صفحه اصلی » اقتصادی » اقتصاد استان » مدیریت متمرکز شهرک های صنعتی شمال استان در کاشان/ از هر 10 شهرک صنعتی استان اصفهان، یکی در کاشان است

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان:

مدیریت متمرکز شهرک های صنعتی شمال استان در کاشان/ از هر 10 شهرک صنعتی استان اصفهان، یکی در کاشان است

مدیرعامل شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان اصفهان گفت: اقبال برای سرمایه گذاری در کاشان زیاد است به طوری که از مجموع 68 شهرک صنعتی این استان، 8 شهرک در کاشان قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۱ - یکشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۷

به گزارش صاحب نیوز به نقل از کاشان اول، محمد جواد بگی، شامگاه شنبه در جمع صنعتگران و سرمایه‌گذاران کاشان ابراز کرد: شهرک‌های صنعتی کاشان جزو شهرک‌های فعال استان اصفهان است و اقبال سرمایه‌گذاری در این شهرستان زیاد است.

وی تعداد مناطق ویژه اقتصادی مطالعه شده در استان را، چهار منطقه برشمرد و افزود: دو منطقه در کاشان و شهرضا عملیاتی شده و دو منطقه دیگر فاقد مصوبه مجلس و هیات دولت است.

بگی ضمن اشاره به اتخاذ تصمیم برای تأمین آب و برق شهرک امیر کبیر، تأکید کرد: فاز اول شهرک صنعتی امیرکبیر 90 درصد تکمیل شده و در فاز دوم امیر کبیر آنچه در بضاعت واگذاری بوده تکمیل شده و طرح‌ها در دست اجرا است.

وی با بیان اینکه 900 واحد تولیدی صنعتی در کاشان وجود دارد، خاطرنشان کرد: بیش از 65 هزار نفر در این واحدها به کار مشغول هستند و کاشان باید به عنوان خوشه صنایع نساجی کشور شناخته شود بنابراین باید زیرساخت‌های لازم در این شهر فراهم شود.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان ضمن تأکید بر لزوم جلوگیری از رشد ناموزون شهرک‌های صنعتی گفت: با ایجاد مدیریت متمرکز شرکت شهرک های صنعتی شمال استان اصفهان در کاشان، اختیارات به مدیر این مرکز تفویض خواهد شد تا هزینه ها کاهش یابد، بهره وری بیشتر شده و از رفت و آمد صاحبان صنایع به مرکز استان، جلوگیری به عمل آید.

وی پس از بیان اینکه باید برای سرمایه‌گذاری که می‌خواهد در یک منطقه سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال کند، زیر ساخت‌های لازم را فراهم کنیم، به مدیران و صاحبان صنایع توصیه کرد به جای کمیت گرایی و توسعه شهرک های صنعتی، به دنبال کیفیت و ارتقای سهم تولید بیشتر باشند.

محمدجواد بگی با اشاره به اینکه شهرک کاشان در نزدیکی کاشان و در مسیر قم احداث می‌شود، افزود: مطالعات جانبی و فنی و بررسی‌های کارشناسانه این منطقه آغاز شده و به لحاظ آب نیز با کمبود مواجه نیست و از طرفی چون به کلان شهر تهران نزدیک است با استقبال سرمایه‌گذاران مواجه شده و به زودی توسعه صنعتی کاشان در این منطقه اتفاق خواهد افتاد.

وی یکی از مشکلات شهرک های صنعتی استان و به ویژه شهرکهای صنعتی کاشان را تامین آب مورد نیاز دانست و گفت: برای برطرف کردن این مشکل طرحی ارائه شده که واحدهای صنعتی تولیدی مستقر در این شهرک ها با انجام فرایندی، پساب آب صنعتی را بازچرخانی کنند.

این مدیر صنعتی خاطر نشان کرد: اجرای این طرح تصفیه آب، حدود 4 میلیارد تومان هزینه در بر دارد ولی با توجه به کمبود آب، مقرون به صرفه است؛ گرچه این آب قابل شرب و بهداشتی نیست و فقط قابل استفاده در صنعت است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان اصفهان همچنین با انتقاد از دخالت شهرداران در شهرک های صنعتی، تصریح کرد: این شهرک ها از حریم شهر مستثنی هستند و شهرداریها نباید در آن دخالت کنند.

وی همچنین از راه اندازی مرکز خدمات سرمایه گذاری و مشاوره در شهرک های صنعتی خبر داد و گفت: در این مرکز خدماتی در حوزه های بیمه، مالیات، سرمایه گذاری و صادرات ارائه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد