صفحه اصلی » سیاسی » احزاب و تشکل‌ها » منظور از نفود تفکری است که خیال شود آمریکا صلاح ما را می خواهد/ صرف حضور یک انگلیسی در کشور نفوذ نیست/ تا سلطه گری آمریکا هست شعار مرگ بر آمریکا هم هست

امام جمعه اصفهان:

منظور از نفود تفکری است که خیال شود آمریکا صلاح ما را می خواهد/ صرف حضور یک انگلیسی در کشور نفوذ نیست/ تا سلطه گری آمریکا هست شعار مرگ بر آمریکا هم هست

آیت الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: آنچه مورد نظر رهبر معظم انقلاب است خطر نفوذ تفکری در مسئولان است که خیال کنند آمریکا خیر و صلاح ما را می خواهد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۵ - جمعه ۱۳۹۴/۰۸/۱۵

به گزارش خبرنگار صاحب نیوز حضرت آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در خطبه های نماز جمعه این هفته اصفهان پرداخت خمس و زکات و صدقات را از جمله مصادیق امر به معروف و نهی از منکر خواند و اظهار کرد: باید در گرفتن و مصارف این موارد دقت شود تا خدایی نکرده در غیر جای خود مصرف نگردد.

امام جمعه ی اصفهان با تاکید بر ضرورت مبارزه با ظلم گفت: همه باید بر رفتار هم نظارت کرده و خوبی ها را تشویق و از بدی ها نهی کنیم تا جامعه در مسیر صلح و صلاح حرکت کند.

این نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه ضمن تشکر از حضور مردم در مراسم 13 آبان امسال بیان کرد: همان گونه که رهبر معظم انقلاب فرمودند شعار مرگ بر آمریکا شعاری علیه مردم این کشور نیست بلکه منظور مرگ بر سیاست های استکباری آمریکا است.

وی افزود: رهبر فرزانه انقلاب شعار مرگ بر آمریکا را شعاری کاملا عقلانی خواندند چرا که در هیچ کجای دنیا کسی نمی گوید مرگ بر ظلم و ظالم نباشد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با تاکید بر اینکه مبارزه با استکبار دستور خداوند در قرآن است گفت: سیاست های آمریکا سیاست ظلم، کینه توزی، تسلط بر مستضعفان و … است و تا زمانی که دست از سلطه گری بر ندارد مرگ بر آمریکا تمام شدنی نخواهد بود.

آیت الله طباطبایی نژاد هدف آمریکا از استعمار را استثمار و به دنبال آن سلطه گری و استکبار خواند و افزود: یکی از علت های تکرار شعار مرگ بر آمریکا بیداری افرادی است که فکرشان غلط است.

وی ادامه داد: باید بدانیم آمریکا با ادعای آبادانی وارد می شوند اما قدمش جز شر چیزی نیست و همین الان وضعیت کشورهای سوریه، یمن، عراق، افغانستان و … نشان دهنده ی این مسئله است.

امام جمعه ی اصفهان با این تعریف که ابرقدرت کشوری است که بتواند در امور جنگ میان کشورها، حرف آخر را بزند و صلح ایجاد کند گفت: امروز دیگر آمریکا ابرقدرت نیست.

نه برجام و نه حضور یک انگلیسی در کشور مساوی نفوذ نیست

خطیب خطبه های نماز جمعه اصفهان سپس به موضوع برجام اشاره و تصریح کرد: من موافق این نیستم که برجام با نفوذ برابر باشد بلکه همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند این موضوع در مجاری قانونی بررسی و قبول شد و در مرحله ی بعد یعنی اجرا باید مراقبت شود تا نفوذ صورت نگیرد.

آیت الله طباطبایی نژاد ضمن اشاره به حضور اخیر جک استراو، وزیر اسبق امور خارجه انگلیس در ایران و از جمله شهر اصفهان گفت: اینکه یک انگلیسی به کشور ما بیاید این مصداق نفوذ نیست چرا که از بدو ورود تا موقع رفتن نیروهای اطلاعات دنبال و مراقب او هستند.

وی افزود: آنچه مورد نظر رهبر معظم انقلاب است خطر نفوذ تفکری در مسئولان است که خیال کنند آمریکا خیر و صلاح ما را می خواهد.

نماینده ولی فقیه در اصفهان ادامه داد: هیچ کسی انگلیس را قبول ندارد و ما هم می دانیم این ها پلید هستند اما نباید حضور یکی از این ها را انقدر بزرگ کرد بلکه باید اجازه داد بیایند و تفاوت الان را با زمانی که در کشور ما سلطه گری داشتند ببینند.

امام جمعه اصفهان افزود: اگر تسلط مردم بر اوضاع نبود منافقان را هم نمی توانستیم از بین ببریم و بدانید آمریکا و انگلیس امروز در میان ما جاسوس دارند اما هیچ غلطی نمی توانند بکنند.

وی با تاکید مجدد بر اینکه از نظر من نه برجام و نه آمدن چند نفر از انگلیس و آمریکا مساوی با نفوذ نیست اضافه کرد: ما دنبال قدرت های شرق و غرب نیستیم بلکه هدف ما رضایت الهی است.

آیت الله طباطبایی نژاد در ادامه با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب، تعهد برادرانه با همه ی مسلمانان جهان را از جمله سیاست های خارجی جمهوری اسلامی ایران خواند.

وی همچنین حمایت از همه ی مستضعفان جهان، طرد کامل استکبار و جلوگیری از نفوذ، حفظ حقوق همه جانه کشور، عدم تعهد به قدرت های سلطه گر، روابط صلح آمیز متقابل با دولت های غیر محارب، حمایت از مبارزه های حق طلبانه مستضعفان علیه مستکبران و خودداری از دخالت در امور داخلی دیگر ملت ها را از جمله دیگر سیاست های خارجی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برشمرد.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به 18 آبان ماه روز جهانی کیفیت اشاره کرد و گفت: یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی استفاده از اجناس داخلی است و در کنار آن به تولیدکنندگان نیز توصیه می کنیم کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

وی کم گذاشتن در کار را نوعی دزدی خواند و افزود: همه باید کار درست و با کیفیت تحویل مردم دهیم.

امام جمعه اصفهان همچنین 25 محرم که بنا بر قول برخی از علمای بزرگ تشیع سالروز شهادت حضرت امام سجاد حضرت زین العابدین (ع) است را تسلیت گفت.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد