صفحه اصلی » اجتماعی » آموزش پرورش » حاشیه نشینی مردم در مسکن مهر فولادشهر/ فقط مسیر بازدید مسئولان وزارت خانه آسفالت شد

بدنبال بی توجهی به مسکن مهر فولادشهر مطرح شد؛

حاشیه نشینی مردم در مسکن مهر فولادشهر/ فقط مسیر بازدید مسئولان وزارت خانه آسفالت شد

علارغم درآمدهای کلان دستگاه های ذیربط در واگذاری واحدهای مسکن مهر فولادشهر و کسب رتبه های برتر درآمدی درکشور،مردم این منطقه با بی توجهی مسئولین در حاشیه قرار گرفته اند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۰ - شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۳

به گزارش صاحب نیوز به نقل از لنجانا، به نظر می رسد که سیاست اصلی از اجرای پروژه مسکن مهر ایجاد شهرهای جدید به منظور کاهش تراکم شهرهای پرجمعیت و دور کردن سرریز جمعیت از شهرهای بزرگ به اطراف آن،کنترل و مهار قیمت مسکن و نمونه هایی از این قبیل بود.

علی رغم داشتن چنین اهدافی، برخی از قسمت هایی که پروژه مسکن مهر در آن اجرایی شده با بی توجهی و غفلت مسئولان از ایجاد زیرساخت های لازم برای زندگی مردم موجبات نارضایتی افراد این مناطق را فراهم کرده است.

در واقع مسکن مهر فولادشهر از جمله پروژه هایی است که متاسفانه با بی توجهی شرکت های تعاونی و دیگر دستگاه های ذیربط واگذاری واحدها وهم چنین نظارت ضعیف مسئولین فعلی در حاشیه قرار گرفته است.

یکی از شهروندان مسکن مهر در گفتگو با لنجانا با اشاره به مشکلات مردم در این منطقه گفت:بیشتر خیابان های مسکن مهر خاکی بوده و مقدار کمی از جاده ها، آن هم به صورت ناقص آسفالت شده است.

یکی دیگر از شهروندان مسکن مهر وضعیت بهداشت در این منطقه را بسیار نامناسب دانست و تاکید کرد: تردد خودروهای حمل زباله به ندرت در مسکن مهر انجام می شود و با وزش باد هرروزه شاهد زباله های سرگردان و آلودگی هایی در این منطقه هستیم.

وی ادامه داد:با اینکه بیش از ۱۵ هزار نفر در این منطقه ساکن هستند اما در صورت بیمار شدن افراد خانواده مجبوریم به مرکز شهر فولادشهر و یا سایر شهرها مراجعه کنیم چراکه یک درمانگاه معمولی جوابگوی همه نیازهای مردم این منطقه نمی باشد.

عدم وجود انشعابات گاز و بعضا آب در برخی از واحدهای تحویل شده نیز از جمله مشکلاتی بود که مردم در این منطقه با آن مواجه بودند و این موضوع در بسیاری از واحدهای محله F یا به تعبیری محله فرهنگ مسکن مهر فولادشهر به وضوح قابل رویت بود.

صوره_20151112_153927

یکی از متقاضیان مسکن مهر فولادشهر که از سال ۹۲ مبلغ ۲۲ میلیون تومان را برای پیش قسط منزلش پرداخت کرده بود بعد از مدت تقریبا ۳ سال تنها به علت وصل نبودن انشعاب آب و گاز در واحد مربوطه،در نقطه ای دیگر از شهر اجاره نشین بود.

برخی از مالکان این واحدها در ادامه گفتگوهایشان با لنجانا یادآور شدند: چندی پیش در بازدید معاون وزیر راه و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید شاهد بودیم که فقط مسیر بازدید مسئولین وزارت خانه آسفالت شده بود به گونه ای که حرارت آن کاملا ملموس بود!!

کسب رتبه اول درآمدی در کشور

ساکنین این منطقه متذکر شدند: چگونه است است که شرکت عمران و سایر شرکت هایی که در زمینه واگذاری مسکن مهر فولادشهر رتبه اول درآمدی در کشور را بدست آورده اند اما اینگونه ساکنین این مناطق را حاشیه نشین تلقی کرده و به عبارتی در حاشیه قرار داده اند!!

این افراد در پایان متذکر شدند: چگونه است که دستگاه های نظارتی به ساختمان هایی که سیستم اتفاء حریق در آنها به کار نرفته،مجوز و پایان کار داده اند؟!

گفتنی است محسن نریمان مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در بازدید خود از مسکن مهر فولادشهر متذکر شده بود که کلیه واحدهای باقی مانده تا پایان سال جاری تحویل متقاضیان خواهد شد.

IMG-20150827-WA0002

حال باید از آقای نریمان پرسید که آیا ادامه واگذاری ها هم با چنین کاستی هایی همراه بوده و مشکلاتی نظیر انشعابات،آسفالت،ایاب و ذهاب به مرکز شهر،روشنایی معابر،بهداشت محیط و دیگر موارد این چنینی کماکان ادامه دارد و خدای نکرده قصه مشکلات مسکن مهر فولادشهر سر دراز خواهد داشت یا اینکه با تدبیر مسئولین مرتفع خواهد شد؟!

در ادامه برخی از تصاویر و مستندات از مشکلات مسکن مهر فولادشهر را میبینید:

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد