقلاب نیز اظهار کردند تحت هیچ عنوان حق ندارند هیچ یک از تحریم ها را برگردانند و تهدید کردند برگرداندن تحریم ها نقض برجام است.

محمود معلمی گفت: نگرانی دیگر در مورد مرجعی است که به عنوان داور در مسئله هسته ای اظهار نظر می کند و آن هم آژانس انرژی اتمی است که در راستی آزمایی ها همواره این جمله را بیان کرده است که اطمینان نداریم ایران مسیر راستی آزمایی را ادامه دهد و همین موضوع روند برداشتن تحریم ها را طولانی می کند.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر این نامه در حقیقت نامه نیست بلکه به منزله فرمان حکومتی محسوب می شود و نکته مهمی که از این فرمان حکومتی استنباط می شود این است که رهبر انقلاب نظرشان بر این است که حتی اظهارات شفاهی مقامات آمریکا و هر گونه اظهارنظری خلاف متن برجام نقض برجام است.

کارشناس مسائل سیاسی کشور با تاکید بر این که موارد ابهام را نیز رهبر انقلاب در نامه متذکر شده اند تا مبادا طرف مقابل بر اساس تفسیر و تحلیل خود عمل کند تصریح کرد: آنها در سه متنی که تهیه کردند به ویژه در فکت شیت لوزان تفسیری کاملا مغایر با تفسیر ایران داشتند لذا رهبر انقلاب درباره این تفسیرها و تحلیل ها هشدار داده اند.

وی در پاسخ به سوال خبرنگار در مورد اشاره رهبر انقلاب در خصوص احتمال افزایش واردات خارجی به خصوص مواد غذایی و محصولات شرکت هایی آمریکایی گفت: هجوم شرکت های اروپایی و هم چنین شرکت های غذایی آمریکا برای دست یافتن به بازار ایران این نگرانی را به وجودآورده است که ایران بازار مصرف کالاهای آنها شود.

وی خاظر نشان کرد: در همین مدت 15 هزار شرکت تولیدی تعطیل شده است و اگر بازار مصرف نیز در دست کالاهای خارجی قرار گیرد اقتصاد مقاومتی و تولید داخلی ضربه می خورد.
معلمی با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی افزود: مسئولان نامه رهبر انقلاب را به منزله فرمان مورد توجه قرار دهند و نسبت به آن تخلف نکنند.

وی در پایان تاکید کرد: ما باید بدانیم با دوست مذاکره نکرده ایم بلکه با دشمن مذاکره داشته ایم و این دشمن هر لحظه درصدد فریبکاری است، لذا مسئولان نیز اعتماد رهبرانقلاب و مردم را جلب کنند و فرمان را به طور دقیق اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد