صفحه اصلی » استان اصفهان » نطنز » مناسبت های ملی نقش عمده ای در اشاعه فرهنگ غنی اسلامی دارد‎

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نطنز در دیدار با رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

مناسبت های ملی نقش عمده ای در اشاعه فرهنگ غنی اسلامی دارد‎

حجت الاسلام مجیدی تبار گفت: برگزاری مراسم و مناسبت های ملی و مذهبی با درونمایه ای برگرفته از فرهنگ و معارف الهی و اخلاقی در ذات خود علاوه بر تعظیم شعائر مذهبی، ارزش هایی همچون عزت ملی، وحدت ملی، روح مشارکت جویی و نشانگر دلبستگی مردم به آموزه های دینی، الهی و آرمان ها رابه نمایش می گذارد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۶ - دوشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۱۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از نطنزنا، محمد زکی زاده مسئول ستاد اقامه نماز و شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان نطنز پیش از ظهر امروز با حجت‌الاسلام مجیدی تبار رئیس اداره تبلیغات اسلامی دیدار کرد.

در این دیدار رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان نطنز با اشاره به اهمیت حراست از دستاوردهای انقلاب و پایداری ملت ایران در جهت حمایت از نظام جمهوری اسلامی اظهار کرد: ملت مومن و متدین ایران به خوبی دریافته اند که نظام جمهوری اسلامی ایران که حامل پرچم سرخ عاشورا و اقامه کننده حقیقی دین در جهان می باشد فرصت تاریخی بی نظیری است که خداوند متعال پس از قرنها نصیب مردم ایران نموده است و شکرگذاری این نعمت نیازمند شکر زبانی و عملی است تا همچنان لطف پروردگار مشمول این ملت بزرگ باشد.

حجت الاسلام ابوالفضل مجیدی تبار افزود: خداوند وعده داده است که سرنوشت ملت ها تغییر نمی کند مگر اینکه خود ملت ها بخواهند و ملت ایران راه و حرکت و انگیزه‌های خود را اصلاح کرد و خدای متعال هم کمک کرد و نصرت داد و پشتیبانی کرد و این نعمت مادامی داوم و استمرار دارد که مردم با حضور خود قدردان این نعمت بی نظیر باشند.

وی تصریح کرد: بدون شک برگزاری مراسم و مناسبت های ملی و مذهبی با درونمایه ای برگرفته از فرهنگ و معارف الهی و اخلاقی در ذات خود علاوه بر تعظیم شعائر مذهبی، ارزش هایی همچون عزت ملی، وحدت ملی، روح مشارکت جویی و نشانگر دلبستگی مردم به آموزه های دینی، الهی و آرمان ها رابه نمایش می گذارد و نقش عمده ای در اشاعه فرهنگ غنی اسلامی، معنویات و تاریخ پرتمدن ایران اسلامی دارد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی نطنز در ادامه خاطر نشان کرد: دیگر بنابر تعالیم دینی و اسلامی بزرگداشت مناسبت ها و ایام ﷲ و تعظیم شعائر مذهبی بعنوان مصادیق تحول انسان و جامعه در مسیر حرکت الهی از نشانه های تقوی الهی شمرده شده اند و تحقق شایسته این مهم از سویی نیازمند شناخت درست و تبیین دقیق زمینه ها، مقتضیات، ملاحظات و هدفهاست واز سویی دیگر نیازمند شیوه های جدید و نوین اجرائی و ابزارهای فرهنگی و تبلیغی متناسب با زمان و نیاز مخاطب می باشد.

وی در تبیین نقش مناسبت های ملی جهت مقابله با تهاجم فرهنگی بیان داشت: با توجه به اینکه در مقطعی قرار داریم که جامعه اسلامی ما،با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمنان و معاندین مواجـه است برگـزاری مراسـم و منـاسبت های ملی و مذهبی از جمله( اعیاد، وفـات ها، شهـادت ها، ایام الله و… ) تاثیر بسزایی در تقـویت بنیـان هـای فکـری، اعتقـادی، اخلاقـی و ارزشی در جامعـه دارد و بـه نـوعـی می تـوان گفـت جامعه، بالاخص جوانان متدین میهن اسلامی را در مقابل خطرات و تبعات جنگ نرم بیمه خواهد کرد.

در این دیدار زکی زاده ضمن تقدیر از حضور خوب اقشار مختلف مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان، گزارشی از برگزاری این مناسبت در تمام نقاط شهرستان ارائه داد و بر ضرورت تبادل اطلاعات در خصوص اقامه نماز در مدارس و ادارات تاکید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد